Jedynie prawda jest ciekawa


PiS przed PO na ostatniej prostej kampanii

17.05.2014

Przewaga Prawa i Sprawiedliwości nad partią rządzącą jest jednak niewielka i wynosi raptem 0,9 punktów procentowych.

Na ostatniej prostej kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego Prawo i Sprawiedliwość plasuje się minimalnie przed Platformą Obywatelską! Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRIS HomoHomini dla RMF FM i Interia.pl różnica pomiędzy dwiema największymi formacjami wynosi 0,9 punktów procentowych.

Według sondażu na chwilę obecną PiS cieszy się poparciem 28,9 proc., podczas gdy Platformę zamierza poprzeć 29 proc. ankietowanych. Na trzecim miejscu znajduje się Sojusz Lewicy Demokratycznej, z wynikiem 10,8 procent. Do PE wchodzi jeszcze ugrupowanie Janusza Korwin-Mikkego Nowa Prawica, którą popiera 5,2 proc. badanych.

Na granicy progu wyborczego plasuje się Polskie Stronnictwo Ludowe ciesząc się wsparciem 4,8 proc. badanych. Poza Parlamentem Europejskim znalazłyby się: Europa Plus Twój Ruch (3,8 proc.), Solidarna Polska (2,2 proc.), Polska Razem Jarosława Gowina (1,5 proc.) oraz Ruch Narodowy (0,7 proc.)

Chęć udziału w wyborach zadeklarowało 36 proc. ankietowanych, natomiast 58 proc. zdecydowanie nie wybiera się do urn. 6 proc. wciąż nie podjęło decyzji czy zagłosuje w wyborach 25 maja.

"W tej chwili podobne szanse na wygraną mają zarówno PiS, jak i PO - ich wyniki są jednakowe. Przewaga jednego punktu procentowego z punktu widzenia statystycznego jest bez znaczenia. Ma ona znaczenie wyłącznie psychologiczne dla sztabowców i w pewnym stopniu dla wyborców" - mówi prezes IBRiS Homo Homini, Marcin Duma. Dodaje, że wynik wyborów będzie zagadką aż do ostatniej chwili. Marcin Duma zauważa, że aż połowa niezdecydowanych to respondenci, którzy w 2011 r. poparli Donalda Tuska - to od nich może zależeć kto zwycięży w najbliższych wyborach.

mc,rmf24.pl

Zapraszamy na profil facebook.com/stefczyk.info">Stefczyk.info na facebooku!

[fot. rmf24.pl]

Warto poczytać

 1. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 2. rzeplinski21092018 21.09.2018

  Rzepliński wysnuwa nową teorię. „Mój telefon jest zapewne na podsłuchu”

  Podczas wywiadu w programie „Kropka nad i” w TVN24, Andrzej Rzepliński oświadczył iż wierzy, że jego telefon podobnie jak telefon prof. Gersdorf są na podsłuchu.

 3. magierowski26012018 21.09.2018

  Ambasador Polski w Izraelu napisał list do Z. Preisnera. Nic lepszego dziś nie przeczytacie

  Zbigniew Preisner, jeden z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów filmowych, został uhonorowany nagrodą za całokształt twórczości przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Hajfie.

 4. duda-vs-wielowieyska-21092018 21.09.2018

  Andrzej Duda nie wytrzymał. Prezydent ostro komentuje wpis Wielowieyskiej „Państwo jesteście dziennikarzami?”

  Na Twitterze rozgrzała się ostra dyskusja pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą, a dziennikarką TOK FM Dominiką Wielowieyską. Poszło o wizytę głowy państwa w Waszyngtonie

 5. Gersdorf06032018 21.09.2018

  Gersdorf ujawnia szczegóły spotkania z Morawieckim. O czym rozmawiali?

  Wiadomo jak przebiegało spotkanie profesor Małgorzaty Gersdorf i premiera Mateusza Morawieckiego. Po dzisiejszej publikacji portalu onet.pl, profesor zdecydowała się ujawnić szczegóły rozmowy.

 6. agata-duda 21.09.2018

  Pierwsza Dama ponownie zachwyciła internautów. Zdjęcie Agaty Dudy robi prawdziwą furorę

  Na jednym z twitterowych profili kancelarii Prezydenta RP pojawiło się „nietypowe” zdjęcie Agaty Kornhauser-Dudy. Pierwsza Dama pozuje na nim… bez wysokich obcasów. Fotografia zachwyciła internautów.

 7. tsue-27082018 20.09.2018

  Trybunału Sprawiedliwości UE: „Produkty z uboju rytualnego mogą być uznane za rolnictwo ekologiczne”

  Produktom pochodzącym od zwierząt poddanych ubojowi rytualnemu, bez ogłuszania, może być przyznane europejskie oznakowanie "rolnictwo ekologiczne"

 8. wassermann20092018 20.09.2018

  Wassermann zapowiada przygotowania do budowy metra w Krakowie

  Kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa Małgorzata Wassermann zapowiedziała, że jeśli wygra wybory, to podejmie działania, zmierzające do powstania metra w mieście. Według niej, rozpoczęcie budowy mogłoby nastąpić pod koniec kadencji; docelowo mogą powstać trzy nitki metra.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook