Jedynie prawda jest ciekawa


Morawiecki: nie dzielimy samorządów, tylko patrzymy na dobro obywateli

02.09.2018
1270morwabiala
Morawiecki: nie dzielimy samorządów, tylko patrzymy na dobro obywateli

Jest szereg przykładów, że my nie dzielimy samorządów, tylko patrzymy na dobro mieszkańców, dobro obywateli. Tam, gdzie można poprawić obywatelom los, nie ma barw politycznych - powiedział w niedzielę premier Mateusz Morawiecki.

Premier w niedzielę po konwencji wyborczej PiS w Warszawie, udał się specjalnym kampanijnym autobusem do Łowicza. Szef rządu od tej wizyty rozpoczyna objazd po Polsce, w trakcie którego politycy partii będą promować program PiS na wybory samorządowe. "Chcemy po prostu jak najlepiej wykorzystać ten czas, żeby być jak najbliżej ludzi, bo to jest ważne nie tylko w wyborach samorządowych, ale szczególnie w wyborach samorządowych" - powiedział Morawiecki dziennikarzom podczas przejazdu do Łowicza.

"Do tej pory tak było, z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że po stronie tych gospodarzy ze Zjednoczonej Prawicy, to oni byli bardzo profesjonalni, sprawni i tam współpraca się świetnie układała. Jednak jest też szereg przykładów, że my nie dzielimy samorządów, tylko patrzymy na dobro mieszkańców, dobro obywateli" - zaznaczył premier, pytany o współpracę rządu z samorządami.

Jak wskazał, już dotychczas było wiele inwestycji także w miastach, gdzie nie rządzi Zjednoczona Prawica - "choćby w Lublinie, Białymstoku, Olsztynie, czy w Krakowie np. słynna Trasa Łagiewnicka, bardzo drogi projekt". "Pokazujemy, że tam, gdzie można obywatelom poprawić los, to nie ma tutaj żadnych barw politycznych" - podkreślił Morawiecki.

Premier zapytany o to, jak będzie łączył kampanię wyborczą ze sprawowaniem funkcji szefa rządu, odpowiedział, że "to nie będzie proste". "Mamy bardzo dużo obowiązków w rządzie, jesteśmy ekipą, która realnie zmienia Polskę, a to znaczy, że trzeba czytać ustawy, sprawdzać różne dokumenty. Mam stos dokumentów codziennie do podpisania. Ale cóż, trzeba będzie sobie jakoś radzić. Może na przykład będę teczki dokumentów zabierał czasami ze sobą" - powiedział.

Szef sztabu PiS Tomasz Poręba powiedział natomiast, że wyjazdy premiera w ramach kampanii "na pewno trzeba będzie wkomponować w prace Rady Ministrów i samego premiera". "Wiadomo, że jest rząd, są różne sprawy na bieżąco, ale ta aktywność premiera i naszego PiS-busa będzie widoczna i premier będzie w wielu miejscach" - mówił.

"Miejscowości mamy naprawdę bardzo dużo do objechania i będziemy to przez te siedem tygodni, które zostały, bardzo konsekwentnie realizować. Nie zawsze w każdym tygodniu da się pogodzić te wszystkie wyjazdy z obowiązkami, tak żeby być wszędzie, ale będziemy starać się planować te dni tak, aby pan premier był w różnych miejscowościach równocześnie, kiedy trwają również prace rządu" - dodał Poręba.

Jak zapowiedział, "w przyszłym tygodniu zaczynamy spotkania w regionach, województwach". "Do 21 października będziemy mieć konwencje we wszystkich województwach w Polsce. W przyszłym tygodniu w sobotę Wrocław, w niedzielę Opole" - poinformował.

"Ta kampania wyborcza, to będzie duża porcja merytorycznych i bardzo konkretnych, dedykowanych każdemu województwu, propozycji programowych" - podkreślił Poręba.

W trakcie podróży do Łowicza premier zatrzymał się na stacji benzynowej "Orlen", gdzie zjadł posiłek i rozmawiał m.in z osobami robiącymi zakupy na stacji.(PAP)

autor: Marcin Jabłoński, Mateusz Roszak


Warto poczytać

 1. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 2. rzeplinski21092018 21.09.2018

  Rzepliński wysnuwa nową teorię. „Mój telefon jest zapewne na podsłuchu”

  Podczas wywiadu w programie „Kropka nad i” w TVN24, Andrzej Rzepliński oświadczył iż wierzy, że jego telefon podobnie jak telefon prof. Gersdorf są na podsłuchu.

 3. magierowski26012018 21.09.2018

  Ambasador Polski w Izraelu napisał list do Z. Preisnera. Nic lepszego dziś nie przeczytacie

  Zbigniew Preisner, jeden z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów filmowych, został uhonorowany nagrodą za całokształt twórczości przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Hajfie.

 4. duda-vs-wielowieyska-21092018 21.09.2018

  Andrzej Duda nie wytrzymał. Prezydent ostro komentuje wpis Wielowieyskiej „Państwo jesteście dziennikarzami?”

  Na Twitterze rozgrzała się ostra dyskusja pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą, a dziennikarką TOK FM Dominiką Wielowieyską. Poszło o wizytę głowy państwa w Waszyngtonie

 5. Gersdorf06032018 21.09.2018

  Gersdorf ujawnia szczegóły spotkania z Morawieckim. O czym rozmawiali?

  Wiadomo jak przebiegało spotkanie profesor Małgorzaty Gersdorf i premiera Mateusza Morawieckiego. Po dzisiejszej publikacji portalu onet.pl, profesor zdecydowała się ujawnić szczegóły rozmowy.

 6. agata-duda 21.09.2018

  Pierwsza Dama ponownie zachwyciła internautów. Zdjęcie Agaty Dudy robi prawdziwą furorę

  Na jednym z twitterowych profili kancelarii Prezydenta RP pojawiło się „nietypowe” zdjęcie Agaty Kornhauser-Dudy. Pierwsza Dama pozuje na nim… bez wysokich obcasów. Fotografia zachwyciła internautów.

 7. tsue-27082018 20.09.2018

  Trybunału Sprawiedliwości UE: „Produkty z uboju rytualnego mogą być uznane za rolnictwo ekologiczne”

  Produktom pochodzącym od zwierząt poddanych ubojowi rytualnemu, bez ogłuszania, może być przyznane europejskie oznakowanie "rolnictwo ekologiczne"

 8. wassermann20092018 20.09.2018

  Wassermann zapowiada przygotowania do budowy metra w Krakowie

  Kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa Małgorzata Wassermann zapowiedziała, że jeśli wygra wybory, to podejmie działania, zmierzające do powstania metra w mieście. Według niej, rozpoczęcie budowy mogłoby nastąpić pod koniec kadencji; docelowo mogą powstać trzy nitki metra.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook