Jedynie prawda jest ciekawa


MSZ wystawiło do wiatru ukraińskich harcerzy

15.07.2014

Zaproszeni do Polski harcerze z Ukrainy nie mają za co wrócić do domu. Ich powrót miał sfinansować MSZ, ale w ostatniej chwili zmienił zdanie– informuje TVP.


Jak przypominają dziennikarze regionalnego ośrodka TVP w Gorzowie Wielkopolskim wspólne obozy polskich i ukraińskich harcerzy odbywają się w Bledzewie od 9 lat. W tym roku Polacy mieli jechać do ukraińskiej Kołomyi, ale plany się zmieniły z powodu trudnej sytuacji politycznej na Ukrainie

W związku z tym to harcerze z Ukrainy przyjechali wypoczywać nad Jeziorem Bledzewskim. Ich powrót na Ukrainę miało sfinansować Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Miało -  ale w ostatniej chwili wycofało się z projektu. A to oznacza, że dzieci nie mają jak wrócić w rodzinne strony.

Dziennikarze usiłowali wyjaśnić sprawę kontaktując się z polskim konsulatem w Łucku. Bezskutecznie. 
W tej chwili sytuacja wygląda tak, że harcerze zostaną w Bledzewie do 22 lipca. Ich powrót w rodzinne strony to koszt ok. 7 tys. zł. Gorzowski oddział Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej rozpoczął zbiórkę pieniędzy na ten cel.

ansa/TVP Gorzów Wlkp

[fot. TVP Gorzów Wlkp}

Warto poczytać

 1. fregata-19082018 19.08.2018

  Zakup australijskich fregat jest opłacalny dla Polski?

  Ministerstwo Obrony Narodowej będzie analizowało, czy zakup australijskich fregat jest korzystny - mówił w niedzielę szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Jak podkreślił, w sprawie fregat "nigdy nie padały deklaracje", że sprawa zakupu jest przesądzona

 2. 1270darlowkochlopiec 18.08.2018

  W morzu znaleziono ciało zaginionego chłopca

  Ciało chłopca znaleziono w sobotę w Darłówku (Zachodniopomorskie). To prawdopodobnie zaginiony, poszukiwany od wtorku 13-latek.

 3. bienkowska-18082018 18.08.2018

  Najnowszy spot Bieńkowskiej przeraził internautów „Chyba będę straszył dzieci jej oczami”

  Śląski klub Platformy Obywatelskiej na swoim koncie twitterowym opublikował krótki spot, w którą główną rolę odgrywa Elżbieta Bieńkowska. Europejska komisarz zachęca w nim Polaków do głosowania na Koalicję Obywatelską partii PO i Nowoczesnej

 4. straz-graniczna-18082018 18.08.2018

  Służby mundurowe rozpoczęły kolejny etap strajku. Zaczynają się drobiazgowe kontrole

  Przedstawiciele związków zawodowych służb mundurowych zadecydowali o przejściu w fazę protestu włoskiego - poinformowała w sobotę PAP Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych. W związku z protestem zapowiadane są m.in. drobiazgowe kontrole na granicach

 5. 1270gwiazdawesterplatte 17.08.2018

  Andrzej Gwiazda: Adamowicz jest za słaby, aby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte

  "Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte".

 6. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook