Jedynie prawda jest ciekawa


Odwołano dyrektor Departamentu Matki i Dziecka w Ministerstwie Zdrowia

01.03.2017

Jak informuje portal wPolityce.pl, Dagmara Korbasińska od 1 marca nie jest już dyrektorem Departamentu Matki i Dziecka, a na stanowisku zastąpi ją Anna Widarska. Była już dyrektor departamentu MiDz to jedna z najważniejszych do niedawna urzędniczek resortu, odpowiedzialna w przeszłości m. in. za wdrażanie programu refundacji in vitro. Jak dowiedział się portal wPolityce.pl, pani Korbasińska nie żegna się definitywnie z ministerstwem, ale „zostanie przesunięta do innych zadań”.

Portal powołuje się na stanowisko Ministerstwa Zdrowia, w którym czytamy: - "Pani Dyrektor Dagmara Korbasińska nie została zwolniona z pracy w Ministerstwie Zdrowia. Od 1 marca pracuje w Departamencie Ubezpieczenia Zdrowotnego Ministerstwa Zdrowia. Zmiana (…) spowodowana jest nowymi zadaniami Departamentu Matki i Dziecka, w tym przygotowaniu rozwiązań z zakresu medycyny szkolnej. Od 1 marca 2017 roku stanowisko Dyrektora Departamentu Matki i Dziecka objęła Pani Anna Widarska, która pracuje w MZ od ponad 15 lat, a ostatnio pełniła funkcję naczelnika w Departamencie Organizacji Ochrony Zdrowia".

Autor tekstu odnosi się też do spekulacji dotyczących rzekomego konfliktu Dagmary Korbasińskiej z profesorem Chazanem, który kilka dni temu został członkiem zespołu powołanego w resorcie zdrowia do opracowania nowych standardów opieki okołoporodowej. Według niektórych relacji medialnych, odwołanie dyrektor departamentu MiDz było pokłosiem własnie tego konfliktu. Stanowczo dementuje to MZ. – Decyzje te nie mają nic wspólnego z medialnymi sugestiami dotyczącymi wpływu prof. Chazana na kwestie kadrowe MZ – mówi cytowana przez wPolityce.pl Milena Kruszewska, rzeczniczka resortu zdrowia.

Portal przypomina także, że pani Dagmara Korbasińska na stanowisko dyrektor Departamentu MiDz została mianowana jeszcze przez Ewę Kopacz: - "Za czasów rządów PO-PSL była merytorycznie zaangażowana m.in. w prace nad ustawą o in vitro oraz innymi uregulowaniami dotyczącymi sztucznego zapłodnienia. W jednej z wypowiedzi dla Polskiego Radia mówiła o sukcesie „programu leczenia niepłodności metodą in vitro”, wskazując, że do programu zgłosiło się ponad 10 tysięcy par, a blisko 7 tysięcy jest w trakcie leczenia, z tego 1750 kobiet jest w ciąży. Jednocześnie była zarejestrowana jako ekspert na forum Stowarzyszenia Nasz Bocian, które działa na rzecz jak najszerszej refundacji in vitro." - pisze autor tekstu w serwisie wPolityce.pl.

Warto poczytać

 1. 1270polskiewojsko 15.08.2018

  Piękne słowa marszałka do żołnierzy

  Stoicie na straży naszej niepodległości, wierzę, że nigdy nie zawiedziecie - napisał w środę na Twitterze marszałek Sejmu Marek Kuchciński do żołnierzy z okazji święta Wojska Polskiego.

 2. Giertych-vs-biedron-14082018 14.08.2018

  Giertych atakuje Biedronia i media za skandal pedofilski „Jakby to chodziło o biskupa to byście od razu się tym zajęli”

  Robert Biedroń ostatnio nie cieszy się dobrą prasą. Na prezydencie Słupska ciąży sprawa ostatniej afery pedofilskiej, wobec której ratusz miasta nie zainterweniował. Przez taką postawę „oberwało” mu się od Romana Giertycha

 3. facebook-14082018 14.08.2018

  Ciężkie czas dla prawicy na Facebooku? Nowa szefowa polskiej sekcji portalu nie kryje się z poglądami

  Agnieszka Kosik została nowym szefem polskiego Facebooka. Niektórzy internauci ostrzegają przed „czarnymi miesiącami dla prawicy w polskim internecie”. Wszystko przez informacje odkryte na jej koncie facebookowym

 4. piotr-n-14082018 14.08.2018

  Szansa na sprawiedliwe orzeczenie? Wyrok w sprawie Piotra N. unieważniony

  Kara grzywny w wysokości 6 tys. zł, nawiązka 10 tys. nawiązki na rzecz poszkodowanej oraz koszty procesu – taki wyrok otrzymał Piotr N. za potrącenie 77-letniej kobiety

 5. wybory14082018 14.08.2018

  Znamy już termin wyborów samorządowych 2018. Do kiedy będzie trwała kampania?

  Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21 października Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach; niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

 6. TuskFlickr 14.08.2018

  Były współpracownik Tuska o jego niechęci do PO „Jezu! Znowu muszę do tych matołów gdzieś tam jechać!”

  Na łamach tygodnika „Wprost” ukazał się wywiad z byłym politykiem PO Janem Rokitą. Opowiada w nim głównie o stosunku Donalda Tuska do Platformy oraz o jego ewentualnym powrocie do polskiej polityki

 7. 1270dudaaia 13.08.2018

  Takich zdjęć pary prezydenckiej jeszcze nie widzieliście! Niezwykły album na 3-lecie prezydentury

  Z okazji 3. rocznicy wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta powstał pamiątkowy album z fotografiami prezydenta oraz pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, przypominający najważniejsze momenty tego okresu - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta RP.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook