Jedynie prawda jest ciekawa


Prawo i Sprawiedliwość na prowadzeniu

25.04.2013

Platforma Obywatelska traci wyborców i pozycję lidera. W najnowszym sondażu Homo Homini na prowadzenie wysunęło się Prawo i Sprawiedliwość.

Z najnowszego sondażu Homo homini dla Wirtualnej Polski wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbywały się pod koniec kwietnia to na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 29 proc. Polaków, a Platformę Obywatelską wybrałoby 28 proc. wyborców.
Z badania wynika, że notowania obydwu partii pogorszyły się. Jednak ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego zanotowało spadek jednopunktowy, podczas gdy PO straciła aż 3 punkty proc. Jak przypomina portal - ostatni raz PiS wysunął się na prowadzenie w sondażu w styczniu tego roku.

Zgodnie z wynikami ankiety trzecie miejsce zajął Sojusz Lewicy Demokratycznej z wynikiem 12 proc. Poparcie dla SLD również pogorszyło się o 1 punkt proc. od ostatniego badania. Na czwartej pozycji ex-aequo uplasowały się Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Ruch Palikota z 6-procentowym poparciem. Notowania ludowców w ostatnim czasie nie zmieniły się. Z kolei poparcie dla Ruchu Palikota wzrosło o 2 punkty proc.
Do Sejmu dostałaby się również Solidarna Polska, która po wzroście poparcia o 1 punkt proc., może liczyć na głosy 5 proc. Polaków. 14 proc. ankietowanych nie wskazało żadnej partii.
Z tego samego sondażu wynika, że spadły też notowania samego premiera. Z aprobatą o pracy Donalda Tuska wypowiada się obecnie jedynie 32 proc. wyborców (pogorszenie o 1 punkt proc.). Szefa rządu źle ocenia 66 proc. Polaków. Cały gabinet Donalda Tuska dobrze ocenia 21 proc. Polaków (pogorszenie o 1 punkt proc.). Złą opinię ma o rządzie 76 proc. badanych (pogorszenie o 3 punkty proc.).

ansa/ Wirtualna Polska

[fot.ansa]

Warto poczytać

 1. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 2. rzeplinski21092018 21.09.2018

  Rzepliński wysnuwa nową teorię. „Mój telefon jest zapewne na podsłuchu”

  Podczas wywiadu w programie „Kropka nad i” w TVN24, Andrzej Rzepliński oświadczył iż wierzy, że jego telefon podobnie jak telefon prof. Gersdorf są na podsłuchu.

 3. Gersdorf06032018 21.09.2018

  Gersdorf ujawnia szczegóły spotkania z Morawieckim. O czym rozmawiali?

  Wiadomo jak przebiegało spotkanie profesor Małgorzaty Gersdorf i premiera Mateusza Morawieckiego. Po dzisiejszej publikacji portalu onet.pl, profesor zdecydowała się ujawnić szczegóły rozmowy.

 4. agata-duda 21.09.2018

  Pierwsza Dama ponownie zachwyciła internautów. Zdjęcie Agaty Dudy robi prawdziwą furorę

  Na jednym z twitterowych profili kancelarii Prezydenta RP pojawiło się „nietypowe” zdjęcie Agaty Kornhauser-Dudy. Pierwsza Dama pozuje na nim… bez wysokich obcasów. Fotografia zachwyciła internautów.

 5. tsue-27082018 20.09.2018

  Trybunału Sprawiedliwości UE: „Produkty z uboju rytualnego mogą być uznane za rolnictwo ekologiczne”

  Produktom pochodzącym od zwierząt poddanych ubojowi rytualnemu, bez ogłuszania, może być przyznane europejskie oznakowanie "rolnictwo ekologiczne"

 6. wassermann20092018 20.09.2018

  Wassermann zapowiada przygotowania do budowy metra w Krakowie

  Kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa Małgorzata Wassermann zapowiedziała, że jeśli wygra wybory, to podejmie działania, zmierzające do powstania metra w mieście. Według niej, rozpoczęcie budowy mogłoby nastąpić pod koniec kadencji; docelowo mogą powstać trzy nitki metra.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook