Jedynie prawda jest ciekawa


Paweł Adamowicz wygwizdany podczas obchodów na Westerplatte

01.09.2018
1270adamowiczgdans
Paweł Adamowicz wygwizdany podczas obchodów na Westerplatte

Prezydent miasta Gdańsk tradycyjnie wziął udział w obchodach na Westerplatte upamiętniających wybuch II Wojny Światowej. W pewnym momencie Paweł Adamowicz został wygwizdany przez zgromadzonych. Wszystko przez odniesienie się do bieżącej polityki państwa.

1 września 79 lat o godzinie 4:47 padły pierwsze strzały z pancernika Schleswig-Holstein w kierunku polskiej składnicy wojskowej na Westerplatte. Wydarzenie to uznaje się za wybuch II Wojny Światowej oraz początek kampanii wrześniowej. Żołnierze na Westerplatte pomimo gorszej liczebności oraz uzbrojenia heroicznie stawiali opór Niemcom przez tydzień. Obroną wybrzeża dowodził mjr. Henryk Sucharski oraz kpt. Franciszek Dąbrowski.

Na znak pamięci o waleczności polskich żołnierzy oraz poległych ofiar co roku na Westerplatte odbywają się uroczystości państwowe upamiętniające tamte tragiczne wydarzenia. Tradycyjnie co roku bierze w nich udział prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Polityk w swoim przemówieniu nawiązał do heroizmu Polaków oraz tragedii, jaka dotknęła nasz naród. Za przykład podał także mordy katyńskie. Niestety nawet podczas takiej uroczystości Paweł Adamowicz musiał odnieść się do bieżących problemów oraz polityki.

Naszym celem była zjednoczona Europa. Dzisiaj jednak widzimy, jak to wszystko odchodzi w przeszłość. Jak słabnie tamta lekcja historii. Kwestionuje się rządy prawa, podważa obecność Polski w UE. Zmienia się sens najważniejszych słów dla Polaka: ojczyzna, wolność i Europa. Apelujemy! Bezpieczną przyszłość można budować na trudnej drodze odpowiedzialności za to, co teraz. Drogą jest odpowiedzialny patriotyzm, to co nas łączy - to, co wspólne. Apelujemy o pierwszeństwo prawa, a nie siły w życiu społecznym. - powiedział.

Ta część przemówienia nie przypadła do gustu zgromadzonym na uroczystościach. Większość osób uznała, iż polityk przesadził w swym przemówieniu wyciągając na wierzch swoje poglądy oraz niesnaski wobec partii rządzącej. W efekcie jego wypowiedź skwitowano gwizdami.

JD/ Do rzeczy

Warto poczytać

 1. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 2. rzeplinski21092018 21.09.2018

  Rzepliński wysnuwa nową teorię. „Mój telefon jest zapewne na podsłuchu”

  Podczas wywiadu w programie „Kropka nad i” w TVN24, Andrzej Rzepliński oświadczył iż wierzy, że jego telefon podobnie jak telefon prof. Gersdorf są na podsłuchu.

 3. magierowski26012018 21.09.2018

  Ambasador Polski w Izraelu napisał list do Z. Preisnera. Nic lepszego dziś nie przeczytacie

  Zbigniew Preisner, jeden z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów filmowych, został uhonorowany nagrodą za całokształt twórczości przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Hajfie.

 4. duda-vs-wielowieyska-21092018 21.09.2018

  Andrzej Duda nie wytrzymał. Prezydent ostro komentuje wpis Wielowieyskiej „Państwo jesteście dziennikarzami?”

  Na Twitterze rozgrzała się ostra dyskusja pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą, a dziennikarką TOK FM Dominiką Wielowieyską. Poszło o wizytę głowy państwa w Waszyngtonie

 5. Gersdorf06032018 21.09.2018

  Gersdorf ujawnia szczegóły spotkania z Morawieckim. O czym rozmawiali?

  Wiadomo jak przebiegało spotkanie profesor Małgorzaty Gersdorf i premiera Mateusza Morawieckiego. Po dzisiejszej publikacji portalu onet.pl, profesor zdecydowała się ujawnić szczegóły rozmowy.

 6. agata-duda 21.09.2018

  Pierwsza Dama ponownie zachwyciła internautów. Zdjęcie Agaty Dudy robi prawdziwą furorę

  Na jednym z twitterowych profili kancelarii Prezydenta RP pojawiło się „nietypowe” zdjęcie Agaty Kornhauser-Dudy. Pierwsza Dama pozuje na nim… bez wysokich obcasów. Fotografia zachwyciła internautów.

 7. tsue-27082018 20.09.2018

  Trybunału Sprawiedliwości UE: „Produkty z uboju rytualnego mogą być uznane za rolnictwo ekologiczne”

  Produktom pochodzącym od zwierząt poddanych ubojowi rytualnemu, bez ogłuszania, może być przyznane europejskie oznakowanie "rolnictwo ekologiczne"

 8. wassermann20092018 20.09.2018

  Wassermann zapowiada przygotowania do budowy metra w Krakowie

  Kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa Małgorzata Wassermann zapowiedziała, że jeśli wygra wybory, to podejmie działania, zmierzające do powstania metra w mieście. Według niej, rozpoczęcie budowy mogłoby nastąpić pod koniec kadencji; docelowo mogą powstać trzy nitki metra.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook