Jedynie prawda jest ciekawa


Niesiołowski straszy PiS-em i drwi z Szydło

23.06.2015

„Generalnie jest osobą, która niczym się nie wyróżniła, nie ma żadnej dziedziny, na której by się znała” – mówi o Beacie Szydło, kandydatce PiS na premiera, poseł Stefan Niesiołowski, który podkreślił także, że Ewa Kopacz jest znacznie lepiej przygotowaną osobą do pełnienia wysokich funkcji.

W programie „Kropka nad i” w TVN24 Stefan Niesiołowski i Zbigniew Ziobro (Zjednoczona Prawica) komentowali sobotnie konwencje PiS i Platformy Obywatelskiej.

Zdaniem Stefana Niesiołowskiego w właściwy dla siebie sposób podkreślił, że Ewa Kopacz jest lepszym politykiem od Beaty Szydło. - Ma charyzmę, jest interesująca – powiedział polityk PO.

Zaznaczył także, że ma ona „poważne” osiągnięcia jako minister zdrowia oraz dotychczasowy premier. W jego opinii Beata Szydło ma natomiast charyzmę bardzo mocno ukrytą. - Dyskretnie ją trzyma. Generalnie jest osobą, która niczym się nie wyróżniła, nie ma żadnej dziedziny, na której by się znała - ocenił.

Dodał, że nie ma wątpliwości, która z nich jest osobą znacznie lepiej przygotowaną do pełnienia wysokich funkcji.

Zbigniew Ziobro zwrócił z kolei uwagę, że dowodem na to, że Ewa Kopacz ma charyzmę miało być rzekomo dynamiczne wystąpienie premier na konwencji w sobotę. - O ile dobrze widziałem, to była próba dynamicznego odczytywania z kartki napisanego przemówienia zapewne przez Misia (Michała - red.) Kamińskiego, który dzisiaj jest esencją ideowości Platformy Obywatelskiej - stwierdził b. minister sprawiedliwości.

Tymczasem - jak powiedział Ziobro - Beata Szydło jest osobą ciężkiej pracy, bardzo rzetelną. - Może mówić o realnym sukcesie, bo to ona w ogromnej mierze wpłynęła na wielkie zwycięstwo obozu prawicy w wyborach prezydenckich. To ona wielokrotnie wykazała się swoimi kompetencjami - podkreślił.

Stefan Niesiołowski zaznaczył jednak, że Jarosław Kaczyński jest de facto liderem PiS-u. - To będzie oszukańczy zabieg powtórzony jak w przypadku Marcinkiewicza – straszy po raz kolejny Niesiołowski i dodaje: „Mam nadzieję, że do tego nieszczęścia dla Polski nie dojdzie i PiS nie wygra jesiennych wyborów”.


"Szczujnia niosła Andrzeja Dudę do zwycięstwa. Beata Szydło jest jeszcze bardziej nudna niż Jarosław Gowin. Pięć lat trwało niszczenie Bronisława Komorowskiego"
 - zakończył.

mmil/tvn24.pl

[Fot. tvn24.pl]


Warto poczytać

 1. morawiecki12032018 23.09.2018

  Kolejny atak na premiera Morawieckiego. wPolityce.pl ujawnia szczegóły

  Dziennikarze ujawniają kulisy ataku, do którego przyłączyć ma się "niemiecko-szwajcarski koncern medialny".

 2. sejm22042018 23.09.2018

  Nowy sondaż. PiS miażdży polityczną konkurencję

  Gdyby wybory do Sejmu odbyły się we wrześniu, PiS uzyskałby 45 proc. poparcia i mógłby rządzić samodzielnie; PO mogłaby liczyć na 23,9 proc. głosów

 3. pope23092018 23.09.2018

  Ponad 100 tysięcy wiernych na mszy w Kownie. Ważne słowa papieża Franciszka

  O minionych pokoleniach naznaczonych okupacją, udręką deportowanych, "wstydem donosicielstwa, zdrady", grozą gett i Syberii mówił w niedzielę podczas mszy w Kownie na Litwie papież Franciszek. Apelował o czujność wobec postaw, które doprowadziły do Holokaustu.

 4. gdanska-synagoga-22092018 22.09.2018

  Zapadła pierwsza decyzja w sprawie mężczyzny, który wybił okno w gdańskiej synagodze

  Na trzy miesiące do aresztu, decyzją Sądu Rejonowego w Gdańsku, trafił 27-letni mężczyzna, który zbił w środę kawałkiem płyty chodnikowej okno w Nowej Synagodze w Gdańsku-Wrzeszczu. Podejrzany jest chory psychicznie

 5. walesa-28072018 22.09.2018

  Wałęsa uderza w Kaczyńskiego. „Bądź Pan poważny”

  Lech Wałęsa po raz kolejny zwrócił się Jarosława Kaczyńskiego za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na swoim koncie na Twitterze skomentował wczorajsze wystąpienie prezesa PiS podczas konwencji w Gdańsku.

 6. pawlowicz07052018 22.09.2018

  Pawłowicz ostrzega w mocnych słowach. „Idziemy też po was”

  Znana z mocnych wypowiedzi profesor Pawłowicz napisała na Twitterze ostrzeżenie dla działaczy samorządowych Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 7. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 8. rzeplinski21092018 21.09.2018

  Rzepliński wysnuwa nową teorię. „Mój telefon jest zapewne na podsłuchu”

  Podczas wywiadu w programie „Kropka nad i” w TVN24, Andrzej Rzepliński oświadczył iż wierzy, że jego telefon podobnie jak telefon prof. Gersdorf są na podsłuchu.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook