Jedynie prawda jest ciekawa


O czym blogują ambasadorowie?

14.11.2012

Na polecenie Radosława Sikorskiego dyplomaci i pracownicy MSZ na stronie internetowej ministerstwa prowadzą blogi, na których m.in. krytykują politykę szefów państw, w których przebywają - pisze Gazeta Polska Codziennie.

Minister Sikorski zaskakująco wyjaśnił gazecie, że… dyplomaci wejdą w rolę korespondentów mediów, odwoływanych z powodu oszczędności.

Poseł PiS Krzysztof Szczerski uznaje, że treść wpisów może przyczynić się do pogorszenia stosunków dyplomatycznych między Polską, a krajami, w których rezydują ambasadorowie - blogerzy. Wskazał ambasadora w Wielkiej Brytanii Witolda Sobkowa, który komentuje działania premiera Davida Camerona i krytykuje jego partię konserwatywną.

To rzecz karygodna i absolutnie niedopuszczalna – mówi Witold Waszczykowski (PiS), wiceprzewodniczący sejmowej komisji spraw zagranicznych. - Blogi MSZ są elementem większego procesu wykluczania opozycji z życia politycznego. Ze strony rządowej sączy się jad, że opozycja jest antysystemowa. Rząd nie prowadzi normalnego dyskursu politycznego, tylko tworzy wrażenie, że opozycja powinna być wyeliminowana i zdelegalizowana. Tym bardziej teraz kiedy opozycja zaczyna przeważać w sondażach. Minister Sikorski łamie przy tym wszelkie kanony i zaprzęga do walki politycznej urzędników państwowych - dodaje Waszczykowski.

GPC/run

fot. msz.gov.pl

Warto poczytać

 1. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 2. rzeplinski21092018 21.09.2018

  Rzepliński wysnuwa nową teorię. „Mój telefon jest zapewne na podsłuchu”

  Podczas wywiadu w programie „Kropka nad i” w TVN24, Andrzej Rzepliński oświadczył iż wierzy, że jego telefon podobnie jak telefon prof. Gersdorf są na podsłuchu.

 3. magierowski26012018 21.09.2018

  Ambasador Polski w Izraelu napisał list do Z. Preisnera. Nic lepszego dziś nie przeczytacie

  Zbigniew Preisner, jeden z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów filmowych, został uhonorowany nagrodą za całokształt twórczości przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Hajfie.

 4. duda-vs-wielowieyska-21092018 21.09.2018

  Andrzej Duda nie wytrzymał. Prezydent ostro komentuje wpis Wielowieyskiej „Państwo jesteście dziennikarzami?”

  Na Twitterze rozgrzała się ostra dyskusja pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą, a dziennikarką TOK FM Dominiką Wielowieyską. Poszło o wizytę głowy państwa w Waszyngtonie

 5. Gersdorf06032018 21.09.2018

  Gersdorf ujawnia szczegóły spotkania z Morawieckim. O czym rozmawiali?

  Wiadomo jak przebiegało spotkanie profesor Małgorzaty Gersdorf i premiera Mateusza Morawieckiego. Po dzisiejszej publikacji portalu onet.pl, profesor zdecydowała się ujawnić szczegóły rozmowy.

 6. agata-duda 21.09.2018

  Pierwsza Dama ponownie zachwyciła internautów. Zdjęcie Agaty Dudy robi prawdziwą furorę

  Na jednym z twitterowych profili kancelarii Prezydenta RP pojawiło się „nietypowe” zdjęcie Agaty Kornhauser-Dudy. Pierwsza Dama pozuje na nim… bez wysokich obcasów. Fotografia zachwyciła internautów.

 7. tsue-27082018 20.09.2018

  Trybunału Sprawiedliwości UE: „Produkty z uboju rytualnego mogą być uznane za rolnictwo ekologiczne”

  Produktom pochodzącym od zwierząt poddanych ubojowi rytualnemu, bez ogłuszania, może być przyznane europejskie oznakowanie "rolnictwo ekologiczne"

 8. wassermann20092018 20.09.2018

  Wassermann zapowiada przygotowania do budowy metra w Krakowie

  Kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa Małgorzata Wassermann zapowiedziała, że jeśli wygra wybory, to podejmie działania, zmierzające do powstania metra w mieście. Według niej, rozpoczęcie budowy mogłoby nastąpić pod koniec kadencji; docelowo mogą powstać trzy nitki metra.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook