Jedynie prawda jest ciekawa


Pierwsza dama na lekcji o bezpieczeństwie drogowym

22.02.2017

Agata Kornhauser-Duda uczestniczyła w specjalnej lekcji dotyczącej bezpieczeństwa drogowego. Zajęcia odbyły się w środę w Szkole Podstawowej nr 2 w Łowiczu.

O najważniejszych zasadach bezpieczeństwa na drodze, rozwadze i noszeniu odblasków - mówiła w środę podczas specjalnej lekcji uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 w Łowiczu pierwsza dama Agata Kornhauser - Duda. "Dbanie o bezpieczeństwo dzieci jest naszym wspólnym obowiązkiem" - podkreśliła.


Pierwsza dama uczestniczyła w lekcji poświęconej bezpieczeństwu ruchu drogowego zorganizowanej w Łowiczu. Podczas zajęć teoretycznych i praktycznych przygotowanych dla uczniów klas 1-3 przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego (GITD) najmłodsi uczestnicy ruchu poznawali podstawowe zasady obowiązujące na drodze oraz uczyli się zasad bezpieczeństwa. 

"Nie mam wątpliwości, że wasi rodzice nauczyli już was, jak bezpiecznie przemierzać drogę do i ze szkoły; jak zachowywać się w podróży i w miejscach, w których poruszają się pojazdy. Dziś te wszystkie zasady sobie przypomnimy, pewnie nauczycie się też czegoś nowego, a zdobytą wiedzą będziecie mogli wykorzystać w praktyce" - powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

Pierwsza dama zwracając się do najmłodszych prosiła ich, by przestrzegając przepisów dbali nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale także innych uczestników ruchu drogowego.

"Równie ważne, jak przestrzeganie przepisów, jest pracowanie nad pewnymi cechami, które ułatwią nam bezpieczny powrót do domu ze szkoły, czy podróży. Chciałabym byście pracowali nad takimi cechami, jak: rozwaga, koncentracja, ostrożność i zachowanie spokoju. A także zawsze, kiedy czujecie się niepewnie na drodze, zadawali pytania i prosili o pomoc. Dzięki tym cechom na pewno łatwiej będzie wam się poruszać bezpiecznie po drodze" - podkreśliła.

Po części teoretycznej Agata Kornhauser-Duda razem z uczniami wzięła udział w zajęciach praktycznych w zaimprowizowanym miasteczku ruchu drogowego, gdzie uczniowie poznawali m.in. znaki. Rozdała również dzieciom materiały edukacyjne oraz odblaskowe worki i opaski poprawiające ich widoczność na drodze.

Podczas zajęć przepisy bezpieczeństwa w atrakcyjnej formie przybliżył najmłodszym m.in. p.o. Głównego Inspektora Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.

[fot.PAP/Grzegorz Michałowski]
MW/PAP

Warto poczytać

 1. kurski-vs-lis-20082018 20.08.2018

  Kurski wytacza proces Newsweekowi. „TVP pozywa tą szczujnię i damskiego boksera Tomasz Lisa”

  Prezes TVP Jacek Kurski idzie na wojnę z Tomaszem Lisem. Telewizja Polska pozywa „Newsweek” za podawania fałszywych informacji na temat stacji

 2. piotrn20082018 20.08.2018

  Piotr N. usłyszał kolejne zarzuty. Jechał samochodem bez przeglądu, ubezpieczenia i prawa jazdy

  - Policja z Konstancina-Jeziorny skierowała do sądu wniosek o ukaranie Piotra N. za trzy wykroczenia.

 3. siemoniak-rabiej-i-duda-20082018 20.08.2018

  Kolejny fake news? Pracownik kancelarii prezydenta prostuje manipulacje opozycjonistów

  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wspólnie z małżonką odbywają służbową wizytę w Australii oraz Nowej Zelandii. Celem podróży była m.in. rozmowa z premierem Australii Malcolmem Turnbullem na temat poszerzenia współpracy wojskowej pomiędzy krajami

 4. 1270adamowiczgdans 20.08.2018

  Adamowicz tłumaczy swoją decyzję dotyczącą obchodów na Westerplatte „Została źle przekazana ministrowi Błaszczakowi”

  Będzie wojsko, wojsko zawsze miało być - powiedział w poniedziałek w "Radiu Gdańsk" prezydent Gdańska Paweł Adamowicz odnosząc się do programu uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej

 5. trzaskowski-i-kandydat-20082018 20.08.2018

  Nawet wyborcy Trzaskowskiego mają go dość? „Niech Pan ustąpi”

  Choć kampania wyborcza jeszcze nie ruszyła, Rafał Trzaskowski ma się czego obawiać

 6. Jaroslaw-Kaczynski-na-wakacjach-20082018 20.08.2018

  Jarosław Kaczyński zatroskany stanem opozycji w Polsce? Wymowne zdjęcia z wakacji prezesa PiS

  Beskid Sądecki stał się celem wakacyjnej podróży prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Zdjęcia z jego wędrówek po okolicznych górach zamieścił na Twitterze szef MSWiA Joachim Brudziński

 7. jaki18062018 19.08.2018

  P. Jaki zaprezentował skład sztabu wyborczego. Marszałek Senatu szefem komitetu poparcia

  Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki zaprezentował swój sztab wyborczy

 8. pawlowicz17082018 19.08.2018

  Krystyna Pawłowicz jak zwykle mocno na Twitterze „Cel opozycji – PiS wywieźć do Oświęcimia i zagazować”

  Wpisy prof. Krystyny Pawłowicz na Twitterze często wzbudzają skrajne emocje zarówno u jej zwolenników, jak i przeciwników. Posłanka nie boi się używać na portalu mocnych słów, dlatego też jej tweety wzbudzają zwykle sporo kontrowersji

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook