Jedynie prawda jest ciekawa


Cięta riposta po słowach Tuska: "Polecamy Maderę"

20.11.2017
Mazurekwiki
Cięta riposta po słowach Tuska: "Polecamy Maderę"

Do ostrego starcia doszło pomiędzy rzeczniczką PiS Beatą Mazurek, a Katarzyną Lubnauer z Nowoczesnej.

Niedzielny tweet przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska natychmiast wywołał ożywioną dyskusję. - Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawiłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie - napisał w niedzielę Tusk. 


Wypowiedź byłego premiera szybko stała się orężem w starciach międzypartyjnych. - Donald Tusk zareagował, bo zostało coraz mniej czasu na działania. Bez odważnych działań nie bedzie zmian. PIS sam sobie nie pójdzie - odniosła się do wpisu Tuska przewodnicząca klubu parlamentarnego Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer.


Wypowiedź Lubnauer szybko spotkała się z repliką rzecznik PiS, Beaty Mazurek. - Nie dokazuj, miła nie dokazuj, Przecież nie jest z ciebie znowu taki cud". Nigdzie się nie wybieramy -nam jest dobrze w PL, ale Pani polecamy Maderę służbowo i prywatnie - napisała Mazurek, odnosząc się do słynnego lotu Ryszarda Petru i Joanny Schmidt, którzy wybrali się do Portugalii w szczytowym momencie kryzysu sejmowego w grudniu 2016 roku.


kh
Fot: wikicommons

Warto poczytać

 1. straz-graniczna-18082018 18.08.2018

  Służby mundurowe rozpoczęły kolejny etap strajku. Zaczynają się drobiazgowe kontrole

  Przedstawiciele związków zawodowych służb mundurowych zadecydowali o przejściu w fazę protestu włoskiego - poinformowała w sobotę PAP Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych. W związku z protestem zapowiadane są m.in. drobiazgowe kontrole na granicach

 2. 1270gwiazdawesterplatte 17.08.2018

  Andrzej Gwiazda: Adamowicz jest za słaby, aby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte

  "Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte".

 3. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

 4. awionetka17082018 17.08.2018

  W Wielkopolsce rozbiła się awionetka. Nie żyje 44-letni pilot

  44-letni pilot zginał w wypadku awionetki w miejscowości Duszniki koło Szamotuł w Wielkopolsce, do którego doszło w piątek. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

 5. korwin17082018 17.08.2018

  Trzaskowski i Jaki będą mieli problemy? Janusz Korwin-Mikke szykuje pozew

  Lider partii "Wolność" Janusz Korwin-Mikke zapowiedział, że pozwie Patryka Jakiego i Rafała Trzaskowskiego i będzie domagał się od nich odszkodowania. Jak mówił, obaj kandydaci przedwcześnie rozpoczęli kampanię wyborczą, czego Korwin-Mikke - jak mówił - nie chciał zrobić, by nie łamać prawa.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook