Jedynie prawda jest ciekawa


Pietrzak: w powszechnym bajzlu łatwiej ukryć oszustwo

03.12.2014

„Medialna sfora rządowych agitatorów rozkręca się z dnia na dzień w atakach na PiS”.

Jan Pietrzak odnosi się do powyborczego chaosu. W swoim felietonie na łamach Tygodnika „Solidarność” wskazuje, że „medialna sfora rządowych agitatorów rozkręca się z dnia na dzień w atakach na Jarosława Kaczyńskiego i PiS”.

„Przed drugą turą wyborów mieli jeszcze kilka dni, by obrzucać błotem opozycję, która ma czelność zwracać uwagę na prawdopodobne fałszerstwo” - zauważa.

Dodaje, że „trwająca przez tydzień walka PKW z rezultatem wyborów przyniosła pożądany przez władzę wynik”. „Codziennie od 16 listopada PSL-owi przybywało punktów, a PIS-owi ubywało. I codziennie pojawiały się dziesiątki przykładów totalnego chaosu, niechlujstwa A to się worek rozerwał, a to furgonetka przepadła, magazynier ma kaca, komisja zapomniała klucza, sprzątaczka wyrzuciła papiery na śmietnik, serwer się upił, system się przewrócił... bo w powszechnym bajzlu łatwiej ukryć oszustwo i szukać usprawiedliwienia” - tłumaczy satyryk.

Autor tekstu wskazuje, że „dobrze się stało, że ktoś przypomniał przypadek województwa mazowieckiego z poprzednich wyborów samorządowych, kiedy to oczywista zmowa komisji wyborczych spowodowała rażący wzrost głosów nieważnych”.

„Ówczesne protesty przyzwoitych ludzi nie wywarły wrażenia na tych samych „leśnych dziadkach,” którzy teraz znowu popisali się swoim dziadostwem. A sędziowie jak zawsze orzekli, że fałszerstwo nie miało wpływu na elekcję” - tłumaczy Pietrzak.

ez
[Fot. M. Czutko]

Warto poczytać

 1. bodnar21052018 25.09.2018

  Adam Bodnar walczy z „dyskryminacją religijną” w szkołach. Domaga się „lekcji religii mniejszościowych”

  Trzeba poprawić organizację lekcji religii mniejszościowych i etyki - ocenił rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar w piśmie do szefowej MEN Anny Zalewskiej. Weług niego dyrektorzy powinni obowiązkowo informować rodziców i uczniów o możliwości i zasadach organizacji takich lekcji.

 2. gra-o-wybor-2-25092018 25.09.2018

  Strzelaj do prezydenta. Kontrowersyjna gra podbija internet

  Poznański radny PiS Michał Boruczkowski stworzył grę internetową, która tematyką odnosi się do zbliżających się wyborów samorządowych w Polsce

 3. jaki-vs-trzaskowski 25.09.2018

  Jaki nie będzie rozmawiał z Trzaskowskim? „To śmianie się w twarz ofiarom reprywatyzacji”

  Wiceszef komisji ds. reprywatyzacji w Warszawie Sebastian Kaleta oświadczył za pośrednictwem Twittera, iż sztab Patryka Jakiego nie będzie rozmawiał z Rafałem Trzaskowskim oraz jego ludźmi

 4. blaszczak06032018 25.09.2018

  Błaszczak ma już dosyć MON? Padły nazwiska potencjalnych następców

  Ministerstwo Obrony Narodowej w ciągu kilku najbliższych tygodni powinna czekać zmiana na stanowisku szefa resortu. Dotychczas sprawujący tę funkcję Mariusz Błaszczak, według medialnych doniesień, ma już dość „męczenia się” na tym stanowisku

 5. 1270mateuszrozwoj 24.09.2018

  Premier: wejście Polski do grona krajów rozwiniętych to symboliczna data

  Wejście Polski do krajów rozwiniętych to symboliczna data, to zasługa naszych przedsiębiorców - podkreślił premier Mateusz Morawiecki komentując decyzję agencji FTSE Russell, która przekwalifikowała Polskę z grupy rynków rozwijających się do rozwiniętych.

 6. 1270zaufanie 24.09.2018

  Andrzej Duda liderem rankingu zaufania; Grzegorz Schetyna z 45 proc. nieufności

  Największym zaufaniem Polacy darzą prezydenta Andrzeja Dudę (68 proc. badanych) - wynika z wrześniowego sondażu CBOS. Najmniejszym zaufaniem Polacy darzą lidera PO Grzegorza Schetynę (45 proc.).

 7. HGWPOFlickr 24.09.2018

  Wymazali ze zdjęcia prezydent Warszawy? Internauci sugerują manipulację

  Rafał Trzaskowski na swoim Twitterze opublikował wpis, gdzie pochwalił się wzięciem udziału w corocznym nabożeństwie upamiętniającym patrona Warszawy bł. Władysława z Gielniowa. Do tweeta zostały załączone zdjęcia z całej uroczystości

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook