Jedynie prawda jest ciekawa


PiS: HGW sięga po każde 5zł

10.10.2013

„Myta na mostach, różnego rodzaju komory celne wewnątrz terytorium państwa, to historia bardzo odległa – mówi prezes PiS Jarosław Kaczyński. Zdaniem byłego premiera wprowadzenie w Warszawie opłat za przejazdy przez mosty podzieliłoby miasto na enklawy.

Wprowadzenia w Warszawie opłat za przejazdy przez mosty oznaczałoby podział Warszawy na enklawy. Pewna część obywateli stolicy nie miałaby pieniędzy na te przejazdy. Byłby to kolejny podział na gorszych i lepszych – mówił Jarosław Kaczyński podczas konferencji zorganizowanej na warszawskiej Starówce.

Gdy zwracał się do dziennikarzy, w tle widać było most Śląsko-Dąbrowski. Czy za przejazd tym mostem, a także za korzystanie z pozostałych przepraw przez Wisłę, trzeba będzie w Warszawie płacić? Hanna Gronkiewicz-Waltz zaprzecza, ale PiS oczekuje gwarancji, że rzeczywiście tak się nie stanie. Decyzje miałyby zostać podjęte jeszcze przed referendum, na nadzwyczajnej sesji Rady Warszawy.

Myta na mostach, różnego rodzaju komory celne wewnątrz terytorium państwa, to historia bardzo odległa. Powrót do tego to cywilizacyjny regres. Rzecz jest skandaliczna i dlatego trzeba jej zapobiec – podkreślał Kaczyński.

Jak wyjaśniał, na nadzwyczajnej sesji Rady należy uchylić fragment strategii rozwoju Warszawy, który może być podstawą do wprowadzenia opłat za przejazdy przez mosty.

Pani prezydent twierdzi, że tego rodzaju reguły nie będą wprowadzane, a rzecznik miasta, że zostaną wprowadzone za 10 lat. Mamy do czynienia z sytuacją plątania się w zeznaniach. Po pierwsze – za 10 lat to będzie tak samo nieuzasadnione i skandaliczne jak dziś, a po drugie – biorąc pod uwagę sposób rządzenia tej ekipy i brak pieniędzy, może się okazać, że opłaty zostaną wprowadzone za 10 miesięcy – mówił Kaczyński.

PiS domaga się, by do nadzwyczajnej sesji Rady doszło niezwłocznie.

Powinniśmy zmienić ten dokument [strategię rozwoju Warszawy], tak żeby Hanna Gronkiewicz-Waltz, o której wiemy, że schyli się po każde 5 zł, nie schyliła się po nasze pieniądze – zaznaczył Maciej Wąsik, szef klubu PiS w Radzie Warszawy.

Zainteresował Cię artykuł? Dołącz do nas na Facebooku!

PAP, JUB

[fot: sxc.hu]

Warto poczytać

 1. 1270mateuszrozwoj 24.09.2018

  Premier: wejście Polski do grona krajów rozwiniętych to symboliczna data

  Wejście Polski do krajów rozwiniętych to symboliczna data, to zasługa naszych przedsiębiorców - podkreślił premier Mateusz Morawiecki komentując decyzję agencji FTSE Russell, która przekwalifikowała Polskę z grupy rynków rozwijających się do rozwiniętych.

 2. 1270zaufanie 24.09.2018

  Andrzej Duda liderem rankingu zaufania; Grzegorz Schetyna z 45 proc. nieufności

  Największym zaufaniem Polacy darzą prezydenta Andrzeja Dudę (68 proc. badanych) - wynika z wrześniowego sondażu CBOS. Najmniejszym zaufaniem Polacy darzą lidera PO Grzegorza Schetynę (45 proc.).

 3. joanna-jaskowiak-24092018 24.09.2018

  Zaskakujący wyrok w sprawie żony prezydenta Poznania. Sędzia uzasadnił orzeczenie… obecną sytuacją w Polsce

  Poznański Sąd Okręgowy uchylił wyrok sądu I instancji, który uznał żonę prezydenta Poznania, Joannę Jaśkowiak jako winną popełnienia wykroczenia używania wulgaryzmów w miejscu publicznym

 4. HGWPOFlickr 24.09.2018

  Wymazali ze zdjęcia prezydent Warszawy? Internauci sugerują manipulację

  Rafał Trzaskowski na swoim Twitterze opublikował wpis, gdzie pochwalił się wzięciem udziału w corocznym nabożeństwie upamiętniającym patrona Warszawy bł. Władysława z Gielniowa. Do tweeta zostały załączone zdjęcia z całej uroczystości

 5. unrug24092018 24.09.2018

  Wybrał Polskę za swoją ojczyznę. „Jestem polskim oficerem i wyrzuciłem z pamięci język niemiecki 1 września 1939 roku”

  Wiceadmirał Józef Unrug Polskę wybrał za swoją ojczyznę i pozostał w swym wyborze konsekwentny.

 6. Kaczynskiwiki 24.09.2018

  Mocne słowa Jarosława Kaczyńskiego „Czas rosyjskiego dyktatu w Polsce zakończył się”

  Jarosław Kaczyński był gościem Polskiego Radia Olsztyn, gdzie odniósł się do inwestycji przekopu Mierzei Wiślanej, wobec której swój sprzeciw wyraziła Rosja.

 7. Schetynawiki 24.09.2018

  Schetyna chwali się donoszeniem na Polskę zagranicą. Internauci bezlitośni dla lidera PO „Jesteście Targowicą”

  Ostatnimi czasy w obozie opozycji totalnej panuje „moda” na skarżenie się zagranicznym politykom na temat Polski

 8. morawiecki12032018 23.09.2018

  Kolejny atak na premiera Morawieckiego. wPolityce.pl ujawnia szczegóły

  Dziennikarze ujawniają kulisy ataku, do którego przyłączyć ma się "niemiecko-szwajcarski koncern medialny".

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook