Jedynie prawda jest ciekawa


Obrońcy demokracji sfałszowali wybory w Platformie Obywatelskiej? Oskarża ich były wojewoda, członek PO!

10.12.2017
POFlickr
Obrońcy demokracji sfałszowali wybory w Platformie Obywatelskiej? Oskarża ich były wojewoda, członek PO!

Z wynikami wyborów w warszawskiej PO nie zgodził się polityk tej partii, Jacek Kozłowski. - Prawdopodobieństwo, żeby wygrało równocześnie pierwszych 28 kandydatów z jednej karty wyborczej i pierwszych 60 z drugiej, jest mniejsze niż prawdopodobieństwo 138 wygranych pod rząd w kasynie przez Pawła Piskorskiego - napisał na Facebooku.

Kozłowski złożył już protest wyborczy do regionalnych władz Platformy Obywatelskiej. - Zbieżność ogłoszonych w dniu 4.12.2017 roku wyników wyborów dotyczących delegatów i Rady Powiatu z kolejnością kandydatów na kartach do głosowania wskazuje, że listy osób, które miały zostać delegatami i członkami Rady Powiatu ustalono przed rozpoczęciem głosowania, a nawet jeszcze przed rozpoczęciem przyjmowania zgłoszeń kandydatów przez Powiatową Komisję Wyborczą - przekonuje we wniosku.

Jak zauważył Kozłowski, po podliczeniu głosów okazało się że istnieje ogromna różnica pomiędzy ostatnią osobą wybraną, a pierwszą osobą niewybraną - aż 179 w wyborach na delegatów i 263 w wyborach do Rady Powiatu. Inaczej miało być wśród osób które się dostały, bądź nie - tam różnica wynosiła maksymalnie kilkanaście głosów, a różnica w ilości głosów pomiędzy pierwszą i ostatnią wybraną osobą była dwukrotnie mniejsza niż dystans pomiędzy ostatnią osobą wybraną i pierwszą niewybraną. 

Już samo to wydaje się - jeśli nie podejrzane - to przynajmniej niepokojące. Ale według Kozłowskiego to nie wszystko. - Według jednego z członków Powiatowej Komisji Wyborczej w Warszawie, do Komisji tuż po rozpoczęciu przyjmowania zgłoszeń wpłynęło najpierw równocześnie 28 zgłoszeń kandydatów na delegatów oraz 60 zgłoszeń kandydatów na członków Rady Powiatu, a dopiero później wpływały pojedynczo pozostałe zgłoszenia. 88 zgłoszeń kandydatów, którzy potem w komplecie zostali wybrani, dostarczyła prawdopodobnie jedna osoba. Poseł Marcin Święcicki, członek Powiatowej Komisji Wyborczej informując mnie w dniu 3.12.2017 o godz. 13:52 o tym, że nie zostałem wybrany, napisał m.in.: "Wybrano pierwsze 28 osób licząc od początku listy zarejestrowanych „wg kolejności zgłoszeń” (…). Dużo ponad 200 głosów, jak wg szymelu zaznaczało pierwsze 28 nazwisk. Dużo blisko szymelu. Musiało to być uzgodnione. Czuję duży niesmak." - napisał były wojewoda mazowiecki.

To już, według Kozłowskiego, złamanie regulaminu, gdyż kandydat zgłasza się do Powiatowej Komisji Wyborczej, a nie do "innej osoby", która następnie zgłasza kandydatów grupowo. A także naruszenie fragmentu regulaminu mówiącego, że kandydaci umieszczani są na liście według kolejności zgłoszeń, a w przypadki "grupowego" zgłoszenia kandydatów przez jedną osobę, ciężko jest taką kolejność zweryfikować.

Kozłowski wyjaśnił, że wniosek składa "kierowany troską o odzyskanie przez Platformę Obywatelską zaufania społecznego pozwalającego jej na realizację celów statutowych, a w szczególności na zorganizowanie skutecznego sprzeciwu Polaków przeciwko likwidowaniu w Polsce ustroju demokratycznego i wycofywaniu naszego kraju z Unii Europejskiej i międzynarodowej wspólnoty państw demokratycznych, szanujących zasady wyrażone w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka"

- WOW. Były wojewoda Mazowiecki PO Jacek Kozłowski zarzuca de facto fałszerstwo wyborów do władz partii w Warszawie. Rozumiem, że fałszowali najwięksi "obrońcy demokracji" szef PO w Wawie Marcin Kierwiński i szef PO w Radzie Miasta Jarosław Szostakowski. Grubo - skomentował na Twitterze zarzuty Kozłowskiego warszawski aktywista społeczny, Jan Śpiewak.


kh/Facebook
Fot: PlatformaObywatelskaRP/Flickr

Warto poczytać

 1. morawiecki12032018 23.09.2018

  Kolejny atak na premiera Morawieckiego. wPolityce.pl ujawnia szczegóły

  Dziennikarze ujawniają kulisy ataku, do którego przyłączyć ma się "niemiecko-szwajcarski koncern medialny".

 2. sejm22042018 23.09.2018

  Nowy sondaż. PiS miażdży polityczną konkurencję

  Gdyby wybory do Sejmu odbyły się we wrześniu, PiS uzyskałby 45 proc. poparcia i mógłby rządzić samodzielnie; PO mogłaby liczyć na 23,9 proc. głosów

 3. pope23092018 23.09.2018

  Ponad 100 tysięcy wiernych na mszy w Kownie. Ważne słowa papieża Franciszka

  O minionych pokoleniach naznaczonych okupacją, udręką deportowanych, "wstydem donosicielstwa, zdrady", grozą gett i Syberii mówił w niedzielę podczas mszy w Kownie na Litwie papież Franciszek. Apelował o czujność wobec postaw, które doprowadziły do Holokaustu.

 4. gdanska-synagoga-22092018 22.09.2018

  Zapadła pierwsza decyzja w sprawie mężczyzny, który wybił okno w gdańskiej synagodze

  Na trzy miesiące do aresztu, decyzją Sądu Rejonowego w Gdańsku, trafił 27-letni mężczyzna, który zbił w środę kawałkiem płyty chodnikowej okno w Nowej Synagodze w Gdańsku-Wrzeszczu. Podejrzany jest chory psychicznie

 5. walesa-28072018 22.09.2018

  Wałęsa uderza w Kaczyńskiego. „Bądź Pan poważny”

  Lech Wałęsa po raz kolejny zwrócił się Jarosława Kaczyńskiego za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na swoim koncie na Twitterze skomentował wczorajsze wystąpienie prezesa PiS podczas konwencji w Gdańsku.

 6. pawlowicz07052018 22.09.2018

  Pawłowicz ostrzega w mocnych słowach. „Idziemy też po was”

  Znana z mocnych wypowiedzi profesor Pawłowicz napisała na Twitterze ostrzeżenie dla działaczy samorządowych Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 7. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 8. rzeplinski21092018 21.09.2018

  Rzepliński wysnuwa nową teorię. „Mój telefon jest zapewne na podsłuchu”

  Podczas wywiadu w programie „Kropka nad i” w TVN24, Andrzej Rzepliński oświadczył iż wierzy, że jego telefon podobnie jak telefon prof. Gersdorf są na podsłuchu.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook