Jedynie prawda jest ciekawa


Odrealnienie "elit" sięga zenitu. Ewie Wanat przeszkadzają już nawet... harcerze!

21.12.2017
Wanat
Odrealnienie "elit" sięga zenitu. Ewie Wanat przeszkadzają już nawet... harcerze!

Dla Ewy Wanat problem stanowią już nawet… harcerze! Była redaktor naczelna Polskiego Radia RDC przekonuje, że jest to „niezły horror kolektywizacji”.

- Od dziecka mam problem z harcerstwem. Ubieranie się w jednakowe mundurki, musztra, apele, sprawności - to od najmłodszych lat wydawało mi się dziwaczne, podejrzane, pokręcone. Komu niby ma to sprawiać przyjemność - być jak inni? Zachowywać się jak inni, ubierać tak samo i wierzyć w to samo?  - napisała Ewa Wanat. Jak tłumaczy, jest to „niezły horror kolektywizacji”. - Wszystko jedno czy ona w imię Stalina, ojczyzny czy Chrystusa. Masz przestać być sobą, odrębnym kosmosem, masz stać się członkiem wspólnoty. Zrezygnuj ze swojego niepowtarzalnego, jedynego, buntowniczego ja i stań się mięsem armatnim – przekonuje Wanat.

Co tak bardzo oburzyło byłą szefową Tok FM? Zdjęcie Premiera Mateusza Morawieckiego, który we wtorek przyjął od harcerzy z ZHP Betlejemskie Światło Pokoju. - Służba, braterstwo i praca to piękne hasła, one są aktualne i ważne dla nas wszystkich w Radzie Ministrów i wszystkich naszych współpracowników z ministerstw – podkreślił podczas spotkania Morawiecki.

- EDIT - a do tego jeszcze ci harcmistrze i harcmistrzynie w tych spodenkach i spódniczuszkach na 40-letnich brzuszkach i bioderkach. Zaraz mi się przypomina artykuł o pozytywnej pedofilii z pewnej holenderskiej gazety..., - dopisała chwilę później Wanat. Jak widać dla współczesnych elit już nawet skauting staje się celem ataków.kh/pap
Fot: PAP/PawełSupernak/Facebook

Warto poczytać

 1. wassermann20092018 20.09.2018

  Wassermann zapowiada przygotowania do budowy metra w Krakowie

  Kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa Małgorzata Wassermann zapowiedziała, że jeśli wygra wybory, to podejmie działania, zmierzające do powstania metra w mieście. Według niej, rozpoczęcie budowy mogłoby nastąpić pod koniec kadencji; docelowo mogą powstać trzy nitki metra.

 2. katiehopkins20092018 20.09.2018

  Brytyjska dziennikarka w mocnych słowach o Polsce! Jej opinia o naszym kraju może zaskoczyć wiele osób

  Kate Hopkins to budząca ogromne kontrowersje brytyjska publicystka, którą do Polski zaprosił poseł Dominik Tarczyński.

 3. frasyniuk20092018 20.09.2018

  Frasyniuk apeluje, aby donosić na Polskę? „Niech nas skarżą!”

  Kontrowersyjne słowa zmieścił na swoim Twitterze Władysław Frasyniuk. „Dla naszego dobra, w obronie Konstytucji, niech nas skarżą” - przekonuje.

 4. dziewczynki20092018 20.09.2018

  Sąd odebrał nieodpowiedzialnym rodzicom dwie córki. Były wychowywane „w zgodzie z prawami natury”

  Sąd Okręgowy w Zamościu zadecydował o odebraniu rodzicom dwojga dzieci. Dziewczynki były niedożywiane, nieszczepione, karmione niemal wyłącznie warzywami i owocami, a zamiast lekarza leczyła je znachorka.

 5. morawiecki-gersdorf-19092018 19.09.2018

  Morawiecki spotkał się z Gersdorf. Czego dotyczyła rozmowa premiera z sędzią?

  Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z byłą pierwszą prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzatą Gersdorf. Rozmowy dotyczyły reform polskiego sądownictwa

 6. morawiecki19062018 19.09.2018

  Warszawski sąd oddalił pozew przeciwko premierowi. "Sprawa nie podlegała rozpoznaniu w tym trybie"

  Pozew w trybie wyborczym, który Platforma Obywatelska złożyła we wtorek przeciwko premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, został oddalony przez Sąd Okręgowy w Warszawie. Wyrok nie jest prawomocny

 7. trzaskowski17082018 19.09.2018

  Trzaskowski dzieli Warszawiaków? Zabawna wpadka kandydata PO

  Rafał Trzaskowski na antenie Polsat News odniósł się do prowadzonej przez niego kampanii wyborczej. Jak sam przyznał, zabiega głównie o głosy „warszawiaków z krwi i kości”. Internauci uważają, że poseł PO dzieli mieszkańców stolicy i powoli przerabiają jego hasła wyborcze

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook