Jedynie prawda jest ciekawa


Nowicka pozostanie na stanowisku

08.02.2013

Wanda Nowicka pozostanie wicemarszałkiem Sejmu. Za odwołaniem Nowickiej zagłosowało jedynie 45 posłów - w większości z Ruchu Palikota, co nie pozwoliło na odwołanie partyjnej koleżanki z klubu.

Przeciw odwołaniu Nowickiej byli parlamentarzyści z PO, PSL i SLD. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości nie wzięli udziału w tym głosowaniu.

"To był jeden z najtrudniejszych okresów w moim życiu. Dziękuję za zaufanie" - mówiła Nowicka z mównicy sejmowej. 

Wsparcia Nowickiej udzieliła marszałek Ewa Kopacz, która - choć pomyliła się przy głosowaniu - przeprosiła wicemarszałek i zapewniła o swoim poparciu. 

Po głosowaniu klub Prawa i Sprawiedliwości złożył wniosek o zmniejszenie liczby wicemarszałków do czterech. Uzasadniając wniosek Beata Szydło pytała: "Jak długo, panowie i panie z PO i PSL? Gdy trwa ta polityczna hucpa, tysiące ludzi straciło prace, bankrutują firmy wykonujące inwestycje, UE zamraża pieniądze na drogi, a my nie znajdujemy czasu, by o tym porozmawiać! Komu służą te polityczne walki, co mają przykryć?" - argumentowała poseł PiS.

Wniosek Prawa i Sprawiedliwości - podobnie jak pomysł Ruchu Palikta - przepadł w głosowaniu; liczba wicemarszałków Sejmu pozostanie bez zmian. Wciąż będzie ich pięciu; nie zmieni się też skład Prezydium Sejmu.

lw

[Fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. bienkowska-18082018 18.08.2018

  Najnowszy spot Bieńkowskiej przeraził internautów „Chyba będę straszył dzieci jej oczami”

  Śląski klub Platformy Obywatelskiej na swoim koncie twitterowym opublikował krótki spot, w którą główną rolę odgrywa Elżbieta Bieńkowska. Europejska komisarz zachęca w nim Polaków do głosowania na Koalicję Obywatelską partii PO i Nowoczesnej

 2. straz-graniczna-18082018 18.08.2018

  Służby mundurowe rozpoczęły kolejny etap strajku. Zaczynają się drobiazgowe kontrole

  Przedstawiciele związków zawodowych służb mundurowych zadecydowali o przejściu w fazę protestu włoskiego - poinformowała w sobotę PAP Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych. W związku z protestem zapowiadane są m.in. drobiazgowe kontrole na granicach

 3. 1270gwiazdawesterplatte 17.08.2018

  Andrzej Gwiazda: Adamowicz jest za słaby, aby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte

  "Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte".

 4. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

 5. awionetka17082018 17.08.2018

  W Wielkopolsce rozbiła się awionetka. Nie żyje 44-letni pilot

  44-letni pilot zginał w wypadku awionetki w miejscowości Duszniki koło Szamotuł w Wielkopolsce, do którego doszło w piątek. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

 6. korwin17082018 17.08.2018

  Trzaskowski i Jaki będą mieli problemy? Janusz Korwin-Mikke szykuje pozew

  Lider partii "Wolność" Janusz Korwin-Mikke zapowiedział, że pozwie Patryka Jakiego i Rafała Trzaskowskiego i będzie domagał się od nich odszkodowania. Jak mówił, obaj kandydaci przedwcześnie rozpoczęli kampanię wyborczą, czego Korwin-Mikke - jak mówił - nie chciał zrobić, by nie łamać prawa.

 7. adamowicz17082018 17.08.2018

  Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  W Urzędzie Miejskim w Gdańsku w prezydent miasta Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska i MON w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook