Jedynie prawda jest ciekawa


Patryk Jaki: nie wierzę, by ktoś chciałby niszczyć koalicję, która dobrze działa

03.12.2017
1270jakijakijakinie
Patryk Jaki: nie wierzę, by ktoś chciałby niszczyć koalicję, która dobrze działa

- Nie wierzę, że ktoś chciałby niszczyć koalicję, która dobrze działa - oświadczył w niedzielę w wiceszef MS Patryk Jaki pytany, czy związku z zapowiedzianą rekonstrukcji rządu minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro jest pewien swojej posady.

Patryk Jaki pytany w TVN24, czy związku z zapowiedzią rekonstrukcji rządu, Zbigniew Ziobro jest pewien posady, odpowiedział: - Myślę, że jest pewien, ja nie wierzę, że ktoś by chciał niszczyć koalicję, która dobrze działa. Mamy dobrą drużynę, lojalną wobec szefa, dlatego nie sądzę, żeby ktoś chciał rozbijać koalicję, dlatego stosunkowo czujemy się spokojnie.

Dopytywany, czy dymisja ministra Ziobro oznaczałaby koniec obozu Zjednoczonej Prawicy (PiS, Solidarna Polska, Porozumienie) Jaki powiedział: "Naszej części na pewno". - Jesteśmy pracowitą i bardzo ważną częścią obozu Zjednoczonej Prawicy. Naprawdę udało nam się przeprowadzić bardzo wiele udanych dobrych zmian - podkreślił.

Zbigniew Ziobro jest szefem Solidarnej Polski, a Patryk Jaki również należy do tego ugrupowania.

Według posła PSL Eugeniusza Kłopotka szefem rządu powinien zostać lider PiS Jarosław Kaczyński. -Przynajmniej byłaby czysta i jasna sytuacja - zaznaczył. - Patrzące jednak na dosyć duże zaufanie do pani premier, jeśli nie Kaczyński to szefem rządu powinna pozostać Beata Szydło - wskazał polityk PSL.

Sławomir Neumann (PO) ocenił, że - prawdziwa rekonstrukcja będzie wtedy, kiedy Jarosław Kaczyński zostanie premierem. Wszystko inne jest picem. Z punktu widzenia PiS pani premier jest lojalna wobec prezesa Jarosława Kaczyńskiego, robi wszystko, co przykazane. Albo będzie Jarosław Kaczyński sam będzie premierem, albo będzie to lekka zmiana - dodał polityk.

Jego zdaniem z rządu już dawno powinien odejść szef MON Antoni Macierewicz. - To jest człowiek, który nie tylko zdewastował system dowodzenia polska armią, ale przysłużył się temu, że zamiast uzbrojenia kupuje się samoloty dla VIP-ów, kupuje się fabrykę autobusów a nie ma żadnego nowego uzbrojenia - podkreślił Neumann.

Poseł Kukiz'15 Tomasz Rzymkowski uważa, że prezes Jarosław Kaczyński zostanie premierem. - Uważam, że zmiana ta będzie gruntowna i wielu ministrów straci swoje stanowiska - podkreślił Rzymkowski.

Zdaniem wicemarszałek Sejmu Barbary Dolniak (Nowoczesna) rekonstrukcja rządu musi "przeciąć" napięcia na linii prezydent - szef MON. - Końca tej negatywnej relacji nie widać, ona doszła już do takiego momentu, że nie przecięcie tego będzie tylko zwiększać napięcia między MON, Kancelarią Prezydenta a samym prezydentem - dodała. - Obawiam się, że zmiana kilku ministrów niczego nie zmieni w bieżącej polityce ona będzie dalej taka sama - podkreśliła Dolniak.

Według niej zapowiedziana dwa miesiące temu rekonstrukcja rządu ma swój cel. - Chodziło o zajęcie opinii publicznej przez dłuższy czas tematem, kto ustąpi, kogo nie będzie, by trochę przykryć bardzo ważne tematy, które mamy od jakiegoś czasu - wskazała posłanka Nowoczesnej.

(PAP) autor: Krzysztof Markowski, fot. PAP/Leszek Szymański

 

 

Warto poczytać

 1. ZiemkiewiczUK 19.09.2018

  Ostra wypowiedź Ziemkiewicza o Platformie. Publicysta tym razem przesadził?

  Prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz kolejny raz rozgrzał dyskusje na polskim Twitterze. Wszystko za sprawą jego komentarza odnoszącego się do najnowszego sondażu Kantar Public, w którym nie szczędził słów krytyki pod adresem Platformy Obywatelskiej

 2. trzaskowski17082018 19.09.2018

  Trzaskowski dzieli Warszawiaków? Zabawna wpadka kandydata PO

  Rafał Trzaskowski na antenie Polsat News odniósł się do prowadzonej przez niego kampanii wyborczej. Jak sam przyznał, zabiega głównie o głosy „warszawiaków z krwi i kości”. Internauci uważają, że poseł PO dzieli mieszkańców stolicy i powoli przerabiają jego hasła wyborcze

 3. liderzy-KO-18092018 19.09.2018

  Oburzenie w opozycji. Lubnauer i Nowacka zdegustowane okładką lewicowej gazety

  Tygodnik „Polityka” ostatnio zaskakuje wszystkie osoby związane ze sceną polityczną w Polsce. Nie tak dawno jeden z redaktorów ekonomicznych tej gazety zachęcał lewicę do współpracy z PiS

 4. jakubiak09092018 19.09.2018

  Niecodzienny apel Marka Jakubiaka. Zachęcał do głosowania na siebie albo...na swojego rywala w wyborach

  Marek Jakubiak na antenie Polskiego Radia 24 zachęcał Warszawiaków do głosowania na niego podczas zbliżających się wyborów samorządowych. Opowiedział się również za opcją, że w przypadku, gdyby „nie przypadł do gustu wyborców”, powinni oni oddać swój głos na Patryka Jakiego

 5. facebook18092018 18.09.2018

  Przeklnął na Facebooku. Nie spodziewał się reakcji straży miejskiej

  Na początku lipca jeden z użytkowników Facebooka miał użyć wulgarnego słowa. Poznańska straż miejska wzywa teraz internautę do siebie i prosi o wyjaśnienia.

 6. schmidt-20072018 18.09.2018

  Dramat Joanny Schmidt. Według posłanki zadania z matematyki dyskryminują kobiety

  Była posłanka Nowoczesnej, a obecnie koło Społeczno-liberalni Joanna Schmidt odnalazła niemały „problem”, którym podzieliła się na Twitterze. Otóż zdaniem polityk kobiety są dyskryminowane...przez anonimowe przedstawienie w zadaniach z matematyki

 7. grunwaldzka597 18.09.2018

  Poważne zarzuty prokuratorskie dla urzędniczki prezydenta Adamowicza. Kamienica „o wartościach kulturowych” oddana za bezcen

  Zakończyło się właśnie postępowanie prowadzone przez delegaturę CBA w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej, która zdecydowała o postawieniu zarzutów niedopełnienia obowiązków dla funkcjonariusza publicznego.

 8. jaki-18092018 18.09.2018

  Hit! Patryk Jaki wystąpił w teledysku raperskim „Stałem pod blokiem”

  Raper HCR, znany z programu „Must be the music”, opublikował swój najnowszy singiel promujący jego najnowszy album. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby utwór nie został poświęcony kandydatowi na prezydenta Warszawy Patrykowi Jakiemu, który sam w nim wystąpił

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook