Jedynie prawda jest ciekawa


Pięć lat rządów PO wg premiera Tuska

17.11.2012

"Te pięć lat wbrew dramatom, które się nam przydarzyły – to 5 lat wielkiego cywilizacyjnego skoku naszej ojczyzny" - oceniał premier Donald Tusk. W swoim wystąpieniu mocno atakował też Prawo i Sprawiedliwość.

W swoim wystąpieniu na Radzie Krajowej PO premier Donald Tusk podsumował pięć lat rządów Platformy Obywatelskiej, starając się zarazem nakreślić plan i największe wyzwania dla swojej partii i jej polityków. Tusk mówił: "Naszą podstawową ideą pozostaje normalność. Polacy oddając nam władzę, opowiedzieli się za normalnością. Mieli dosyć wzniosłych haseł, za którymi kryły się konflikty, nikczemność, a czasami zwykła ludzka głupota" - oceniał szef rządu.

Oceniając pięć lat rządów w wykonaniu swojej partii, odniósł się do wielu dramatycznych chwil, które w ciągu tego czasu dotknęły Polskę i Polaków. Padły też słowa o katastrofie smoleńskiej: "Chcę powiedzieć, że Polacy w większości zrozumieli, że ta katastrofa to dramat nas wszystkich, a nie paliwo polityczne dla politycznej sekty. (...) My zdecydowaliśmy się na ciężką ekspercką pracę – której efektem był raport Millera. To nie satysfakcjonuje naszych przeciwników, bo zawarta tam jest prozaiczna prawda o przyczynach katastrofy. To nie da satysfakcji przeciwnikom politycznym, bo nie po to Polacy skupili się razem, by dać satysfakcję, ale by wyjaśnić każdy szczegół" - oceniał Tusk.

Starał się także chwalić swoimi osiągnięciami: "Te pięć lat wbrew dramatom, które się nam przydarzyły – to 5 lat wielkiego cywilizacyjnego skoku naszej ojczyzny. Mamy kilka obrazków za plecami, które ilustrują pięcioletnią historię, niebywałą historię" - mówił premier, wymieniając powstające drogi, orliki i zorganizowanie Mistrzostw Europy w piłce nożnej. 

Puenta premiera była dość zaskakująca: "Nie daliśmy się skusić na żadne awantury z naszymi sąsiadami. Nie będę udawał, że nie wiem, co mówi Jarosław Kaczyński i uczestnicy manifestacji i zamieszek, takich jak ta z 11 listopada. Dziś zdradą polskich interesów jest narażanie na konflikt wewnętrzny i zewnętrzny, a nie dobra współpraca z naszymi sąsiadami! (...) Może dlatego Polacy nam zaufali, bo wiedza, że ktoś musi codziennie bronić – przez prawo i instytucje – zasad naszej Rzeczypospolitej" - oceniał Tusk.

ll

[Fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. wassermann20092018 20.09.2018

  Wassermann zapowiada przygotowania do budowy metra w Krakowie

  Kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa Małgorzata Wassermann zapowiedziała, że jeśli wygra wybory, to podejmie działania, zmierzające do powstania metra w mieście. Według niej, rozpoczęcie budowy mogłoby nastąpić pod koniec kadencji; docelowo mogą powstać trzy nitki metra.

 2. katiehopkins20092018 20.09.2018

  Brytyjska dziennikarka w mocnych słowach o Polsce! Jej opinia o naszym kraju może zaskoczyć wiele osób

  Kate Hopkins to budząca ogromne kontrowersje brytyjska publicystka, którą do Polski zaprosił poseł Dominik Tarczyński.

 3. frasyniuk20092018 20.09.2018

  Frasyniuk apeluje, aby doność na Polskę? „Niech nas skarżą!”

  Kontrowersyjne słowa zmieścił na swoim Twitterze Władysław Frasyniuk. „Dla naszego dobra, w obronie Konstytucji, niech nas skarżą” - przekonuje.

 4. dziewczynki20092018 20.09.2018

  Sąd odebrał nieodpowiedzialnym rodzicom dwie córki. Były wychowywane „w zgodzie z prawami natury”

  Sąd Okręgowy w Zamościu zadecydował o odebraniu rodzicom dwojga dzieci. Dziewczynki były niedożywiane, nieszczepione, karmione niemal wyłącznie warzywami i owocami, a zamiast lekarza leczyła je znachorka.

 5. morawiecki-gersdorf-19092018 19.09.2018

  Morawiecki spotkał się z Gersdorf. Czego dotyczyła rozmowa premiera z sędzią?

  Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z byłą pierwszą prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzatą Gersdorf. Rozmowy dotyczyły reform polskiego sądownictwa

 6. morawiecki19062018 19.09.2018

  Warszawski sąd oddalił pozew przeciwko premierowi. "Sprawa nie podlegała rozpoznaniu w tym trybie"

  Pozew w trybie wyborczym, który Platforma Obywatelska złożyła we wtorek przeciwko premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, został oddalony przez Sąd Okręgowy w Warszawie. Wyrok nie jest prawomocny

 7. ZiemkiewiczUK 19.09.2018

  Ostra wypowiedź Ziemkiewicza o Platformie. Publicysta tym razem przesadził?

  Prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz kolejny raz rozgrzał dyskusje na polskim Twitterze. Wszystko za sprawą jego komentarza odnoszącego się do najnowszego sondażu Kantar Public, w którym nie szczędził słów krytyki pod adresem Platformy Obywatelskiej

 8. trzaskowski17082018 19.09.2018

  Trzaskowski dzieli Warszawiaków? Zabawna wpadka kandydata PO

  Rafał Trzaskowski na antenie Polsat News odniósł się do prowadzonej przez niego kampanii wyborczej. Jak sam przyznał, zabiega głównie o głosy „warszawiaków z krwi i kości”. Internauci uważają, że poseł PO dzieli mieszkańców stolicy i powoli przerabiają jego hasła wyborcze

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook