Jedynie prawda jest ciekawa


PiS: „Nitras nie przykładał się do pracy”

03.03.2017

Poseł Sławomir Nitras (PO) został odwołany z funkcji szefa delegacji Sejmu i Senatu do Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE, ponieważ "nie za bardzo przykładał się do swojej pracy" - podkreśliła w rozmowie z PAP rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Nitras został w czwartek odwołany z funkcji szefa delegacji Sejmu i Senatu do Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE. Zastąpi go dotychczasowa wiceprzewodnicząca, poseł PiS Barbara Bartuś. Nitras nie brał udziału w czwartkowym posiedzeniu delegacji; wniosek o jego odwołanie złożył senator PiS Grzegorz Bierecki. 

"Polityczne reguły złamała dawno temu Platforma. Złamała je w momencie, kiedy przegrała wybory i stała się opozycją totalną wyprowadzając ludzi na ulice i skarżąc się na Polskę za granicą" - powiedziała PAP Mazurek. 

"Uzasadnienie odwołania było takie, że nie za bardzo poseł Nitras przykładał się do swojej pracy i wcale mnie nie dziwi, że został odwołany. Szkoda, że tak późno" - dodała. 

W piątek politycy PO i Nowoczesnej ocenili, że odwołanie Nitrasa to zemsta PiS za protest opozycji w Sejmie; to "skandal" i "małostkowość" oraz złamanie dobrych obyczajów, według których na czele delegacji stoi polityk opozycji. 

Poseł PO Andrzej Halicki powiedział w piątek na konferencji prasowej w Sejmie, że odwołanie Nitrasa to "skandal" i złamanie dobrych obyczajów, według których na czele delegacji stoi polityk opozycji. Jak dodał, PiS nie ukrywa, że decyzja w sprawie Nitrasa to zemsta za udział posła PO w proteście opozycji w Sejmie. 

Halicki powiedział, że chciałby się spotkać z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim, aby porozmawiać o sprawie odwołania Nitrasa z funkcji. "Mam nadzieję, że marszałek Kuchciński nie zaakceptuje takiego stylu i sposobu przeprowadzenia tej zmiany" - zaznaczył. 

Poseł Joanna Kluzik-Rostkowska oceniła, że działania PiS w sprawie Nitrasa są "małostkowe i żałosne". "To przykre, że łamie się obyczaje, które obowiązywały od wielu lat" - podkreśliła. Przekonywała, że nie było żadnego merytorycznego powodu do odwołania posła Platformy. 

Zdaniem Rafała Trzaskowskiego (PO), działania PiS wobec Nitrasa to "czysta zemsta polityczna". "Widać tutaj małostkowość chyba samego prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który pozwala na tego typu awantury" - zaznaczył. Jak dodał, "to nie jest poważne zachowanie". 

Według posła Nowoczesnej Grzegorza Furgo, odwołanie Nitrasa to "rodzaj sądu kapturowego". Furgo podkreślił, że Nitras nie miał możliwości odnieść się do zarzutów, ponieważ nie mógł przybyć na posiedzenie delegacji. "Około godz. 12 dostaliśmy powiadomienie, że posiedzenie zostało zwołane na godz. 16, poseł Nitras był wtedy w Szczecinie" - zaznaczył. 

Furgo ocenił, że zarzuty PiS wobec Nitrasa były "wzięte z sufitu", "pseudomerytoryczne", wymyślone tylko po to, aby odwołać go z funkcji. 

Nitras przewodniczył polskiej delegacji Sejmu i Senatu do Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE od 14 stycznia 2016 r. 

ak/PAP 

[fot. YouTube/wSensie.tv]

Warto poczytać

 1. topr21082018 21.08.2018

  Wezwała TOPR bo była zmęczona. Ratownicy: Nie jesteśmy taksówką dla turystów

  Zdarza się, że turyści w Tatrach, nie mając sił na dalszą wędrówkę, dzwonią do ratowników górskich i żądają przewiezienia ich na dół. Ratownicy TOPR apelują o rozsądek i rozwagę przy wzywaniu pomocy, bo ktoś inny w tym czasie może naprawdę potrzebować pomocy.

 2. 1270SZPITALBYTOW 21.08.2018

  Pacjentka oskarżyła lekarza o makabryczny żart, teraz przeprasza

  Jakiś czas temu pisaliśmy o sytuacji, jaka miała mieć miejsce w szpitalu w Bytowie. Jeden z tamtejszych lekarzy miał, według słów pacjentki, niestosownie zażartować podczas badania. Szpital informuje, że sytuacja nie miała miejsca, a pacjentka już przeprosiła za swoje słowa.

 3. gajewskatrzaskowski21082018 21.08.2018

  Jest najpiękniejszą twarzą kampanii Trzaskowskiego. Do niedawna była podwładną Bartosza Kramka z „Otwartego Dialogu”

  „Na krok nie odstępuje Rafała Trzaskowskiego. Mówi się, że jest nieformalnym rzecznikiem jego kampanii” - informuje portal „natemat.pl”. Mowa o Aleksandrze Gajewskiej, wiceprzewodniczącej PO w Warszawie i być może byłej szefowej zespołu politycznego Fundacji Otwarty Dialog.

 4. plazyn20082018 20.08.2018

  „To musi być partnerstwo a nie fasada demokracji”. Kacper Płażyński o współpracy z radami dzielnic w Gdańsku

  Kacper Płażyński podczas konferencji prasowej podsumował akcję „Gdańsk jest dla wszystkich”. Przez okres lipca i sierpnia, kandydat PiS na prezydenta Gdańska odwiedzał gdańskie dzielnice, aby poznać problemy, z którymi muszą się mierzyć gdańszczanie.

 5. 1270skornikowane 20.08.2018

  Kto stoi za „polskimi ekologami”. Nazwiska zaskakują

  Przekop Mierzei Wiślanej i rozbudowa portu w Elblągu były jednymi z pierwszych strategicznych decyzji inwestycyjnych podjętych przez rząd PiS.

 6. 1270northstream2spokt 20.08.2018

  Czaputowicz: uważamy, że Nord Stream 2 jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę

  Uważamy, że gazociąg Nord Stream 2 ma wymiar geopolityczny, jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę - podkreślił w poniedziałek szef MSZ Jacek Czaputowicz.

 7. 1270dopalaczestop 20.08.2018

  Walka z dopalaczami będzie skuteczniejsza. Nowe przepisy od wtorku

  Od wtorku walka z dopalaczami ma być skuteczniejsza. Tego dnia zaczną obowiązywać przepisy mówiące, że za posiadanie znacznych ilości dopalaczy grozić będzie do trzech lat więzienia, a za handel nimi do 12 lat.

 8. kurski-vs-lis-20082018 20.08.2018

  Kurski wytacza proces Newsweekowi. „TVP pozywa tą szczujnię i damskiego boksera Tomasz Lisa”

  Prezes TVP Jacek Kurski idzie na wojnę z Tomaszem Lisem. Telewizja Polska pozywa „Newsweek” za podawania fałszywych informacji na temat stacji

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook