Jedynie prawda jest ciekawa


Nowoczesna tendencyjnie o roku rządów PiS

25.10.2016

Rok rządów PiS to rok chaosu, buty, arogancji i obłudy - oceniła na wtorkowej konferencji wiceszefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Według członka zarządu Nowoczesnej Pawła Rabieja, rządy PiS to zarządzanie Polską przez "lunatyków", którzy nie wiedzą dokąd zmierzają.

We wtorek mija rok od wygranych przez PiS wyborów parlamentarnych. Wicemarszałek Sejmu, posłanka Nowoczesnej Barbara Dolniak oceniła na wtorkowej konferencji prasowej, że miniony rok pracy parlamentu, to przykład fatalnego roku, "w którym większość parlamentarna zrujnowała nie tylko prawo, ale zasady demokratycznego państwa". -PiS udowodniło, że w okresie nieprzekraczającym 12 miesięcy Polska stała się niechlubnym przykładem rujnowania podstawowych fundamentów demokracji- dodała.

Zapowiedziała, że Nowoczesna będzie sprzeciwiać się łamaniu zasad demokracji oraz "złym projektom ustaw". - W przyszłej kadencji pociągniemy do odpowiedzialności wszystkich tych, którzy naruszają reguły konstytucji, którzy łamią konstytucję- zaznaczyła. Wiceszefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer oceniła na konferencji, że miniony rok rządów PiS, to rok "chaosu, buty, arogancji i obłudy".

-Niezrealizowane obietnice, poza 500+, chaos w prawie, chaos w finansach, chaos w administracji i obronności, nieudolność: wycofane podatki, tak jak podatek handlowy (..) zaniedbania w służbie zdrowia, brak działań i równocześnie niszczenie zamiast naprawiania edukacji, ośmieszanie Polski na arenie międzynarodowej, skazywanie na izolację w świecie, utrwalanie bezbronności, sabotaż dozbrojenia armii; rozpalanie ideologicznych sporów- mówiła Lubnauer o roku rządów PiS.

-Ten rząd będzie incydentalny, mamy incydentalny rząd PiS- dodała. Członek zarządu Nowoczesnej Paweł Rabiej stwierdził, że politycy jego partii mają wrażenie "takiego zarządzania Polską przez lunatyków, osoby, które nie wiedzę dokąd zmierzają, jaki cel chcą osiągnąć". Dodał, że Nowoczesna zarzuca politykom PiS niekompetencję i brak odpowiedzialności. -Ta niekompetencja polegająca na nieumiejętności zarządzania państwem widoczna jest właściwie w każdym obszarze- mówił.

Według Rabieja rząd premier Beaty Szydło obecnie "potyka się o własne nogi". -Zostały trzy lata, to jest dobra wiadomość, ale te trzy lata chcemy zapełnić bardzo ciężką pracą, aby przedstawić wizję, która daje Polakom nadzieję na to, że możemy wspólnie odsunąć PiS od władzy - powiedział Rabiej. Sekretarz klubu Nowoczesnej Monika Rosa powiedziała natomiast, że Nowoczesna była przez rok rządów PiS "twardą opozycją", m.in. kiedy PiS "zawłaszczał Trybunał Konstytucyjny" czy podczas czarnych marszów w obronie praw kobiet. -Tą opozycją jesteśmy także, kiedy składamy projekty ustaw -dodała.

Rok temu Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne, zdobywając 235 mandatów poselskich i 61 senackich, co pozwoliło na samodzielne rządy. PKW podała, że w wyborach do Sejmu PiS otrzymało 37,58 proc., PO - 24,09 proc., Kukiz'15 - 8,81 proc., Nowoczesna - 7,60 proc. a PSL - 5,13 proc. Frekwencja w wyborach do Sejmu wyniosła 50,92 proc.; do Senatu - 50,91 proc. 

fot.[PAP/ Rafał Guz]

pc/PAP


Warto poczytać

 1. gdanska-synagoga-22092018 22.09.2018

  Zapadła pierwsza decyzja w sprawie mężczyzny, który wybił okno w gdańskiej synagodze

  Na trzy miesiące do aresztu, decyzją Sądu Rejonowego w Gdańsku, trafił 27-letni mężczyzna, który zbił w środę kawałkiem płyty chodnikowej okno w Nowej Synagodze w Gdańsku-Wrzeszczu. Podejrzany jest chory psychicznie

 2. walesa-28072018 22.09.2018

  Wałęsa uderza w Kaczyńskiego. „Bądź Pan poważny”

  Lech Wałęsa po raz kolejny zwrócił się Jarosława Kaczyńskiego za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na swoim koncie na Twitterze skomentował wczorajsze wystąpienie prezesa PiS podczas konwencji w Gdańsku.

 3. pawlowicz07052018 22.09.2018

  Pawłowicz ostrzega w mocnych słowach. „Idziemy też po was”

  Znana z mocnych wypowiedzi profesor Pawłowicz napisała na Twitterze ostrzeżenie dla działaczy samorządowych Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 4. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 5. magierowski26012018 21.09.2018

  Ambasador Polski w Izraelu napisał list do Z. Preisnera. Nic lepszego dziś nie przeczytacie

  Zbigniew Preisner, jeden z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów filmowych, został uhonorowany nagrodą za całokształt twórczości przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Hajfie.

 6. duda-vs-wielowieyska-21092018 21.09.2018

  Andrzej Duda nie wytrzymał. Prezydent ostro komentuje wpis Wielowieyskiej „Państwo jesteście dziennikarzami?”

  Na Twitterze rozgrzała się ostra dyskusja pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą, a dziennikarką TOK FM Dominiką Wielowieyską. Poszło o wizytę głowy państwa w Waszyngtonie

 7. Gersdorf06032018 21.09.2018

  Gersdorf ujawnia szczegóły spotkania z Morawieckim. O czym rozmawiali?

  Wiadomo jak przebiegało spotkanie profesor Małgorzaty Gersdorf i premiera Mateusza Morawieckiego. Po dzisiejszej publikacji portalu onet.pl, profesor zdecydowała się ujawnić szczegóły rozmowy.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook