Jedynie prawda jest ciekawa


Platforma traci senatorów. Przechodzą do PiS

21.12.2017
SenatRPwiki
Platforma traci senatorów. Przechodzą do PiS

Rośnie przewaga Prawa i Sprawiedliwości w łamach parlamentarnych. W ubiegłym tygodniu dwóch senatorów wystąpiło z Platformy Obywatelskiej w związku z wypowiedziami Borysa Budki.

- Senatorowie A. Misiołek i L. Piechota złożyli na moje ręce oświadczenie o przystąpieniu do Klubu Parlamentarnego @pisorgpl. Witamy po stronie #dobrazmiana - napisał na twitterze Marszałek Senatu Stanisław Karczewski.


W ubiegłym tygodniu postanowili opuścić szeregi Platformy Obywatelskiej. Bezpośrednią motywację stanowiło głosowanie nad rezolucją PE na temat sytuacji w Polsce, która została poparta przez sześciu europarlamentarzystów Platformy i wywiad Borysa Budki dla niemieckiego „Die Zeit”.

– Jako Polacy, senatorowie RP, kierując się słowami złożonego ślubowania, nie godzimy się z taką linią działania władz klubu parlamentarnego PO, jak i władz Platformy Obywatelskiej i z dniem dzisiejszym rezygnujemy z członkostwa w klubie parlamentarnym PO i w Platformie Obywatelskiej – napisali w oświadczeniu Misiołek i Piechota.

W wywiadzie, którego Budka udzielił 23 listopada niemieckiemu „Die Zait”, poseł PO przekonywał, że "Unia Europejska musi pokazać bezwzględność, ale jednocześnie dać do zrozumienia, że nie jest ona skierowana przeciwko Polakom, tylko przeciwko rządowi”. Dodał też, że "UE musi postawić Polsce ultimatum" – to nie spodobało się senatorom, którzy przesłali do PAP-u oświadczenie, w którym odcięli się od tej wypowiedzi.

Transfer oznacza, że Klub Parlamentarny PiS będzie miał teraz 66 senatorów. Poza tym, w 100 osobowej izbie 31 senatorów reprezentuje Platformę Obywatelską, a 3 jest niezrzeszonych.

kh/PAP
Fot: wikicommons

Warto poczytać

 1. wassermann20092018 20.09.2018

  Wassermann zapowiada przygotowania do budowy metra w Krakowie

  Kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa Małgorzata Wassermann zapowiedziała, że jeśli wygra wybory, to podejmie działania, zmierzające do powstania metra w mieście. Według niej, rozpoczęcie budowy mogłoby nastąpić pod koniec kadencji; docelowo mogą powstać trzy nitki metra.

 2. katiehopkins20092018 20.09.2018

  Brytyjska dziennikarka w mocnych słowach o Polsce! Jej opinia o naszym kraju może zaskoczyć wiele osób

  Kate Hopkins to budząca ogromne kontrowersje brytyjska publicystka, którą do Polski zaprosił poseł Dominik Tarczyński.

 3. frasyniuk20092018 20.09.2018

  Frasyniuk apeluje, aby donosić na Polskę? „Niech nas skarżą!”

  Kontrowersyjne słowa zmieścił na swoim Twitterze Władysław Frasyniuk. „Dla naszego dobra, w obronie Konstytucji, niech nas skarżą” - przekonuje.

 4. morawiecki-gersdorf-19092018 19.09.2018

  Morawiecki spotkał się z Gersdorf. Czego dotyczyła rozmowa premiera z sędzią?

  Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z byłą pierwszą prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzatą Gersdorf. Rozmowy dotyczyły reform polskiego sądownictwa

 5. morawiecki19062018 19.09.2018

  Warszawski sąd oddalił pozew przeciwko premierowi. "Sprawa nie podlegała rozpoznaniu w tym trybie"

  Pozew w trybie wyborczym, który Platforma Obywatelska złożyła we wtorek przeciwko premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, został oddalony przez Sąd Okręgowy w Warszawie. Wyrok nie jest prawomocny

 6. ZiemkiewiczUK 19.09.2018

  Ostra wypowiedź Ziemkiewicza o Platformie. Publicysta tym razem przesadził?

  Prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz kolejny raz rozgrzał dyskusje na polskim Twitterze. Wszystko za sprawą jego komentarza odnoszącego się do najnowszego sondażu Kantar Public, w którym nie szczędził słów krytyki pod adresem Platformy Obywatelskiej

 7. trzaskowski17082018 19.09.2018

  Trzaskowski dzieli Warszawiaków? Zabawna wpadka kandydata PO

  Rafał Trzaskowski na antenie Polsat News odniósł się do prowadzonej przez niego kampanii wyborczej. Jak sam przyznał, zabiega głównie o głosy „warszawiaków z krwi i kości”. Internauci uważają, że poseł PO dzieli mieszkańców stolicy i powoli przerabiają jego hasła wyborcze

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook