Jedynie prawda jest ciekawa


Para Prezydencka w Ełku na Dzień Dziecka

01.06.2016

Prezydent Andrzej Duda powiedział w środę podczas obchodów Dnia Dziecka w Ełku (Warmińsko-Mazurskie), że wierzy, iż zostaną zrealizowane wszystkie zapowiedzi dotyczące poprawy sytuacji rodzin w Polsce.

Para prezydencka wzięła udział w XI Ogólnopolskim Festynie Rodzinnym zorganizowanym w Ełku z okazji Dnia Dziecka przez Caritas Diecezji Ełckiej i Urząd Miasta. "Mam nadzieję, że wszystkie te zapowiedzi, które były związane z troską o rodzinę ze strony władz państwowych, które składałem ja i które składała pani premier i inni politycy, którzy dzisiaj decydują o sprawach państwowych, wierzę w to głęboko, że zostaną one dotrzymane i że państwo to odczujecie" - powiedział prezydent. Dodał, że trudno jest żyć normalnie, godnie, gdy nie ma się zapewnionej możliwości godnego życia od strony materialnej, a jedno lub obydwoje rodziców muszą migrować za chlebem. "Chciałem życzyć wszystkim dzieciom - i tym najmłodszym i tym także już dużym czy wręcz dorosłym - szczęścia. Chciałbym życzyć, żebyście byli szczęśliwi, bo to jest chyba rzecz najważniejsza, żeby mieć to poczucie szczęścia związane także z poczuciem bezpieczeństwa w takim zwykłym życiu codziennym" - mówił prezydent. 

Prezydent życzył też, by z dziećmi były zawsze osoby, które je kochają. "Żeby zawsze obok was był ten ktoś, kto jest życzliwy i kto obdarza was miłością. Czy tą miłością rodzicielską, czy tą miłością przyjacielską, czy tą miłością rodzinną po prostu, czy później miłością małżeńską, kiedy jesteśmy już dorosłymi dziećmi, ale zawsze pozostajemy dziećmi swoich rodziców" - dodał Duda. 

Wspomniał o telefonie od swojej mamy, która mu powiedziała, że zawsze będzie jej dzieckiem. Prezydent Duda dziękował również rodzicom za to, że kochają swoje dzieci i się o nie troszczą, bo to "absolutna podstawa funkcjonowania każdego społeczeństwa i każdego państwa". Nawiązał do słowa papieża Jana Pawła II o tym, że "odpowiedzialna miłość rodzicielska", czyli to, co jest najważniejsze w rodzinie, jest "najważniejszym elementem gmachu społecznego, najważniejszym elementem cywilizacji miłości". Prezydent dziękował również opiekunom dzieci i nauczycielom. Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda wręczyli nagrody uczestnikom konkursu rysunkowego dla dzieci: "Co najbardziej lubię w Polsce?". Monika Wasilewska z Kancelarii Prezydenta powiedziała PAP, że w konkursie chodziło m.in. o to, by dzieci w dniu swojego święta zastanowiły się nad czymś ważnym. Dzieci rysowały od rana w środę. Powstało ok. 80 rysunków. Dzieci rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych od 3 do 12 lat. Większość prac prezentuje piękno przyrody, zabytki. W kategorii 3-5 lat zwyciężyła Julia Jastrząb, 6-8 lat - Michalina Rogińska, 9-12 - Zuzanna Łangowska. 

Nagroda dla zwycięzców to weekend w Warszawie dla całej rodziny ze zwiedzaniem Pałacu Prezydenckiego i Belwederu oraz przejażdżka zabytkowym samochodem marszałka Piłsudskiego marki cadillac. Małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda podziękowała dzieciom za udział w konkursie. "Dzisiaj drogie dzieci wasze święto, wielkie piękne święto i warto, żeby to święto było dniem przede wszystkim radości, uśmiechu, miłości, ale przede wszystkim byśmy byli wszyscy razem: dzieci z rodzicami, z dziadkami, ze swoimi opiekunami, z rodzeństwem" - mówiła Agata Kornhauser-Duda. 

Pierwsza dama życzyła dzieciom, by "zdrowo rosły w atmosferze miłości i szacunku", a dzieciństwo jak najdłużej było beztroskie, w bliskości z rodzicami. Mirosław Jóźwiak z Caritas Diecezji Ełckiej powiedział, że główną ideą pikniku jest zaszczepianie w dzieciach więzi rodzinnych i katolickich. "Jak widać są tutaj i dzieci i rodzice i ich dziadkowie, więc jak najbardziej jest to piknik rodzinny" - powiedział. Wyjaśnił, że impreza ma charakter ogólnopolski, w środę w wielu miejscach w Polsce Caritas organizuje podobne pikniki, ale inicjatorem akcji była Caritas Diecezji Ełckiej. Dodał, że z roku na rok w imprezie bierze udział coraz więcej osób, a dzieci mają do dyspozycji coraz więcej atrakcji.

kk/PAP

[fot. PAP/Tomasz Waszczuk]

Warto poczytać

 1. plazyn20082018 20.08.2018

  „To musi być partnerstwo a nie fasada demokracji”. Kacper Płażyński o współpracy z radami dzielnic w Gdańsku

  Kacper Płażyński podczas konferencji prasowej podsumował akcję „Gdańsk jest dla wszystkich”. Przez okres lipca i sierpnia, kandydat PiS na prezydenta Gdańska odwiedzał gdańskie dzielnice, aby poznać problemy, z którymi muszą się mierzyć gdańszczanie.

 2. 1270skornikowane 20.08.2018

  Kto stoi za „polskimi ekologami”. Nazwiska zaskakują

  Przekop Mierzei Wiślanej i rozbudowa portu w Elblągu były jednymi z pierwszych strategicznych decyzji inwestycyjnych podjętych przez rząd PiS.

 3. 1270northstream2spokt 20.08.2018

  Czaputowicz: uważamy, że Nord Stream 2 jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę

  Uważamy, że gazociąg Nord Stream 2 ma wymiar geopolityczny, jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę - podkreślił w poniedziałek szef MSZ Jacek Czaputowicz.

 4. 1270dopalaczestop 20.08.2018

  Walka z dopalaczami będzie skuteczniejsza. Nowe przepisy od wtorku

  Od wtorku walka z dopalaczami ma być skuteczniejsza. Tego dnia zaczną obowiązywać przepisy mówiące, że za posiadanie znacznych ilości dopalaczy grozić będzie do trzech lat więzienia, a za handel nimi do 12 lat.

 5. kurski-vs-lis-20082018 20.08.2018

  Kurski wytacza proces Newsweekowi. „TVP pozywa tą szczujnię i damskiego boksera Tomasz Lisa”

  Prezes TVP Jacek Kurski idzie na wojnę z Tomaszem Lisem. Telewizja Polska pozywa „Newsweek” za podawania fałszywych informacji na temat stacji

 6. piotrn20082018 20.08.2018

  Piotr N. usłyszał kolejne zarzuty. Jechał samochodem bez przeglądu, ubezpieczenia i prawa jazdy

  - Policja z Konstancina-Jeziorny skierowała do sądu wniosek o ukaranie Piotra N. za trzy wykroczenia.

 7. siemoniak-rabiej-i-duda-20082018 20.08.2018

  Kolejny fake news? Pracownik kancelarii prezydenta prostuje manipulacje opozycjonistów

  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wspólnie z małżonką odbywają służbową wizytę w Australii oraz Nowej Zelandii. Celem podróży była m.in. rozmowa z premierem Australii Malcolmem Turnbullem na temat poszerzenia współpracy wojskowej pomiędzy krajami

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook