Jedynie prawda jest ciekawa


Platforma chce odwołania Piotrowicza

09.12.2016

Poseł Stanisław Piotrowicz (PiS) powinien zostać natychmiast odwołany przez Prawo i Sprawiedliwość z funkcji szefa komisji sprawiedliwości; powinien też złożyć mandat poselski - pienią się politycy PO. I insynuują, że Piotrowicz fałszuje swój życiorys i historię oraz jawnie oszukuje wyborców.

Rafał Grupiński (PO) powiedział w piątek na konferencji prasowej w Sejmie, że Piotrowicz -prokurator w czasach stanu wojennego - okazał się nie tylko "fatalnym" przykładem osoby, która "zakłamuje swoją przeszłość" i okłamuje opinię publiczną, ale co więcej próbuje z siebie robić bohatera. -Piotrowicz, prokurator stanu wojennego, powinien natychmiast zostać odwołany przez PiS z funkcji przewodniczącego komisji sprawiedliwości i praw człowieka- oświadczył Grupiński. 

Jak ocenił, Piotrowicz - "kłamca i prokurator stanu wojennego" - na stanowisku szefa komisji sprawiedliwości, to jest coś "szczególnie urągającego pamięci ofiarom stanu wojennego". Jego zdaniem, Piotrowicz powinien też złożyć mandat poselski. -Każdy kłamca lustracyjny, każda osoba, która zataiła swoje dawne związki z aparatem przemocy, automatycznie traci mandat. Tu mamy do czynienia z kłamcą stanu wojennego, a więc z kimś, kto nie (tyle) zataił swoją przeszłość, tylko ją przekręcał, robił z siebie bohatera i pomocnika opozycjonistów- podkreślił poseł PO. 

Jak ocenił, prezes PiS Jarosław Kaczyński powinien zażądać od Piotrowicza złożenia mandatu poselskiego. Również Andrzej Halicki (PO) przekonywał, że Piotrowicz fałszuje swój życiorys i historię, a także jawnie oszukuje wyborców. -Żądamy od Jarosława Kaczyńskiego reakcji i to reakcji jak najszybciej. Osoba z aparatu represji, aktywna i odznaczona Krzyżem Zasługi za działalność w aparacie represji, nie może być w jakikolwiek sposób usprawiedliwiana- podkreślił poseł.

Jak dodał, "fałszywy antykomunizm", który Piotrowicz próbuje dzisiaj wmówić także swoim partnerom w klubie PiS "jest czymś haniebnym i urągającym sprawiedliwości i pamięci wszystkich osób represjonowanych". Nowoczesna złożyła w środę wniosek o odwołanie Piotrowicza z funkcji szefa sejmowej komisji sprawiedliwości, natomiast Platforma wniosek do komisji etyki poselskiej o ukaranie Piotrowicza. 

Posłowie opozycji przywoływali w ostatnich dniach kwestię pracy Piotrowicza w prokuraturze w latach 80. i pytali go o sprawę opozycjonisty z czasów PRL, działacza "S" Antoniego Pikula. TVN24 podał, że dotarł do akt IPN, z których wynika, że Piotrowicz, podpisał się pod aktem oskarżenia przeciwko Pikulowi - który został oskarżony w stanie wojennym o nielegalne rozprowadzanie ulotek. W odpowiedzi na zarzuty opozycji dotyczące jego pracy w prokuraturze Piotrowicz powiedział, że to "zrozumiały atak" na niego "jako tego, który stał się twarzą zaprowadzania ładu konstytucyjnego".

-To jest nieprawda, manipulacja i kłamstwo- mówił Piotrowicz. -Nikogo nie oskarżałem z opozycjonistów, a niektórzy zawdzięczają mi wolność- przekonywał. Piotrowicz powiedział też, że nie widzi "żadnych powodów" do rezygnacji z mandatu poselskiego. -Nie mogę zawieść swoich wyborców- wyjaśnił. Z kolei rzecznik PiS Beata Mazurek oświadczyła, że "nie wchodzi w grę" odwołanie posła Piotrowicza z funkcji szefa sejmowej komisji sprawiedliwości.

fot.[Fratria]

pc/PAP

Warto poczytać

 1. bienkowska-18082018 18.08.2018

  Najnowszy spot Bieńkowskiej przeraził internautów „Chyba będę straszył dzieci jej oczami”

  Śląski klub Platformy Obywatelskiej na swoim koncie twitterowym opublikował krótki spot, w którą główną rolę odgrywa Elżbieta Bieńkowska. Europejska komisarz zachęca w nim Polaków do głosowania na Koalicję Obywatelską partii PO i Nowoczesnej

 2. straz-graniczna-18082018 18.08.2018

  Służby mundurowe rozpoczęły kolejny etap strajku. Zaczynają się drobiazgowe kontrole

  Przedstawiciele związków zawodowych służb mundurowych zadecydowali o przejściu w fazę protestu włoskiego - poinformowała w sobotę PAP Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych. W związku z protestem zapowiadane są m.in. drobiazgowe kontrole na granicach

 3. 1270gwiazdawesterplatte 17.08.2018

  Andrzej Gwiazda: Adamowicz jest za słaby, aby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte

  "Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte".

 4. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

 5. awionetka17082018 17.08.2018

  W Wielkopolsce rozbiła się awionetka. Nie żyje 44-letni pilot

  44-letni pilot zginał w wypadku awionetki w miejscowości Duszniki koło Szamotuł w Wielkopolsce, do którego doszło w piątek. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

 6. korwin17082018 17.08.2018

  Trzaskowski i Jaki będą mieli problemy? Janusz Korwin-Mikke szykuje pozew

  Lider partii "Wolność" Janusz Korwin-Mikke zapowiedział, że pozwie Patryka Jakiego i Rafała Trzaskowskiego i będzie domagał się od nich odszkodowania. Jak mówił, obaj kandydaci przedwcześnie rozpoczęli kampanię wyborczą, czego Korwin-Mikke - jak mówił - nie chciał zrobić, by nie łamać prawa.

 7. adamowicz17082018 17.08.2018

  Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  W Urzędzie Miejskim w Gdańsku w prezydent miasta Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska i MON w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook