Jedynie prawda jest ciekawa


Niesiołowski w PSL? "Transferowy hit obecnej kadencji"

01.11.2017
Niesiolowskiwiki
Niesiołowski w PSL? "Transferowy hit obecnej kadencji"

- Taką propozycję trzeba by poważnie rozważyć - powiedział Stefan Niesiołowski zapytany o ewentualne połączenie Unii Europejskich Demokratów z Polskim Stronnictwem Ludowym.

- Proszę o to pytać przewodniczącego Protasiewicza. Ja mogę powiedzieć w swoim imieniu, że taką propozycję trzeba by poważnie rozważyć. Nie da się tego zrobić w pośpiechu, ani przez media. Jeśli taki problem by powstał, to z całą pewnością byśmy brali pod uwagę to, żeby klub PSL w Sejmie istniał. - powiedział Niesiołowski w rozmowie z wsensie.pl

- Wielokrotnie mówię o tym, że razem powinna iść cała opozycja, zarówno ta parlamentarna, jak i KOD – największa obecnie siła polityczna poza parlamentem i lewica. Nowoczesna, my, Platforma – w ostateczności ze Schetyną, KOD i lewica. Co do PSL, to sytuacja jest trochę inna, nie wiem czy ze względu na ich specyfikę taka koalicja ich urządza. Ja się bardzo dobrze czuję z nimi, ale mają inny elektorat, który mógłby nie zrozumieć bloku razem z lewicą. Tylko parlamentarne ugrupowania to za wąska koalicja - dodał Niesiołowski.

"Cała Polska, mimo święta, wstrzymała oddech. To byłby transferowy hit obecnej kadencji" - skomentował wypowiedź Niesiołowskiego komentator polityczny Marcin Palade. Do jego wypowiedzi odniósł się szybko szef PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz, który jednoznacznie stwierdził co myśli o tego rodzaju "wzmocnieniu". - Mamy 1XI a nie 1IV - napisał Kosiniak-Kamysz.


Obecnie klub parlamentarny Polskiego Stronnictwa Ludowego liczy 15 posłów - odejście jednego z nich oznaczałoby, że ludowcy staliby się tylko kołem poselskim. W obecnej kadencji Sejmu istnieją już dwa koła, Wolni i Solidarni, oraz Unia Europejskich Demokratów, w której znajduje się właśnie Stefan Niesiołowski. Jeżeli PSL nie zdecydowałoby się na połączenie z UED, to "strefę buforową" partii mógłby zwiększyć któryś z ośmiu posłów niezależnych.

KH/300polityka
Fot: wikicommons

Warto poczytać

 1. narodo15082018 15.08.2018

  Lewica próbowała przerwać marsz środowisk narodowych. Manifestujący poradzili sobie z blokadą

  Zorganizowany przez środowiska narodowe marsz przeszedł ulicami Warszawy i zakończył się na Placu Zamkowym. Pochód kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci

 2. Gersdorf06032018 15.08.2018

  Gersdorf apeluje w agencji Reutera o szybsze działania UE w sporze z Polską. „Rząd gra na zwłokę”

  W wywiadzie dla agencji Reuters sędzia Małgorzata Gersdorf wezwała Unię Europejską do szybszych działań w sporze z polskim rządem w sprawie reformy sądownictwa.

 3. 1270scet 15.08.2018

  Nawet w taki dzień nie potrafią się powstrzymać? Schetyna i przystawki jątrzą w polskie święto

  PO i Nowoczesna: za dwa lata na obchodach 15 sierpnia będziemy wszyscy razem

 4. 1270polskiewojsko 15.08.2018

  Piękne słowa marszałka do żołnierzy

  Stoicie na straży naszej niepodległości, wierzę, że nigdy nie zawiedziecie - napisał w środę na Twitterze marszałek Sejmu Marek Kuchciński do żołnierzy z okazji święta Wojska Polskiego.

 5. Giertych-vs-biedron-14082018 14.08.2018

  Giertych atakuje Biedronia i media za skandal pedofilski „Jakby to chodziło o biskupa to byście od razu się tym zajęli”

  Robert Biedroń ostatnio nie cieszy się dobrą prasą. Na prezydencie Słupska ciąży sprawa ostatniej afery pedofilskiej, wobec której ratusz miasta nie zainterweniował. Przez taką postawę „oberwało” mu się od Romana Giertycha

 6. facebook-14082018 14.08.2018

  Ciężkie czas dla prawicy na Facebooku? Nowa szefowa polskiej sekcji portalu nie kryje się z poglądami

  Agnieszka Kosik została nowym szefem polskiego Facebooka. Niektórzy internauci ostrzegają przed „czarnymi miesiącami dla prawicy w polskim internecie”. Wszystko przez informacje odkryte na jej koncie facebookowym

 7. wybory14082018 14.08.2018

  Znamy już termin wyborów samorządowych 2018. Do kiedy będzie trwała kampania?

  Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21 października Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach; niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook