Jedynie prawda jest ciekawa


Morawiecki desygnowany na Premiera. Prezydent przyjął dymisję Beaty Szydło

08.12.2017
Morawiecki08122017
Morawiecki desygnowany na Premiera. Prezydent przyjął dymisję Beaty Szydło

Prezydent Andrzej Duda przyjął rezygnację Premier Beaty Szydło i desygnował dotychczasowego wicepremiera Mateusza Morawieckiego na funkcję Prezesa Rady Ministrów.

Andrzej Duda przyjął dziś dymisję Premier Beaty Szydło. - Nie tylko Pani dziękuję, ale i gratuluję. To były ponad dwa lata służby dla Rzeczypospolitej - powiedział Duda.

Jak zaznaczył w swoim przemówieniu Prezydent, przez ostatnie dwa lata w Polsce wydarzyło się już wiele, ale wciąż został jeszcze cały szereg bardzo trudnych elementów do zrealizowania. Wyraził też nadzieję, że współpraca z Mateuszem Morawieckim będzie co najmniej tak samo dobra, jak z Beatą Szydło.

- Nie mam wątpliwości, że będzie Pan umiał dbać o finanse państwa, bo umiał Pan to przez ostatnie dwa lata udowodnić. Jest Pan moim premierem, będę nie tylko za Panem trzymał kciuki, ale też jestem w każdym momencie gotów do współpracy – powiedział Prezydent Andrzej Duda.

Prezydent podkreślił również, że już teraz prosi nowego Premiera o wsparcie i wyrozumiałość w kontaktach z ministrami, zwłaszcza z tymi z którymi ma on najwięcej do czynienia ze względu na własne konsekwencje.

- Jestem przekonany że każdy z Państwa będzie nadal działał najlepiej jak potrafi. Byliście Państwo jednym z najdłuższych rządów w historii Polski po 1989 roku – podsumował Andrzej Duda.

- Ten zaszczyt będę starał się przekuwać w rzeczywistość i chcę powiedzieć że program który realizowaliśmy będzie dla mnie drogowskazem żeby najlepiej służyć polskiemu społeczeństwu i polskim rodzinom, bo to była taka latarnia która świeci dla nas bardzo mocno i chcemy by jak najmocniej świeciła w przyszłości; służyć bezpieczeństwu Polski, bezpieczeństwu polskiej gospodarki i pozycji Polski na arenie międzynarodowej - powiedział desygnowany na premiera Mateusz Morawiecki.

Morawiecki przyznał, że współpraca z Premier Beatą Szydło była dla niego zaszczytem. Jak podkreślił, chce jej podziękować za wszystko co ta zrobiła „dla biało-czerwonej drużyny”. – Rzeczywiście byliśmy drużyną i cieszę się że mogłem być częścią tej drużyny – stwierdził Morawiecki.

Do głosowania nad wotum zaufania dla nowego premiera oraz expose Mateusza Morawieckiego ma dojść we wtorek.

kh
PAP/Paweł Supernak

Warto poczytać

 1. gdanska-synagoga-22092018 22.09.2018

  Zapadła pierwsza decyzja w sprawie mężczyzny, który wybił okno w gdańskiej synagodze

  Na trzy miesiące do aresztu, decyzją Sądu Rejonowego w Gdańsku, trafił 27-letni mężczyzna, który zbił w środę kawałkiem płyty chodnikowej okno w Nowej Synagodze w Gdańsku-Wrzeszczu. Podejrzany jest chory psychicznie

 2. walesa-28072018 22.09.2018

  Wałęsa uderza w Kaczyńskiego. „Bądź Pan poważny”

  Lech Wałęsa po raz kolejny zwrócił się Jarosława Kaczyńskiego za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na swoim koncie na Twitterze skomentował wczorajsze wystąpienie prezesa PiS podczas konwencji w Gdańsku.

 3. pawlowicz07052018 22.09.2018

  Pawłowicz ostrzega w mocnych słowach. „Idziemy też po was”

  Znana z mocnych wypowiedzi profesor Pawłowicz napisała na Twitterze ostrzeżenie dla działaczy samorządowych Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 4. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 5. rzeplinski21092018 21.09.2018

  Rzepliński wysnuwa nową teorię. „Mój telefon jest zapewne na podsłuchu”

  Podczas wywiadu w programie „Kropka nad i” w TVN24, Andrzej Rzepliński oświadczył iż wierzy, że jego telefon podobnie jak telefon prof. Gersdorf są na podsłuchu.

 6. magierowski26012018 21.09.2018

  Ambasador Polski w Izraelu napisał list do Z. Preisnera. Nic lepszego dziś nie przeczytacie

  Zbigniew Preisner, jeden z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów filmowych, został uhonorowany nagrodą za całokształt twórczości przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Hajfie.

 7. duda-vs-wielowieyska-21092018 21.09.2018

  Andrzej Duda nie wytrzymał. Prezydent ostro komentuje wpis Wielowieyskiej „Państwo jesteście dziennikarzami?”

  Na Twitterze rozgrzała się ostra dyskusja pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą, a dziennikarką TOK FM Dominiką Wielowieyską. Poszło o wizytę głowy państwa w Waszyngtonie

 8. Gersdorf06032018 21.09.2018

  Gersdorf ujawnia szczegóły spotkania z Morawieckim. O czym rozmawiali?

  Wiadomo jak przebiegało spotkanie profesor Małgorzaty Gersdorf i premiera Mateusza Morawieckiego. Po dzisiejszej publikacji portalu onet.pl, profesor zdecydowała się ujawnić szczegóły rozmowy.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook