Jedynie prawda jest ciekawa


Nowe pęknięcia pasa w Modlinie

18.02.2013

Nowe pęknięcia betonu pojawiły się w okolicy hangarów. W weekend zauważył je właściciel szkółki lotniczej- ustalili reporterzy RMF FM.

Według reporterów RMF FM popękać miła beton na drogach do kołowania. Co najciekawsze, w tym miejscu nie były stosowane środki chemiczne pomagające w odśnieżaniu pasa, bowiem właśnie tego argumentu w przypadku poprzednich szkód używa generalny wykonawca forma Erbud.

Nowe również szkody mają zostać naprawione przez firmę, która będzie remontowała pas startowym, jednak wcale nie musi być to Erbud.

Zapadła już decyzja o tym, że pas ma być taki jak dziś - betonowy. Tymczasem Erbud przedstawił cztery warianty, z których każdy zakłada wykorzystanie mieszanki asfaltobetonu. Zdaniem generalnego wykonawcy, zastosowanie technologii betonowej sprawi, że lotnisko będzie zamknięte do końca roku.- donosi RMF.

Władze portu w Modlinie nie zgadzają się z tą opinią, informując, iż albo Erbud dostosuje się do wyznaczonych terminów, albo remont wykona inny wykonawca:

Prace zaczną się w marcu, a skończą się wraz z końcem maja. Jeżeli Erbud nie zaakceptuje tego harmonogramu, lotnisko wybierze inną firmę, która wyremontuje pas na koszt i odpowiedzialność generalnego wykonawcy. Takie rozwiązanie jest zgodne z zapisami umowy- informuje radio.

Podobno zgłosiły się pierwsze chętne firmy, do wykonania remontu.

 

RMF, lz 

[fot: PAP, Paweł Supernak]

Warto poczytać

 1. wassermann20092018 20.09.2018

  Wassermann zapowiada przygotowania do budowy metra w Krakowie

  Kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa Małgorzata Wassermann zapowiedziała, że jeśli wygra wybory, to podejmie działania, zmierzające do powstania metra w mieście. Według niej, rozpoczęcie budowy mogłoby nastąpić pod koniec kadencji; docelowo mogą powstać trzy nitki metra.

 2. katiehopkins20092018 20.09.2018

  Brytyjska dziennikarka w mocnych słowach o Polsce! Jej opinia o naszym kraju może zaskoczyć wiele osób

  Kate Hopkins to budząca ogromne kontrowersje brytyjska publicystka, którą do Polski zaprosił poseł Dominik Tarczyński.

 3. frasyniuk20092018 20.09.2018

  Frasyniuk apeluje, aby doność na Polskę? „Niech nas skarżą!”

  Kontrowersyjne słowa zmieścił na swoim Twitterze Władysław Frasyniuk. „Dla naszego dobra, w obronie Konstytucji, niech nas skarżą” - przekonuje.

 4. morawiecki-gersdorf-19092018 19.09.2018

  Morawiecki spotkał się z Gersdorf. Czego dotyczyła rozmowa premiera z sędzią?

  Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z byłą pierwszą prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzatą Gersdorf. Rozmowy dotyczyły reform polskiego sądownictwa

 5. morawiecki19062018 19.09.2018

  Warszawski sąd oddalił pozew przeciwko premierowi. "Sprawa nie podlegała rozpoznaniu w tym trybie"

  Pozew w trybie wyborczym, który Platforma Obywatelska złożyła we wtorek przeciwko premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, został oddalony przez Sąd Okręgowy w Warszawie. Wyrok nie jest prawomocny

 6. ZiemkiewiczUK 19.09.2018

  Ostra wypowiedź Ziemkiewicza o Platformie. Publicysta tym razem przesadził?

  Prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz kolejny raz rozgrzał dyskusje na polskim Twitterze. Wszystko za sprawą jego komentarza odnoszącego się do najnowszego sondażu Kantar Public, w którym nie szczędził słów krytyki pod adresem Platformy Obywatelskiej

 7. trzaskowski17082018 19.09.2018

  Trzaskowski dzieli Warszawiaków? Zabawna wpadka kandydata PO

  Rafał Trzaskowski na antenie Polsat News odniósł się do prowadzonej przez niego kampanii wyborczej. Jak sam przyznał, zabiega głównie o głosy „warszawiaków z krwi i kości”. Internauci uważają, że poseł PO dzieli mieszkańców stolicy i powoli przerabiają jego hasła wyborcze

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook