Jedynie prawda jest ciekawa


Pawłowicz: ta władza lęka się tylko ulicy

11.12.2014

„Bardzo nieetycznie postąpił pan prezes Rzepliński. Bez badania mówił, że wszytko odbyło się zgodnie z prawem”.

Prof. Krystyna Pawłowicz uważa, że tylko masowymi protestami można wywrzeć na władzy jakąś presję. „Na tę władzę nic nie działa oprócz masowego protestu ulicy. Jako poseł mogę to potwierdzić, że władza nie reaguje na żadne działania w parlamencie. Tylko nacisk ulicy, ale nie jakiś zadymiarzy, czy prowokatorów, ale masowy protest obywateli jak to miało miejsce przy sprawie nadania miejsca na multipleksie dla Telewizji Trwam” - mówiła Radiu Wnet.

Wskazała również na procedurę sądowniczą, która jest obecnie stosowana w sprawie protestów wyborczych. „Protesty wyborcze są rozpatrywane w procesie cywilnym, dlatego sądy domagają się od wnioskodawców aby przedstawili stosowne dowody, a po za tym ta procedura, aby była skuteczna wymaga bardzo dobrej znajomości prawa. Większość ludzi nawet nie wie jak dobrze wypełnić wniosek by został rozpatrzony. Dlatego nie jest do końca winą konkretnych sędziów, że większość wniosków zastanie odrzuconych ponieważ sąd jest pozbawiony inicjatywy dowodowej” - tłumaczyła.

„Jednocześnie w przypadku wyborów samorządowych nie ma możliwości aby rozpatrzeć nieprawidłowość w skali całego kraju. To jest zasadniczy mankament tej procedury, że stwierdza się naruszenia lokalne i rozpatruje się pojedynczo, a nie całościowo” – wskazuje Pawłowicz.

Krytykuje przy tym zaskakujące słowa prezesa Trybunału Konstytucyjnego. „Bardzo nieetycznie postąpił pan prezes Rzepliński, który bez badania sprawy powiedział, że wszytko odbył się zgodnie z prawem. Jak sędzia może coś takiego powiedzieć bez badanie sprawy. To jest wywieranie presji na sędziów i godne najwyższej krytyki” - podkreśla Pawłowicz.

TK
[Fot. J. Michalski/wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. gdanska-synagoga-22092018 22.09.2018

  Zapadła pierwsza decyzja w sprawie mężczyzny, który wybił okno w gdańskiej synagodze

  Na trzy miesiące do aresztu, decyzją Sądu Rejonowego w Gdańsku, trafił 27-letni mężczyzna, który zbił w środę kawałkiem płyty chodnikowej okno w Nowej Synagodze w Gdańsku-Wrzeszczu. Podejrzany jest chory psychicznie

 2. walesa-28072018 22.09.2018

  Wałęsa uderza w Kaczyńskiego. „Bądź Pan poważny”

  Lech Wałęsa po raz kolejny zwrócił się Jarosława Kaczyńskiego za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na swoim koncie na Twitterze skomentował wczorajsze wystąpienie prezesa PiS podczas konwencji w Gdańsku.

 3. pawlowicz07052018 22.09.2018

  Pawłowicz ostrzega w mocnych słowach. „Idziemy też po was”

  Znana z mocnych wypowiedzi profesor Pawłowicz napisała na Twitterze ostrzeżenie dla działaczy samorządowych Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 4. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 5. rzeplinski21092018 21.09.2018

  Rzepliński wysnuwa nową teorię. „Mój telefon jest zapewne na podsłuchu”

  Podczas wywiadu w programie „Kropka nad i” w TVN24, Andrzej Rzepliński oświadczył iż wierzy, że jego telefon podobnie jak telefon prof. Gersdorf są na podsłuchu.

 6. magierowski26012018 21.09.2018

  Ambasador Polski w Izraelu napisał list do Z. Preisnera. Nic lepszego dziś nie przeczytacie

  Zbigniew Preisner, jeden z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów filmowych, został uhonorowany nagrodą za całokształt twórczości przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Hajfie.

 7. Gersdorf06032018 21.09.2018

  Gersdorf ujawnia szczegóły spotkania z Morawieckim. O czym rozmawiali?

  Wiadomo jak przebiegało spotkanie profesor Małgorzaty Gersdorf i premiera Mateusza Morawieckiego. Po dzisiejszej publikacji portalu onet.pl, profesor zdecydowała się ujawnić szczegóły rozmowy.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook