Jedynie prawda jest ciekawa


Na fali zamachu w Berlinie chce wypłynąć Tusk

21.12.2016

- W Berlinie zdarzyła się tragedia. Co równie tragiczne, są tacy, którzy usiłują wykorzystać ją do własnych, celów – pisze Piotr Cywiński na portalu wPolityce.pl.

Nikt z nas nie jest w stanie sobie wyobrazić, jak będzie spędzała Święta Bożego Narodzenia rodzina polskiego kierowcy, zamordowanego przez islamskiego terrorystę w Berlinie. Jak dzielić się opłatkiem, co życzyć jego żonie i synowi...? Tragedia! Co jednak równie tragiczne, są i tacy, którzy na jej marginesie prowadzą swą odrażającą grę, a nawet ubolewają, że podczas zamachu na jarmarku w Berlinie nie było znienawidzonych przez nich, politycznych przeciwników...

Zaczęło się już kilka minut po zamachu, gdy niemieckie media doniosły, że chodzi o „polską ciężarówkę”. W nadinterpretacji niektórych umysłowo zezowatych komentatorów miało to sugerować, jakoby za zamachem stali... Polacy. A o jaką ciężarówkę miało chodzić...?! - pytam. Czy gdyby do takiego zdarzenia doszło w naszym kraju, w Szczecinie, Krakowie czy w Warszawie, i gdyby był to tir z niemieckimi tablicami rejestracyjnymi, czy nasze media nie donosiłyby o „niemieckiej ciężarówce”...?! Może ktoś nie lubić Niemców, ale insynuacje w kontekście zamachu w Berlinie, że chcieli dokopać nam, Polakom, a przede wszystkim rządowi PiS, to może się zrodzić tylko w chorej wyobraźni.

Koszmarny marsz krokiem defiladowym po grobach zaczęli też klauni (jak słusznie określił mój redakcyjny kolega Staszek Janecki koczujących w Sejmie i uwłaczających powadze parlamentu opozycyjnych bezmózgowców), którzy podpięli swą błazenadę pod berliński dramat. Mówi więc bez ogródek, to nie posłowie, lecz otręby demokracji, zadymiarze, którzy po prawdzie powinni być dawno wyprowadzeni stamtąd przez straż marszałkowską - po raz wtóry, wstyd.

Na fali zamachu w stolicy Niemiec stara się też wypłynąć były premier Donald Tusk, jedyny w świecie polityk, który w kraju narobił, za przeproszeniem, gnoju, po czym porzucił własny rząd, własną partię, własny kraj i własny naród, i w trakcie kadencji czmychnął na lepiej płatną synekurę gastarbeitera w Brukseli. Dziś ten skompromitowany do cna osobnik wywnętrza się do zawsze wiernej tuby Moniki Olejnik w zawsze otwartej dla niego „Kropce nad i”:

„Od początku kryzysu migracyjnego mówiliśmy o tym, że kluczową sprawą jest odzyskanie kontroli na naszych granicach zewnętrznych”,

opowiada, co magazyn TVN rozpowszechnia dodatkowo w internecie. Nie dziwię się Rafałowi Ziemkiewiczowi, że wobec tak skrajnego zakłamania, takiej bezdennej hipokryzji, puściły mu nerwy i bluznął w odpowiedzi, także na Twitterze:

„Nie kurwa, mówiliście że przyjmowanie >>uchodźców<< to imperatyw i miara naszego człowieczeństwa Jesteś pan bezczelnym kłamcą bez krzty honoru”.

Polityczne szmaciarstwo człowieka w garniturze, który dla zaspokojenia własnych ambicji rozpętał wojnę polsko-polską, który przez osiem lat bazował na szerzeniu nienawiści i szczuciu Polaków przeciw sobie, a teraz pojawił się w kraju i bałaka do mikrofonów o poparciu dla protestujących w Sejmie i na ulicach, którym śni się rewolta, a niechby i rozlew krwi, byle i on, i oni mogli wrócic do władzy. Ot, „miara człowieczeństwa”..., wstyd, po stokroć wstyd!

Była kandydatka lewicy na prezydenta Magdalena Ogórek, znienawidzona przez „totalną opozycję” za to, że nie kracze razem z nią, a co gorsza, dopatruje się pozytywów w rządzie Beaty Szydło i w urzędowaniu prezydenta Andrzeja Dudy, podzieliła się online informacją ze zdjęciami o swym wcześniejszym pobycie na bożonarodzeniowym jarmarku:

„Tak było wczoraj w Berlinie dokładnie w tym samym miejscu, o tej samej porze. Śmialiśmy się beztrosko. Dziękuję Ci, Panie Boże”.

Nie posądzam Magdaleny Ogórek o brak empatii i po ludzku rozumiem te pospiesznie wyrażone emocje, niezbyt to jednak zręcznie zabrzmiało wobec tych najważniejszych kilkudziesięciu śmiertelnych i rannych ofiar tej tragedii oraz ich rodzin, tych, którzy nigdy nie zasiądą już razem przy wigilijnym stole... Na szczyty prostactwa wzniósł się natomiast niejaki Andrzej Kossowski na Twitterze:

„Ja czytam Pani (Ogórek) wypociny, to żałuję, że wyjechała Pani za wcześnie z Berlina”.

Koszmar! Bożonarodzeniowe życzenia śmierci...! Zaślepienie i zacietrzewienie, które w historii doprowadziło już do wielu nieszczęść! Tak, to też efekt świadomego jątrzenia, zaostrzania i gry na społecznych nastrojach opozycyjnych frustratów, nie potrafiących pogodzić się z demokratycznym wyborem obywateli i odsunięciem od władzy.

Tymczasem w niemieckich mediach, po pierwszych, chaotycznych relacjach z miejsca zdarzenia, pojawiają się szczegółowe informacje. Na czołówce dzisiejszego „Bilda” (i nie tylko w tym tabloidzie), wytłuszczony lead:

„Polski kierowca ciężarówki żył aż do zamachu. Śledczy: >>Musiała być walka<<”… Kierowca polskiej ciężarówki staje się bohaterem. Być może udaremnił jeszcze większy rozmiar tej tragedii. Co jednak równie tragiczne, są i tacy, którzy chcieliby wykorzystać ją do własnych celów. Niestety...

Piotr Cywiński, wPolityce.pl. 

[fot. PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. plazyn20082018 20.08.2018

  „To musi być partnerstwo a nie fasada demokracji”. Kacper Płażyński o współpracy z radami dzielnic w Gdańsku

  Kacper Płażyński podczas konferencji prasowej podsumował akcję „Gdańsk jest dla wszystkich”. Przez okres lipca i sierpnia, kandydat PiS na prezydenta Gdańska odwiedzał gdańskie dzielnice, aby poznać problemy, z którymi muszą się mierzyć gdańszczanie.

 2. 1270skornikowane 20.08.2018

  Kto stoi za „polskimi ekologami”. Nazwiska zaskakują

  Przekop Mierzei Wiślanej i rozbudowa portu w Elblągu były jednymi z pierwszych strategicznych decyzji inwestycyjnych podjętych przez rząd PiS.

 3. 1270northstream2spokt 20.08.2018

  Czaputowicz: uważamy, że Nord Stream 2 jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę

  Uważamy, że gazociąg Nord Stream 2 ma wymiar geopolityczny, jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę - podkreślił w poniedziałek szef MSZ Jacek Czaputowicz.

 4. 1270dopalaczestop 20.08.2018

  Walka z dopalaczami będzie skuteczniejsza. Nowe przepisy od wtorku

  Od wtorku walka z dopalaczami ma być skuteczniejsza. Tego dnia zaczną obowiązywać przepisy mówiące, że za posiadanie znacznych ilości dopalaczy grozić będzie do trzech lat więzienia, a za handel nimi do 12 lat.

 5. kurski-vs-lis-20082018 20.08.2018

  Kurski wytacza proces Newsweekowi. „TVP pozywa tą szczujnię i damskiego boksera Tomasz Lisa”

  Prezes TVP Jacek Kurski idzie na wojnę z Tomaszem Lisem. Telewizja Polska pozywa „Newsweek” za podawania fałszywych informacji na temat stacji

 6. piotrn20082018 20.08.2018

  Piotr N. usłyszał kolejne zarzuty. Jechał samochodem bez przeglądu, ubezpieczenia i prawa jazdy

  - Policja z Konstancina-Jeziorny skierowała do sądu wniosek o ukaranie Piotra N. za trzy wykroczenia.

 7. siemoniak-rabiej-i-duda-20082018 20.08.2018

  Kolejny fake news? Pracownik kancelarii prezydenta prostuje manipulacje opozycjonistów

  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wspólnie z małżonką odbywają służbową wizytę w Australii oraz Nowej Zelandii. Celem podróży była m.in. rozmowa z premierem Australii Malcolmem Turnbullem na temat poszerzenia współpracy wojskowej pomiędzy krajami

 8. 1270adamowiczgdans 20.08.2018

  Adamowicz tłumaczy swoją decyzję dotyczącą obchodów na Westerplatte „Została źle przekazana ministrowi Błaszczakowi”

  Będzie wojsko, wojsko zawsze miało być - powiedział w poniedziałek w "Radiu Gdańsk" prezydent Gdańska Paweł Adamowicz odnosząc się do programu uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook