Jedynie prawda jest ciekawa


Muzycy Iron Maiden złożyli hołd polskim bohaterom. Tymczasem opozycja sądzi, że chodziło im o wolne sądy

29.07.2018
iron-maiden-29072018
Muzycy Iron Maiden złożyli hołd polskim bohaterom. Tymczasem opozycja sądzi, że chodziło im o wolne sądy

Koncert Iron Maiden w Krakowie okazał się wielkim sukcesem organizatorów. Zespół zgromadził na krakowskiej arenie masę ludzi. W trakcie koncertu muzycy wypowiedzieli się na temat polskich lotników, biorących udział w bitwie o Anglię. Tymczasem lewica uznaje, iż członkowie zespołu odnieśli się do obecnej sytuacji w Polsce.

Kilka tygodni temu Lech Wałęsa wysłał list do lidera zespołu The Rolling Stones Micka Jaggera w którym przedstawiał dramatyczną, z punktu widzenia opozycji, kondycję prawną w Polsce. Muzyk odniósł się do tego listu byłego prezydenta, mówiąc „jestem za stary by być sędzią, ale wciąż młody by śpiewać”. Totalna opozycja przypisała sobie sukces za te słowa Jaggera, uznając, że rządowi PiS została wbita kolejna przysłowiowa szpilka. 

Od tego momentu opozycjoniści starają się wychwycić każdy możliwy moment wypowiedzi jakiejś znanej osoby, interpretując ją na swoją korzyść. Niewątpliwie muzyków Iron Maiden można zaliczyć do grona popularnych osobowości. Zespół cieszy się do dziś sporą sławą, a na jego koncertach gromadzą się tłumy fanów. Tak było i tym razem w Krakowie.

Podczas przerwy pomiędzy utworami lider zespołu Bruce Dickinson postanowił chwilę porozmawiać ze zgromadzoną publicznością. Wokalista zaczął mówić o polskich lotnikach z Dywizjonów 302 i 303, które brały udział w bitwie o Anglię. Nazywał ich wspaniałymi bohaterami za co dostał owację od ludzi zebranych na krakowskiej arenie. 

Jego słowa przez większość ludzi zostały odebrane dosłownie. Jednak niektórzy postanowili doszukać się tzw. głębszego dna. Tym samym uznali, że jego wypowiedź była metaforą do obecnych wydarzeń w Polsce i pochwałą dla demonstrujących o „wolne sądy”.

JD/ DoRzeczy/ Niezależna

Warto poczytać

 1. jaki18062018 19.08.2018

  P. Jaki zaprezentował skład sztabu wyborczego. Marszałek Senatu szefem komitetu poparcia

  Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki zaprezentował swój sztab wyborczy

 2. pawlowicz17082018 19.08.2018

  Krystyna Pawłowicz jak zwykle mocno na Twitterze „Cel opozycji – PiS wywieźć do Oświęcimia i zagazować”

  Wpisy prof. Krystyny Pawłowicz na Twitterze często wzbudzają skrajne emocje zarówno u jej zwolenników, jak i przeciwników. Posłanka nie boi się używać na portalu mocnych słów, dlatego też jej tweety wzbudzają zwykle sporo kontrowersji

 3. fregata-19082018 19.08.2018

  Zakup australijskich fregat jest opłacalny dla Polski?

  Ministerstwo Obrony Narodowej będzie analizowało, czy zakup australijskich fregat jest korzystny - mówił w niedzielę szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Jak podkreślił, w sprawie fregat "nigdy nie padały deklaracje", że sprawa zakupu jest przesądzona

 4. 1270darlowkochlopiec 18.08.2018

  W morzu znaleziono ciało zaginionego chłopca

  Ciało chłopca znaleziono w sobotę w Darłówku (Zachodniopomorskie). To prawdopodobnie zaginiony, poszukiwany od wtorku 13-latek.

 5. bienkowska-18082018 18.08.2018

  Najnowszy spot Bieńkowskiej przeraził internautów „Chyba będę straszył dzieci jej oczami”

  Śląski klub Platformy Obywatelskiej na swoim koncie twitterowym opublikował krótki spot, w którą główną rolę odgrywa Elżbieta Bieńkowska. Europejska komisarz zachęca w nim Polaków do głosowania na Koalicję Obywatelską partii PO i Nowoczesnej

 6. straz-graniczna-18082018 18.08.2018

  Służby mundurowe rozpoczęły kolejny etap strajku. Zaczynają się drobiazgowe kontrole

  Przedstawiciele związków zawodowych służb mundurowych zadecydowali o przejściu w fazę protestu włoskiego - poinformowała w sobotę PAP Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych. W związku z protestem zapowiadane są m.in. drobiazgowe kontrole na granicach

 7. 1270gwiazdawesterplatte 17.08.2018

  Andrzej Gwiazda: Adamowicz jest za słaby, aby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte

  "Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte".

 8. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook