Jedynie prawda jest ciekawa


PiS nie wprowadzi dwukadencyjności?

11.04.2017

Portal Polskie Radio.pl poinformował, że PiS prawdopodobnie wycofa się z pomysłu wprowadzenia dwukadencyjności w samorządzie.

Portal Polskie Radio.pl poinformował, że PiS prawdopodobnie wycofa się z pomysłu wprowadzenia dwukadencyjności w samorządzie. - PiS prawdopodobnie wycofa się z pomysłu ograniczenia kadencji samorządowców — czytamy na stronie Polskie Radio.pl.

Portal piszę, że do zmiany stanowiska partię przekonali konstytucjonaliści, którzy po przeanalizowaniu propozycji zmiany ordynacji, stwierdzili, że przepisy będą niezgodne z Konstytucją i zostaną odrzucone przez Trybunał Konstytucyjny. Powołuje się na informatora wewnątrz PiS, który twierdzi, że „sprawa wydaje się być przesądzona”, ponieważ nikt obecnie nie pracuje nad przygotowaniem projektu. - Temat utknął w martwym punkcie. Na pewno nie zajmiemy się nim przed wakacjami. Jeśli mielibyśmy wrócić do sprawy to najwcześniej jesienią, ale wątpię, aby tak się stało — wyjaśnia Polskiemu Radiu.pl znany poseł PiS-u.

Portal przytacza również opinię innego parlamentarzysty partii rządzącej, który nie ma wątpliwości, że propozycja po negatywnych ekspertyzach została porzucona przez PiS. - Nie będzie żadnej dwukadencyjności. W tej sprawie są zbyt poważne wątpliwości prawne — mówi portalowi polityk PiS-u, który pragnie zachować anonimowość.

Sprawa mogła być również sondowana w Trybunale Konstytucyjnym. - Trybunał mógł zasugerować, że proponowane rozwiązania są niekonstytucyjne i dlatego postanowiono się z nich wycofać. Gdybyśmy na siłę przyjęli tę ustawę, a następnie odrzuciłby ją TK, to ponieślibyśmy porażkę — tłumaczy poseł.

Portal Polskie Radio.pl pisze, że w PiS panuje przekonanie, że „pomysł ograniczenia kadencyjności samorządów jest kolejnym błędem wizerunkowym, jaki zafundowano sobie na własne życzenie” i mógłby wywołać liczne protesty. W artykule wskazano, że na zmianę decyzji wpłynęło także stanowisko Jarosława Gowina i posłów jego partii.

[Ratusz w Warszawie, fot. Szczebrzeszynski/commons.wikimedia.org]

ems/PolskieRadio.pl

Warto poczytać

 1. kurski-vs-lis-20082018 20.08.2018

  Kurski wytacza proces Newsweekowi. „TVP pozywa tą szczujnię i damskiego boksera Tomasz Lisa”

  Prezes TVP Jacek Kurski idzie na wojnę z Tomaszem Lisem. Telewizja Polska pozywa „Newsweek” za podawania fałszywych informacji na temat stacji

 2. piotrn20082018 20.08.2018

  Piotr N. usłyszał kolejne zarzuty. Jechał samochodem bez przeglądu, ubezpieczenia i prawa jazdy

  - Policja z Konstancina-Jeziorny skierowała do sądu wniosek o ukaranie Piotra N. za trzy wykroczenia.

 3. 1270adamowiczgdans 20.08.2018

  Adamowicz tłumaczy swoją decyzję dotyczącą obchodów na Westerplatte „Została źle przekazana ministrowi Błaszczakowi”

  Będzie wojsko, wojsko zawsze miało być - powiedział w poniedziałek w "Radiu Gdańsk" prezydent Gdańska Paweł Adamowicz odnosząc się do programu uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej

 4. trzaskowski-i-kandydat-20082018 20.08.2018

  Nawet wyborcy Trzaskowskiego mają go dość? „Niech Pan ustąpi”

  Choć kampania wyborcza jeszcze nie ruszyła, Rafał Trzaskowski ma się czego obawiać

 5. Jaroslaw-Kaczynski-na-wakacjach-20082018 20.08.2018

  Jarosław Kaczyński zatroskany stanem opozycji w Polsce? Wymowne zdjęcia z wakacji prezesa PiS

  Beskid Sądecki stał się celem wakacyjnej podróży prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Zdjęcia z jego wędrówek po okolicznych górach zamieścił na Twitterze szef MSWiA Joachim Brudziński

 6. jaki18062018 19.08.2018

  P. Jaki zaprezentował skład sztabu wyborczego. Marszałek Senatu szefem komitetu poparcia

  Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki zaprezentował swój sztab wyborczy

 7. pawlowicz17082018 19.08.2018

  Krystyna Pawłowicz jak zwykle mocno na Twitterze „Cel opozycji – PiS wywieźć do Oświęcimia i zagazować”

  Wpisy prof. Krystyny Pawłowicz na Twitterze często wzbudzają skrajne emocje zarówno u jej zwolenników, jak i przeciwników. Posłanka nie boi się używać na portalu mocnych słów, dlatego też jej tweety wzbudzają zwykle sporo kontrowersji

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook