Jedynie prawda jest ciekawa


Narodowcy ostro o mówiących o "marszu faszystów": będą pozwy

13.11.2017
MarszNiepodleglosciac
Narodowcy ostro o mówiących o "marszu faszystów": będą pozwy

Chcemy założyć sprawę tym, którzy wypowiadali się o Marszu Niepodległości jako o marszu faszystów i nazistów - powiedział w rozmowie z portalem wpolityce.pl rzecznik prasowy Marszu Niepodległości, Damian Kita.

Kita zapewnił, że zespół prawników MN pracuje już nad pozwami. - Skandaliczny był nagłówek i artykuł w Rzeczpospolitej, która określiła nas marszem faszystów. Myślę, że to też będzie bardzo poważnie rozpatrzone. Ale chodzi także o osoby, które w internecie nas oskarżały o tego typu charakter - powiedział. 

Jak wyjaśniał Kita, w przyszłym roku organizatorzy marszu dołożą wszelkich starań, aby nie dopuścić do uczestnictwa w wydarzeniu grup z transparentami nawołującymi do postaw rasistowskich. - Pojawienie się tych osób było dla nas dużym zaskoczeniem. W poprzednich marszach nie zmagaliśmy się z tego typu incydentami - przekonywał, dementując doniesienia, że transparent mówiący o "czystej krwi" znajdował się na czele Marszu Niepodległości. - Tak mogło w telewizji czy gazetach wyglądać jak czoło, ponieważ ta grupa 50- 60 osób rozstawiła się bardzo szeroko. Wizualnie stworzyli wrażenie, że jest ich o wiele więcej. Ja widziałem, co się dzieje od czoła marszu, gdzieś tak do 1/3 wstecz. Nie było ich tam - powiedział Kita. 

- Będziemy się starali jakoś ich jednak jednak wyłapać i nie wpuszczać nigdy więcej. Ale jest problem z takimi akcjami. Jeśli ktoś przychodzi incognito na marsz, ma zwinięty transparent i w środku trasy go rozwija? Nasz marsz stał się spokojny, bezpieczny. Prowokacje występują teraz trochę na innych polach - przekonywał rzecznik Marszu Niepodległości.

Nie będą to jedyne pozwy związane z odbytym w sobotę marszem. Zawiadomienie  o przestępstwie propagowania rasizmu oraz dyskryminacji podczas MN złożył dziś prezes Fundacji From the Depths, Johny Daniels. Podobne zawiadomienie przygotowała również Nowoczesna. Z kolei lider PO, Grzegorz Schetyna wezwał do delegalizacji wszystkich organizacji odpowiedzialnych za organizację Marszu Niepodległości. 

kh/wpolityce.pl

Warto poczytać

 1. facebook18092018 18.09.2018

  Przeklnął na Facebooku. Nie spodziewał się reakcji straży miejskiej

  Na początku lipca jeden z użytkowników Facebooka miał użyć wulgarnego słowa. Poznańska straż miejska wzywa teraz internautę do siebie i prosi o wyjaśnienia.

 2. schmidt-20072018 18.09.2018

  Dramat Joanny Schmidt. Według posłanki zadania z matematyki dyskryminują kobiety

  Była posłanka Nowoczesnej, a obecnie koło Społeczno-liberalni Joanna Schmidt odnalazła niemały „problem”, którym podzieliła się na Twitterze. Otóż zdaniem polityk kobiety są dyskryminowane...przez anonimowe przedstawienie w zadaniach z matematyki

 3. grunwaldzka597 18.09.2018

  Poważne zarzuty prokuratorskie dla urzędniczki prezydenta Adamowicza. Kamienica „o wartościach kulturowych” oddana za bezcen

  Zakończyło się właśnie postępowanie prowadzone przez delegaturę CBA w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej, która zdecydowała o postawieniu zarzutów niedopełnienia obowiązków dla funkcjonariusza publicznego.

 4. jaki-18092018 18.09.2018

  Hit! Patryk Jaki wystąpił w teledysku raperskim „Stałem pod blokiem”

  Raper HCR, znany z programu „Must be the music”, opublikował swój najnowszy singiel promujący jego najnowszy album. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby utwór nie został poświęcony kandydatowi na prezydenta Warszawy Patrykowi Jakiemu, który sam w nim wystąpił

 5. gazeta25062018 18.09.2018

  „Wyborcza” się ugięła. Niedawno bezpodstawnie oskarżyła posła PiS, teraz zamieściła sprostowanie

  Wojciech Czuchnowski oraz Mariusz Gierszewski z Radia Zet kilka tygodni temu na łamach „Gazety Wyborczej” rozpisywali się o zjawisku nazywanym przez nich „układem radomskim” polityków PiS-u. Po interwencji jednego z nich na stronach „GW” pojawiło się sprostowanie

 6. firma17092018 17.09.2018

  93% firm w Polsce chce zatrudniać cudzoziemców. Przedsiębiorcy apelują o ułatwienie procedur

  93 proc. pracodawców jest zainteresowanych zatrudnianiem cudzoziemców na okres powyżej 9 miesięcy, ale 83 proc. zwraca uwagę na skomplikowane procedury ich zatrudniania - wynika z badań ankietowych przeprowadzonych przez Międzynarodową Organizację ds. Migracji (IOM).

 7. korwin17082018 17.09.2018

  Precedensowy wyrok w sprawie pedofilii w Kościele. Kontrowersyjny komentarz JKM

  Milion złoty odszkodowania oraz dożywotnia renta – taką karę orzekł poznański sąd w sprawie kobiety, która ponad dekadę temu została ofiarą molestowania ze strony księdza Romana B.

 8. komisjawer17092018 17.09.2018

  „Nieruchomości wydane na 150-letnie duchy”. Komisja Weryfikacyjna uchyla kolejne decyzje ws. reprywatyzacji

  Komisja weryfikacyjna uchyliła decyzję o zwrocie warszawskiej nieruchomości przy ul. Skolimowskiej 3 i uznała za nieważne - jako wydane z rażącym naruszeniem prawa - decyzje w sprawie ul. Smolnej 32. Zawiadomienia o nieprawidłowościach w tych sprawach trafią do prokuratury.

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook