Jedynie prawda jest ciekawa


PBS: "Nie będzie mądrej polityki prospołecznej, jeśli w Europie będzie pokusa protekcjonizmu"

17.11.2017
szydlo17112017
PBS: "Nie będzie mądrej polityki prospołecznej, jeśli w Europie będzie pokusa protekcjonizmu"

- Nie będzie rozwoju gospodarczego, nie będzie mądrej polityki prospołecznej, jeśli w Europie będzie pokusa protekcjonizmu - mówiła w piątek podczas unijnego szczytu społecznego w Goeteborgu premier Beata Szydło. Chwaliła też wyniki polskiej gospodarki oraz historycznie najniższe bezrobocie.

Szefowa polskiego rządu wzięła udział w sesji dotyczącej dostępu do rynku pracy podczas odbywającego się w piątek w Goeteborgu szczytu UE, którego głównym tematem są kwestie polityki społecznej, zatrudnienia oraz dostępu do rynku pracy. "Nie będzie rozwoju gospodarczego, nie będzie mądrej polityki prospołecznej, jeśli w Europie będzie pokusa protekcjonizmu" - mówiła w trakcie debaty szefowa polskiego rządu.

"Uważam, że na to powinniśmy zwracać uwagę" - dodała szefowa rządu. Wcześniej zwracała uwagę na wyniki polskiej gospodarki. "W Polsce w tej chwili jest najniższe historycznie bezrobocie od 1991 r. Mamy też bardzo dobry wzrost gospodarczy. Nasze wskaźniki, w zasadzie z miesiąca na miesiąc, wzrostu gospodarczego na ten rok są poprawiane i jesteśmy oceniani, że ten rozwój będzie jeszcze szybszy" - mówiła.

"To oczywiście wpływa pozytywnie na rynek pracy. Gospodarka się rozwija. To jest efekt planu gospodarczego, który wprowadził mój rząd" - podkreśliła.

Premier Szydło dodała, że unikatową kwestią w tym planie jest to, że "potrafiliśmy wprowadzić programy prospołeczne, szczególnie jeden prorodzinny, prospołeczny program wsparcia rodzin, gdzie przeznaczyliśmy dla rodzin bezpośrednio ponad 20 mld zł rocznie". "Te pieniądze w znakomitym stopniu wpłynęły również na wzrost gospodarczy" - wskazała.

PAP/autor: Rafał Białkowski

 

Warto poczytać

 1. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

 2. awionetka17082018 17.08.2018

  W Wielkopolsce rozbiła się awionetka. Nie żyje 44-letni pilot

  44-letni pilot zginał w wypadku awionetki w miejscowości Duszniki koło Szamotuł w Wielkopolsce, do którego doszło w piątek. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

 3. korwin17082018 17.08.2018

  Trzaskowski i Jaki będą mieli problemy? Janusz Korwin-Mikke szykuje pozew

  Lider partii "Wolność" Janusz Korwin-Mikke zapowiedział, że pozwie Patryka Jakiego i Rafała Trzaskowskiego i będzie domagał się od nich odszkodowania. Jak mówił, obaj kandydaci przedwcześnie rozpoczęli kampanię wyborczą, czego Korwin-Mikke - jak mówił - nie chciał zrobić, by nie łamać prawa.

 4. adamowicz17082018 17.08.2018

  Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  W Urzędzie Miejskim w Gdańsku w prezydent miasta Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska i MON w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

 5. lekarz17082018 17.08.2018

  Ginekolog podejrzany o gwałt na czterech pacjentkach. Przyjmował w gabinetach w Zabrzu i w Gliwicach

  Zatrzymano ginekologa z Zabrza podejrzanego o zgwałcenie czterech pacjentek i zmuszenie trzech z nich do poddania się również innej czynności seksualnej - podała w piątek śląska policja. Do przestępstw miało dojść w prywatnym gabinecie lekarskim w latach 2016-2018.

 6. woda17082018 17.08.2018

  GIS ostrzega: w butelkowanej wodzie mineralnej znaleziono bakterie coli i paciorkowce

  Główny Inspektorat Sanitarny poinformował w czwartek o wycofaniu ze sprzedaży dwóch partii wód mineralnych Małopolanka i Malinowy Zdrój. W próbkach pobranych do kontroli stwierdzono bakterie z grupy coli oraz paciorkowców kałowych.

 7. adamowicz13072018 17.08.2018

  Prezydent Gdańska ustąpi? Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook