Jedynie prawda jest ciekawa


Nowoczesna wydała tysiące złotych na memy atakujące PiS

10.04.2017

Na co idą pieniądze z budżetu państwa? Okazuje się, że partia Ryszarda Petru wydawała je między innymi na usługi PR w tym na tworzenie internetowych memów mających ocieplić wizerunek jej liderów i dokopać przeciwnikom politycznym.

Jak podaje branżowy portal Wirtualne Media. „Nowoczesna w ub.r. otrzymała 1,5 mln zł dotacji budżetowej, z czego 750 tys. zł przeznaczyła na usługi obce - wynika z opisanego w „Fakcie” sprawozdania partii złożonego w Państwowej Komisji Wyborczej”.

Według doniesień portalu tylko od maja do sierpnia 2016 roku partia  wydała 30 tys. złotych partia na tworzenie memów internetowych. Grafiki wykonywała agencja Apayo i jak wynika z prostej kalkulacji brała za to co najmniej 7 tys. złotych miesięcznie.

To jednak tylko wisienka na torcie. Według Wirtualnych Mediów „ Od marca ub.r. z Nowoczesną współpracuje Marcin Kowalski, wcześniej dziennikarz TVP Info i TVN CNBC, pełniąc funkcję dyrektora biura komunikacji partii. W ub.r. na podstawie umowy o dzieło zarabiał 2 tys. zł miesięcznie, a dodatkowo jego firma Events & Media za doradztwo medialne otrzymała ponad 40 tys. zł.”.

Z kolei 10 tys. złotych miesięcznie zarabia w Nowoczesnej  Dorota Drozd, wcześniej pracownica kancelarii Bronisława Komorowskiego. „Głośno było o niej na początku stycznia br., kiedy towarzyszyła Ryszardowi Petru na konferencjach prasowych po powrocie z wyjazdu sylwestrowego do Portugalii” – czytamy  na portalu wirtualnemedia.pl

Duże wydatki na poprawę wizerunku jednak nie pomagają, a partia upada na naszych oczach. Jak można usłyszeć w sejmowych kuluarach, Nowoczesna może stracić kolejnych posłów na rzecz Platformy Obywatelskiej.

Według spekulacji prasowych, których nie potwierdzają jeszcze sami zainteresowani, Marta Globik i Grzegorz Furgo z Nowoczesnej zasilą szeregi Platformy Obywatelskiej. Razem z nimi do PO może przejść jeszcze kilku innych parlamentarzystów.

Wszystko z powodu słabego stylu zarządzania Nowoczesną. Od kilku tygodni trwały spekulacje dotyczące „grupy rozłamowej”, która nie jest zadowolona ze sposobu prowadzenia partii przez Ryszarda Petru. Według informacji, na które powoływała się wcześniej prasa, do grupy oponentów lidera Nowoczesnej należy co najmniej siedem osób z liczącego 31 członków klubu. Wymienia się wśród nich właśnie Grzegorza Furgo, Michała Stasińskiego i Martę Globik.

Różnice między opozycyjnymi partiami zdają się nie mieć szczególnego znaczenia, bo niedawno doszło do transferów w odwrotnym kierunku: Marek Sowa i Michał Jaros przeszli z PO do Nowoczesnej. 

Warto poczytać

 1. jaki18062018 19.08.2018

  P. Jaki zaprezentował skład sztabu wyborczego. Marszałek Senatu szefem komitetu poparcia

  Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki zaprezentował swój sztab wyborczy

 2. pawlowicz17082018 19.08.2018

  Krystyna Pawłowicz jak zwykle mocno na Twitterze „Cel opozycji – PiS wywieźć do Oświęcimia i zagazować”

  Wpisy prof. Krystyny Pawłowicz na Twitterze często wzbudzają skrajne emocje zarówno u jej zwolenników, jak i przeciwników. Posłanka nie boi się używać na portalu mocnych słów, dlatego też jej tweety wzbudzają zwykle sporo kontrowersji

 3. fregata-19082018 19.08.2018

  Zakup australijskich fregat jest opłacalny dla Polski?

  Ministerstwo Obrony Narodowej będzie analizowało, czy zakup australijskich fregat jest korzystny - mówił w niedzielę szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Jak podkreślił, w sprawie fregat "nigdy nie padały deklaracje", że sprawa zakupu jest przesądzona

 4. 1270darlowkochlopiec 18.08.2018

  W morzu znaleziono ciało zaginionego chłopca

  Ciało chłopca znaleziono w sobotę w Darłówku (Zachodniopomorskie). To prawdopodobnie zaginiony, poszukiwany od wtorku 13-latek.

 5. bienkowska-18082018 18.08.2018

  Najnowszy spot Bieńkowskiej przeraził internautów „Chyba będę straszył dzieci jej oczami”

  Śląski klub Platformy Obywatelskiej na swoim koncie twitterowym opublikował krótki spot, w którą główną rolę odgrywa Elżbieta Bieńkowska. Europejska komisarz zachęca w nim Polaków do głosowania na Koalicję Obywatelską partii PO i Nowoczesnej

 6. straz-graniczna-18082018 18.08.2018

  Służby mundurowe rozpoczęły kolejny etap strajku. Zaczynają się drobiazgowe kontrole

  Przedstawiciele związków zawodowych służb mundurowych zadecydowali o przejściu w fazę protestu włoskiego - poinformowała w sobotę PAP Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych. W związku z protestem zapowiadane są m.in. drobiazgowe kontrole na granicach

 7. 1270gwiazdawesterplatte 17.08.2018

  Andrzej Gwiazda: Adamowicz jest za słaby, aby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte

  "Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte".

 8. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook