Jedynie prawda jest ciekawa


Zaprezentowano spot wyborczy Patryka Jakiego „Miasto może zmienić się pod jego władzą”

30.08.2018
spot-jakiego-29082018
Zaprezentowano spot wyborczy Patryka Jakiego „Miasto może zmienić się pod jego władzą”

Dotychczasowe dokonania Patryka Jakiego w Ministerstwie Sprawiedliwości i komisji weryfikacyjnej - przedstawia spot wyborczy kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy zaprezentowany w czwartek przez jego sztab wyborczy.

Szef sztabu Oliwer Kubicki podkreślił na konferencji prasowej, że w spocie podkreślono fakty, które wskazują, że prezydentem Warszawy powinien zostać Patryk Jaki. Według Kubickiego dorobek wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego "wyraźnie wskazuje na to, że miasto może się zmienić pod jego władzą". "To jest polityk skuteczny, dotrzymujący słowa i przewidywalny" - zapewnił szef sztabu.

W spocie przedstawione są m.in. zdjęcia ze spotkań kandydata Zjednoczonej Prawicy z mieszkańcami Warszawy, z udziału w uroczystościach państwowych i z prac w komisji weryfikacyjnej. Poszczególnym zdjęciom towarzyszą podpisy "Silna rodzina"; "Szacunek do ludzi"; "Doświadczenie"; "Godność"; "Dumni z Warszawy"; "Patriotyzm" "Honor".

Lektor przedstawia sylwetkę Jakiego, przypomina, że jest on wiceministrem sprawiedliwości oraz przewodniczącym komisji weryfikacyjnej ds. warszawskiej reprywatyzacji; przypomniano, że jest posłem dwóch kadencji oraz posiada wieloletnie doświadczenie w samorządzie.

-Zarządza z sukcesami jednym z największych rządowych budżetów, zwiększył o 60 proc. przychody podległych mu instytucji państwowych. Jest autorem innowacyjnego programu "Praca dla więźniów", który najszybciej na świecie zwiększył liczbę zatrudnionych skazanych - podkreślono w spocie.

Przypomniano również, że Jaki przeprowadził przez Sejm ustawę zakazującą odbierania rodzicom dzieci z powodu biedy. Dalej wyliczono, że to Jaki stworzył Muzeum Żołnierzy Wyklętych; jest także autorem rejestru pedofilów, "dzięki któremu nasze dzieci są bezpieczne".

-Przeprowadził przez Sejm ustawę zwiększającą ochronę nad zwierzętami, postawił się bezwzględnej mafii reprywatyzacyjnej, która okradała Warszawę i mordowała ludzi. Dzięki niemu majątek wart 700 mln zł wraca do miasta, ludzie odzyskują wiarę w państwo, a odpowiedzialni za krzywdy lądują w aresztach - mówi lektor w spocie.

Umieszczono w nim również fragment z rozprawy komisji weryfikacyjnej, podczas której Jaki mówił: "będę zdeterminowany do tego, żeby pomagać ludziom, nawet jeśli będzie chodziło o tak pogardliwie traktowanego przez państwa, jednego człowieka. Władza publiczna jest od tego, żeby pomagać nawet jednemu człowiekowi".

W materiale jest także krótki fragment wypowiedzi Jakiego ze spotkania z mieszkańcami stolicy. Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy zwraca się do nich: "Warszawą rządzą dziś mafia reprywatyzacyjna i deweloperzy. Jedyną szansą, żeby to zmienić jesteście wy - stańmy razem do walki o uczciwą Warszawę".

Spot kończy hasło "Uczciwa Warszawa.#Jaki2018". Poinformowano, że spot to materiał KW Prawo i Sprawiedliwość.

Zdaniem Kubickiego, kandydata Zjednoczonej Prawicy i popieranego przez Platformę Obywatelską i Nowoczesną Rafała Trzaskowskiego różnią "przewidywalność, dorobek polityczny, skuteczność i uczciwość". "Rafał Trzaskowski nie odciął się całkowicie od (prezydent stolicy) Hanny Gronkiewicz-Waltz, nie wspiera także komisji weryfikacyjnej w staraniach o to, żeby miasto nie blokowało wypłaty odszkodowań dla lokatorów, którzy zostali poszkodowani przez mafię reprywatyzacyjną w wyniku dzikiej reprywatyzacji" - podkreślił.

Rzecznik sztabu Jacek Ozdoba zaznaczył, że Rafał Trzaskowski wspierał Hannę Gronkiewicz-Waltz w kampanii w 2010 r. jako szef jej sztabu wyborczego. Według Ozdoby, Trzaskowski może zmienić zdanie w trakcie swojej ewentualnej prezydentury w stolicy i będzie chciał zostać europosłem. 

(PAP)

Warto poczytać

 1. jaki-vs-trzaskowski 25.09.2018

  Jaki nie będzie rozmawiał z Trzaskowskim? „To śmianie się w twarz ofiarom reprywatyzacji”

  Wiceszef komisji ds. reprywatyzacji w Warszawie Sebastian Kaleta oświadczył za pośrednictwem Twittera, iż sztab Patryka Jakiego nie będzie rozmawiał z Rafałem Trzaskowskim oraz jego ludźmi

 2. blaszczak06032018 25.09.2018

  Błaszczak ma już dosyć MON? Padły nazwiska potencjalnych następców

  Ministerstwo Obrony Narodowej w ciągu kilku najbliższych tygodni powinna czekać zmiana na stanowisku szefa resortu. Dotychczas sprawujący tę funkcję Mariusz Błaszczak, według medialnych doniesień, ma już dość „męczenia się” na tym stanowisku

 3. 1270mateuszrozwoj 24.09.2018

  Premier: wejście Polski do grona krajów rozwiniętych to symboliczna data

  Wejście Polski do krajów rozwiniętych to symboliczna data, to zasługa naszych przedsiębiorców - podkreślił premier Mateusz Morawiecki komentując decyzję agencji FTSE Russell, która przekwalifikowała Polskę z grupy rynków rozwijających się do rozwiniętych.

 4. joanna-jaskowiak-24092018 24.09.2018

  Zaskakujący wyrok w sprawie żony prezydenta Poznania. Sędzia uzasadnił orzeczenie… obecną sytuacją w Polsce

  Poznański Sąd Okręgowy uchylił wyrok sądu I instancji, który uznał żonę prezydenta Poznania, Joannę Jaśkowiak jako winną popełnienia wykroczenia używania wulgaryzmów w miejscu publicznym

 5. HGWPOFlickr 24.09.2018

  Wymazali ze zdjęcia prezydent Warszawy? Internauci sugerują manipulację

  Rafał Trzaskowski na swoim Twitterze opublikował wpis, gdzie pochwalił się wzięciem udziału w corocznym nabożeństwie upamiętniającym patrona Warszawy bł. Władysława z Gielniowa. Do tweeta zostały załączone zdjęcia z całej uroczystości

 6. unrug24092018 24.09.2018

  Wybrał Polskę za swoją ojczyznę. „Jestem polskim oficerem i wyrzuciłem z pamięci język niemiecki 1 września 1939 roku”

  Wiceadmirał Józef Unrug Polskę wybrał za swoją ojczyznę i pozostał w swym wyborze konsekwentny.

 7. Kaczynskiwiki 24.09.2018

  Mocne słowa Jarosława Kaczyńskiego „Czas rosyjskiego dyktatu w Polsce zakończył się”

  Jarosław Kaczyński był gościem Polskiego Radia Olsztyn, gdzie odniósł się do inwestycji przekopu Mierzei Wiślanej, wobec której swój sprzeciw wyraziła Rosja.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook