Jedynie prawda jest ciekawa


Petru szuka działaczy do swojego stowarzyszenia. To nie żart

14.05.2018
Petru110520181
Petru szuka działaczy do swojego stowarzyszenia. To nie żart

B. lider Nowoczesnej Ryszard Petru chce zbudować zaplecze merytoryczne dla stowarzyszenia Plan Petru oraz pozyskać nowych członków; jak dowiedziała się PAP, to cel zaproszenia "do merytorycznej pracy dla Polski", jakie polityk opublikował na Twitterze. Dotychczas zgłosiło się ponad 200 osób.

Ryszard Petru - były lider i założyciel Nowoczesnej, który w piątek opuścił partię - zaprosił w niedzielę na Twitterze do współpracy "wszystkich, którzy chcą pracować merytorycznie dla Polski". Polityk polecił kontaktować się ze sobą za pośrednictwem maila.

Według informacji PAP, celem niedzielnego apelu jest zbudowanie zaplecza merytorycznego w całej Polsce dla stowarzyszenia Plan Petru i pozyskanie nowych członków.

W ciągu 24 godzin - jak dowiedziała się PAP - do skrzynki Petru trafiło ponad 200 wiadomości od m.in. profesorów, przedsiębiorców, dyrektorów, czy ekonomistów, którzy chcą zaangażować się politycznie. Są to zarówno osoby, które chciałyby wspierać organizacyjnie Ryszarda Petru: organizować w regionach spotkana i debaty jego stowarzyszenia, jak i osoby, które chcą dzielić się swoją wiedzą ekspercką i włączyć się w prace podsumowujące dotychczasowe działanie Planu Petru.


Stowarzyszenie b. lidera Nowoczesnej w ciągu najbliższego miesiąca będzie podsumowywać dotychczasową pracę i precyzować "Plan Naprawy Państwa", który ma być kompromisem dla ugrupowań opozycyjnych, a jednocześnie alternatywą dla polityki PiS. Następnie działacze Planu Petru wyruszą w Polskę, żeby zapoznać Polaków z propozycjami i rekomendacjami "Planu Naprawy Państwa".

Petru, ogłaszając w piątek swoją decyzję o opuszczeniu Nowoczesnej poinformował, że chce pozostać posłem niezależnym i nie zamierza zakładać nowej partii, klubu ani koła poselskiego. Oświadczył również, że jego celem jest przygotowanie "kontroferty programowej" na wybory parlamentarne 2019 roku. - Bez wątpienia jest potrzeba na polskiej scenie politycznej ugrupowania społeczno-liberalnego. Widzę taką potrzebę, ale w tym momencie nie chcę deklarować, co się wydarzy ostatecznie po wyborach, bo byłoby to - w moim przekonaniu - przedwczesne - dodał.

Plan Petru to stowarzyszenie, które Petru powołał na początku stycznia. Jego celem ma być stworzenie alternatywnego programu dla polityki PiS - "Planu Naprawy Państwa". Według Petru, stowarzyszenie ma być "kontrofertą" dla programu premiera Mateusza Morawieckiego. Dotychczas odbyły się dyskusje dotyczące m.in. przedsiębiorczości, polityki zagranicznej i emerytalnej, czy perspektywy wejścia Polski do strefy euro. 

PAP
Fot: PAP

Warto poczytać

 1. kurski-vs-lis-20082018 20.08.2018

  Kurski wytacza proces Newsweekowi. „TVP pozywa tą szczujnię i damskiego boksera Tomasz Lisa”

 2. piotrn20082018 20.08.2018

  Piotr N. usłyszał kolejne zarzuty. Jechał samochodem bez przeglądu, ubezpieczenia i prawa jazdy

  - Policja z Konstancina-Jeziorny skierowała do sądu wniosek o ukaranie Piotra N. za trzy wykroczenia.

 3. siemoniak-rabiej-i-duda-20082018 20.08.2018

  Kolejny fake news? Pracownik kancelarii prezydenta prostuje manipulacje opozycjonistów

  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wspólnie z małżonką odbywają służbową wizytę w Australii oraz Nowej Zelandii. Celem podróży była m.in. rozmowa z premierem Australii Malcolmem Turnbullem na temat poszerzenia współpracy wojskowej pomiędzy krajami

 4. 1270adamowiczgdans 20.08.2018

  Adamowicz tłumaczy swoją decyzję dotyczącą obchodów na Westerplatte „Została źle przekazana ministrowi Błaszczakowi”

  Będzie wojsko, wojsko zawsze miało być - powiedział w poniedziałek w "Radiu Gdańsk" prezydent Gdańska Paweł Adamowicz odnosząc się do programu uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej

 5. trzaskowski-i-kandydat-20082018 20.08.2018

  Nawet wyborcy Trzaskowskiego mają go dość? „Niech Pan ustąpi”

  Choć kampania wyborcza jeszcze nie ruszyła, Rafał Trzaskowski ma się czego obawiać

 6. jaki18062018 19.08.2018

  P. Jaki zaprezentował skład sztabu wyborczego. Marszałek Senatu szefem komitetu poparcia

  Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki zaprezentował swój sztab wyborczy

 7. pawlowicz17082018 19.08.2018

  Krystyna Pawłowicz jak zwykle mocno na Twitterze „Cel opozycji – PiS wywieźć do Oświęcimia i zagazować”

  Wpisy prof. Krystyny Pawłowicz na Twitterze często wzbudzają skrajne emocje zarówno u jej zwolenników, jak i przeciwników. Posłanka nie boi się używać na portalu mocnych słów, dlatego też jej tweety wzbudzają zwykle sporo kontrowersji

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook