Jedynie prawda jest ciekawa


Oburzające! Henryka Krzywonos zaatakowała kibiców za patriotyczne gesty „Faszyści!”

07.08.2018
krzywonos-7082018
Oburzające! Henryka Krzywonos zaatakowała kibiców za patriotyczne gesty „Faszyści!”

5 sierpnia w Warszawie odbyły się uroczystości upamiętniające rzeź Woli, podczas których pod pomnikiem ofiar tej tragedii zostały złożone symboliczne kwiaty przez warszawskie delegacje. Wśród nich znaleźli się tradycyjnie kibice Legii. Złożenie przez nich kwiatów wywołało spore oburzenie u Henryki Krzywonos, która nazwała ich „faszystami”.

-Faszyści składają kwiaty! Skandal! - w taki sposób według działacza społecznego Mariusza Talarka posłanka PO miała wyrazić swoje niezadowolenie na uroczyste złożenie wieńców pod pomnikiem ofiar rzezi Woli przez reprezentację fanatyków mistrza Polski. Jej słowa wywołały lekki spór pomiędzy nią, a Talarkiem i innymi zgromadzonymi na uroczystości. 

Zgodnie z relacją działacza społecznego Henryka Krzywonos nie chciała odpowiedzieć na pytanie, dlaczego nazwała kibiców „faszystami”. Talarek podjął w tym celu – bezpośrednio po całym incydencie, jak i po zakończonej ceremonii. Była motornicza uchylała się od odpowiedzi, wskazując, iż nie podejmie z nim próby dialogu. Co więcej zagroziła wezwaniem policji.

Wśród użytkowników Twittera znalazło się sporo ludzi, którzy krytykowali postawę posłanki Platformy. Znaleźli się jednak "obrońcy" Krzywonos, którzy prywatnie mieli pisać do pana Talarka z pogróżkami, o czym sam zainteresowany poinformował na Facebooku.


JD/ za Facebook

Warto poczytać

 1. bienkowska-18082018 18.08.2018

  Najnowszy spot Bieńkowskiej przeraził internautów „Chyba będę straszył dzieci jej oczami”

  Śląski klub Platformy Obywatelskiej na swoim koncie twitterowym opublikował krótki spot, w którą główną rolę odgrywa Elżbieta Bieńkowska. Europejska komisarz zachęca w nim Polaków do głosowania na Koalicję Obywatelską partii PO i Nowoczesnej

 2. 1270gwiazdawesterplatte 17.08.2018

  Andrzej Gwiazda: Adamowicz jest za słaby, aby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte

  "Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte".

 3. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

 4. awionetka17082018 17.08.2018

  W Wielkopolsce rozbiła się awionetka. Nie żyje 44-letni pilot

  44-letni pilot zginał w wypadku awionetki w miejscowości Duszniki koło Szamotuł w Wielkopolsce, do którego doszło w piątek. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

 5. adamowicz17082018 17.08.2018

  Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  W Urzędzie Miejskim w Gdańsku w prezydent miasta Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska i MON w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

 6. trzaskowski17082018 17.08.2018

  Trzaskowski z wnioskiem do Ziobry. Chce delegalizacji ONR-u

  Kandydat na prezydenta Warszawy Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski zwraca się do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro z wnioskiem o rozwiązanie stowarzyszenia Obozu Narodowo-Radykalnego. Trzaskowski podkreślił w piątek, że w Warszawie i w całej Polsce nie ma miejsca na faszyzm.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook