Jedynie prawda jest ciekawa


„Nie rozumiem, jak on mógł zostać premierem”

29.05.2014

Maria Sokołowska z Gorzowa relacjonuje spotkanie z Donaldem Tuskiem, pokazując, że medialny rozgłos jej nie peszy.

Maria Sokołowska zaraz po spotkaniu uczniów jej liceum z premierem Donaldem Tuskiem kolejny raz udowodniła, że jest konsekwentnym i twardym recenzentem polityki rządu. Przypomniała również słynną, skandaliczną wypowiedź Tuska sprzed lat.

„Nie rozumiem tego, jak Donald Tusk mógł zostać premierem” - mówi licealistka w rozmowie z dziennikarzami. Przypomina, co Donald Tusk pisał o Polsce i polskości w 1987 roku. Tłumacząc, że wciąż ma Tuska za zdrajcę argumentowała: „w 1987 roku na łamach „Znaku” wypowiedział się na temat Polski, że polskość to nienormalność oraz wyśmiewał polską kulturę, polską tradycję, polskich patriotów, którzy walczyli kiedyś. Nie rozumiem tego, jak on mógł zostać premierem”.

Dodaje, że nie jest zła na premiera. „Mam jedynie wielki żal za to, że mógł tak powiedzieć o Polsce” - tłumaczyła.

Odnosząc się do spotkania uczniów z szefem rządu dodała, że Tusk nie odpowiedział na jej pytanie, które zadała mu kilka dni temu. „Premier nie poruszył nawet tego tematu. A skoro nie poruszył, to znaczy, że jego sztab jeszcze nie był w stanie ułożyć mu argumentów” - przekonywała. „To spotkanie moim zdaniem było sztuczne, gdyż premier miał oczywiście na wszystko odpowiedzi, na wszystkie pytania, choć z góry powiedział, że nie dostał ich wcześniej, żeby się przygotować. Udawał więc, że troszeczkę myśli nad tym, jak ma odpowiedzieć, jak ująć to pytanie” - podkreśla.

I relacjonuje nietypowe zakończenie spotkania uczniów z szefem rządu. „Chciał (premier – red.) dać mi kwiaty na koniec, które otrzymał od uczniów... Oczywiście nie przyjęłam ich, bo jak miałam przyjąć kwiaty ze strony zdrajcy?” - pytała dziennikarzy Sokołowska.

Maria Sokołowska dla wielu jest dowodem, że polska młodzież jest odważna i waleczna, że nie chłonie prorządowej propagandy. Na pewno stała się gwiazdą mediów.

ez,Tvn24.pl
[Fot. Tvn24]

Warto poczytać

 1. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 2. rzeplinski21092018 21.09.2018

  Rzepliński wysnuwa nową teorię. „Mój telefon jest zapewne na podsłuchu”

  Podczas wywiadu w programie „Kropka nad i” w TVN24, Andrzej Rzepliński oświadczył iż wierzy, że jego telefon podobnie jak telefon prof. Gersdorf są na podsłuchu.

 3. magierowski26012018 21.09.2018

  Ambasador Polski w Izraelu napisał list do Z. Preisnera. Nic lepszego dziś nie przeczytacie

  Zbigniew Preisner, jeden z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów filmowych, został uhonorowany nagrodą za całokształt twórczości przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Hajfie.

 4. duda-vs-wielowieyska-21092018 21.09.2018

  Andrzej Duda nie wytrzymał. Prezydent ostro komentuje wpis Wielowieyskiej „Państwo jesteście dziennikarzami?”

  Na Twitterze rozgrzała się ostra dyskusja pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą, a dziennikarką TOK FM Dominiką Wielowieyską. Poszło o wizytę głowy państwa w Waszyngtonie

 5. Gersdorf06032018 21.09.2018

  Gersdorf ujawnia szczegóły spotkania z Morawieckim. O czym rozmawiali?

  Wiadomo jak przebiegało spotkanie profesor Małgorzaty Gersdorf i premiera Mateusza Morawieckiego. Po dzisiejszej publikacji portalu onet.pl, profesor zdecydowała się ujawnić szczegóły rozmowy.

 6. agata-duda 21.09.2018

  Pierwsza Dama ponownie zachwyciła internautów. Zdjęcie Agaty Dudy robi prawdziwą furorę

  Na jednym z twitterowych profili kancelarii Prezydenta RP pojawiło się „nietypowe” zdjęcie Agaty Kornhauser-Dudy. Pierwsza Dama pozuje na nim… bez wysokich obcasów. Fotografia zachwyciła internautów.

 7. tsue-27082018 20.09.2018

  Trybunału Sprawiedliwości UE: „Produkty z uboju rytualnego mogą być uznane za rolnictwo ekologiczne”

  Produktom pochodzącym od zwierząt poddanych ubojowi rytualnemu, bez ogłuszania, może być przyznane europejskie oznakowanie "rolnictwo ekologiczne"

 8. wassermann20092018 20.09.2018

  Wassermann zapowiada przygotowania do budowy metra w Krakowie

  Kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa Małgorzata Wassermann zapowiedziała, że jeśli wygra wybory, to podejmie działania, zmierzające do powstania metra w mieście. Według niej, rozpoczęcie budowy mogłoby nastąpić pod koniec kadencji; docelowo mogą powstać trzy nitki metra.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook