Jedynie prawda jest ciekawa


Pijana minister w izbie wytrzeźwień

24.10.2015

Trudno w to uwierzyć, że osoba, która jest odpowiedzialna za stanowienie prawa, sama w tak drastyczny sposób może je łamać! Monika Zbrojewska, wiceminister sprawiedliwości w rządzie PO-PSL, została zatrzymana za jazdę po pijanemu - donosi „Super Express”. Była tak agresywna, że interweniujący policjanci musieli wezwać posiłki, żeby ją obezwładnić. Skuta kajdankami trafiła wreszcie na izbę wytrzeźwień, skąd po kilku godzinach odebrał ją mąż.

Skandaliczne wydarzenia rozegrały się w piątek ok. 13.30 w Łodzi. Poruszającą się wężykiem toyotę yaris zauważył emerytowany policjant. Pojechał za podejrzanym autem, a gdy nadarzyła się okazja, zajechał mu drogę. Gdy otworzył drzwi zatrzymanego samochodu, od siedzącej za kierownicą kobiety wyczuł odór alkoholu. Wyciągnął kluczyki ze stacyjki i wezwał policję. Po wylegitymowaniu nietrzeźwej kobiety przez patrol drogówki okazało się, że jest nią wiceminister sprawiedliwości Monika Zbrojewska.

Badanie alkomatem wykazało, że ma ponad dwa promile alkoholu! Mało tego, pani wiceminister ani myślała spokojnie poddać się czynnościom służbowym wykonywanym przez funkcjonariuszy i wpadła w istny szał!

"Zaczęła ubliżać policjantom, szarpać ich, nie pozwalała im wykonywać czynności. Trzeba było wezwać posiłki. Niedługo potem nadjechał drugi radiowóz. Pani wiceminister została skuta w kajdanki" — relacjonuje „SE”.

Zbrojewska została przewieziona na izbę wytrzeźwień przy ul. Jana Kilińskiego. Stamtąd odebrał ją po kilku godzinach mąż. Zdjęcie czarnej limuzyny, która przyjechała po pijaną wiceminister, publikuje sobotni „Fakt”.

"Monika Zbrojewska, okryta kocem, została zapakowana do auta" — opisuje tabloid.

Pytany o zachowanie swojej podwładnej Borys Budka stwierdził, że nie będzie tolerował takiego zachowania.

"Alkohol za kółkiem to śmierć. Jeśli ta informacja się potwierdzi, to w poniedziałek na biurku pani premier wyląduje mój wniosek o dymisje pani wiceminister Zbrojewskiej" — zapowiedział Budka w rozmowie z „Faktem”

Zbrojewska jeszcze w piątek straciła swoje stanowisko, o czym poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.

Czytaj więcej: Wiceminister sprawiedliwości z rządu Platformy zatrzymana za jazdę po pijanemu. Prowadziła samochód mając dwa promile. Została zwolniona

43-letnia Monika Zbrojewska pracowała w resorcie sprawiedliwości niecały rok. Alkoholowe ekscesy z jej udziałem trafiły na pierwsze strony polskich gazet. Zyskała również międzynarodową sławę - o „wyrzuceniu z urzędu pijanej wiceminister” pisze m.in. francuski dziennik „Le Figaro”.

"Nasi ministrowie mają samochód z szoferem. Co za nędza!" — skomentował z ironią jeden z czytelników portalu internetowego francuskiej gazety.

bzm/”SE”/”Fakt”

[fot. ms.gov.pl]

Warto poczytać

 1. adamowicz13072018 17.08.2018

  Prezydent Gdańska ustąpi? Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte

 2. ewa-gawor-12082018 16.08.2018

  „Nie żałuję swojej decyzji. Niech mówią o mnie co chcą”.Ewa Gawor o rozwiązaniu marszu 1 sierpnia oraz swojej przeszłości

  Dyrektor warszawskiego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Ewa Gawor była gościem #RZECZoPolityce

 3. duda16082018 16.08.2018

  Prezydent zawetował nowelizację wprowadzającą zmiany w ordynacji do PE

  Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację dot. zmian w ordynacji do PE. Jak oświadczył, zawarte w niej regulacje odbiegają od zasady proporcjonalności, duża część obywateli nie miałaby reprezentacji w PE, zainteresowanie eurowyborami jeszcze by spadło i frekwencja w nich byłaby jeszcze niższa.

 4. mateusz-socha-16082018 16.08.2018

  „Polityka historyczna wymaga ogromnego nakładu pracy i strategicznego myślenia”. Wywiad z Mateuszem Sochą, kandydatem na burmistrza Rumi

  Mieliśmy okazję uczestniczyć w pikniku patriotycznym "Rumia dla Niepodłej - cześć i chwała bohaterom" organizowanym przez kandydata PiS na burmistrza Rumi Mateuszem Sochą

 5. korwin16082018 16.08.2018

  „Co cię nie zabije, to cię wzmocni”. Oburzające słowa Korwina-Mikke w sprawie molestowania Kory

  Od tego wpisu odcinają się nawet osoby mocno związane z politykiem partii „Wolność”. Janusz Korwin-Mikke postanowił skomentować sprawę molestowania Kory Jackowskiej przez księdza.

 6. kapliczka-16082018 16.08.2018

  Całkowity brak szacunku. Zbezczeszczono dwie kapliczki napisem „PZPR+”

  Dla przeciwników rządu nie ma już żadnych granic rozsądku. Nieznani sprawcy zdewastowali dwie kapliczki w miejscowości Pieniężno, umieszczając na nich napisane sprayem „PZPR+”

 7. narodo15082018 15.08.2018

  Lewica próbowała przerwać marsz środowisk narodowych. Manifestujący poradzili sobie z blokadą

  Zorganizowany przez środowiska narodowe marsz przeszedł ulicami Warszawy i zakończył się na Placu Zamkowym. Pochód kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci

 8. Gersdorf06032018 15.08.2018

  Gersdorf apeluje w agencji Reutera o szybsze działania UE w sporze z Polską. „Rząd gra na zwłokę”

  W wywiadzie dla agencji Reuters sędzia Małgorzata Gersdorf wezwała Unię Europejską do szybszych działań w sporze z polskim rządem w sprawie reformy sądownictwa.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook