Jedynie prawda jest ciekawa


Napieralski ma szansę na fotel szefa SLD?

16.11.2011

Grzegorz Napieralski jeździ po kraju i przekonuje kolegów, że był dobrym przywódcą - pisze "Rzeczpospolita".

Za niespełna cztery tygodnie, konwencja nadzwyczajna partii ma wybrać nowego szefa SLD. Grzegorz Napieralski, lider SLD, odwiedza wszystkie rady wojewódzkie, które zbierają się przed konwencją. Na przyszły tydzień ma zaplanowane spotkania z młodymi działaczami.

W rozmowie z kolegami Napieralski przyznaje się do błędów, ale także przypomina o udanych wyborach do europarlamentu, samorządowych i prezydenckich. Jeden z polityków z otoczenia Napieralskiego przyznaje, że stosunek do niego się zmienia. - Coraz mniej ludzi go krytykuje - twierdzi.

- Aktywność, którą wykazuje w tej chwili Grzegorz Napieralski jest pozytywna, ponieważ potrzeba analizowania tego, co się stało, to krok we właściwym kierunku - komentuja dla Stefczyk.Info była posłanka SLD Katarzyna Piekarska.

Tomasz Kalita twierdzi, że Napieralski jest zdecydowany złożyć dymisję 10 grudnia. Jednak tylko on jeździ po kraju, by zorientować się, czy ma szansę na przywódctwo. Spośród działaczy SLD nikt nie ujawnił się jeszcze jako potencjalny kandydat na  przywódcę.

- Napieralski zapowiedział, że nie zamierza się ubiegać o stanowisko szefa SLD. To była bardzo odpowiedzialna decyzja. Nie oznacza to jednak, że odejdzie w cień, bo jest osobą znaczącą i mógłby zostać np. wiceprzewodniczącym - mówi Piekarska.

mk

(fot.wikipedia.org)

Warto poczytać

 1. 1270darlowkochlopiec 18.08.2018

  W morzu znaleziono ciało zaginionego chłopca

  Ciało chłopca znaleziono w sobotę w Darłówku (Zachodniopomorskie). To prawdopodobnie zaginiony, poszukiwany od wtorku 13-latek.

 2. straz-graniczna-18082018 18.08.2018

  Służby mundurowe rozpoczęły kolejny etap strajku. Zaczynają się drobiazgowe kontrole

  Przedstawiciele związków zawodowych służb mundurowych zadecydowali o przejściu w fazę protestu włoskiego - poinformowała w sobotę PAP Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych. W związku z protestem zapowiadane są m.in. drobiazgowe kontrole na granicach

 3. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

 4. awionetka17082018 17.08.2018

  W Wielkopolsce rozbiła się awionetka. Nie żyje 44-letni pilot

  44-letni pilot zginał w wypadku awionetki w miejscowości Duszniki koło Szamotuł w Wielkopolsce, do którego doszło w piątek. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

 5. korwin17082018 17.08.2018

  Trzaskowski i Jaki będą mieli problemy? Janusz Korwin-Mikke szykuje pozew

  Lider partii "Wolność" Janusz Korwin-Mikke zapowiedział, że pozwie Patryka Jakiego i Rafała Trzaskowskiego i będzie domagał się od nich odszkodowania. Jak mówił, obaj kandydaci przedwcześnie rozpoczęli kampanię wyborczą, czego Korwin-Mikke - jak mówił - nie chciał zrobić, by nie łamać prawa.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook