Jedynie prawda jest ciekawa


Morawiecki buduje własną partię

19.04.2016

Kornel Morawiecki, który wystąpił z klubu Kukiz'15, zapowiedział, że tworzone przez niego koło poselskie to początek budowania nowej formacji politycznej. Miałaby to być struktura "pomiędzy PiS a dawnym obozem rządzącym". "Chciałbym, żeby ludzie, którym jest za daleko do PiS i PO, przyszli do mnie" - dodał.

"To ważne, czy uda mi się zbudować strukturę, która byłaby pomiędzy tymi dwoma ugrupowaniami - pomiędzy PiS, a dawnym obozem rządzącym. Ta struktura przydałaby się Polsce, w sensie takim bardziej ogólnym, to znaczy, żeby zaproponowała jakąś wizję, jakąś przyszłość z jednej strony, a z drugiej, żeby próbowała też łączyć społeczeństwo. Żeby ludzie, którym jest za daleko do PiS i za daleko do PO, przyszli do mnie" - mówił Morawiecki we wtorek w radiowej Jedynce.

Pytany o to, kogo zaprosiłby do swojego koła, powiedział, że zaprasza wszystkich, którzy chcieliby współpracować i myślą podobnie. Jak mówił, chodzi o myślenie "trochę bardziej solidarne, bardziej też historyczne z jednej strony, a drugiej też wychylone w przyszłość, szukające rozwiązań dla Polski, dla Europy" - kontynuował.

Na pytanie o to, kto będzie pierwszymi członkami koła poselskiego, marszałek senior odpowiedział, że, jak myśli, byłaby to Małgorzata Zwiercan i Ireneusz Zyska. Zaznaczył jednak, że "jeszcze nie rozmawiał z kolegami". "Najpierw chcę napisać zarys pewnych idei, pewne myśli programowe i dopiero wtedy prosić moich kolegów (...) czy się zgadzają z takim podejściem, czy nie" - dodał.

W planach Morawieckiego, koło poselskie miałoby być początkiem budowania nowej formacji politycznej.

Oceniając dotychczasową działalność ruchu Kukiz'15 Morawiecki powiedział, że przez pół roku ugrupowanie nie zbudowało "żadnej siły". "Nie zwróciliśmy się do ludzi, którzy nas wybierali, nie podaliśmy żadnej wizji Polski - przez taki długi okres czasu" - mówił. W opinii Morawieckiego, ruch Kukiz'15 był "bardziej ugrupowaniem dla siebie".

Morawiecki wystąpił z klubu Kukiz'15 w związku z czwartkowym głosowaniem nad wyborem prof. Zbigniewa Jędrzejewskiego na sędziego TK. Podczas tego głosowania głos w jego imieniu oddała Małgorzata Zwiercan, za co została usunięta z klubu.

ansa/PAP

[fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. skandal21082018 21.08.2018

  Lalka z sex shopu z maską Jarosława Kaczyńskiego. Wokalista poderżnął jej gardło

  Do czego prowadzą lewicowy fanatyzm i ateizm? Oto najlepszy przykład zaślepienia przez chorą ideologię

 2. topr21082018 21.08.2018

  Wezwała TOPR bo była zmęczona. Ratownicy: Nie jesteśmy taksówką dla turystów

  Zdarza się, że turyści w Tatrach, nie mając sił na dalszą wędrówkę, dzwonią do ratowników górskich i żądają przewiezienia ich na dół. Ratownicy TOPR apelują o rozsądek i rozwagę przy wzywaniu pomocy, bo ktoś inny w tym czasie może naprawdę potrzebować pomocy.

 3. 1270SZPITALBYTOW 21.08.2018

  Pacjentka oskarżyła lekarza o makabryczny żart, teraz przeprasza

  Jakiś czas temu pisaliśmy o sytuacji, jaka miała mieć miejsce w szpitalu w Bytowie. Jeden z tamtejszych lekarzy miał, według słów pacjentki, niestosownie zażartować podczas badania. Szpital informuje, że sytuacja nie miała miejsca, a pacjentka już przeprosiła za swoje słowa.

 4. gajewskatrzaskowski21082018 21.08.2018

  Jest najpiękniejszą twarzą kampanii Trzaskowskiego. Do niedawna była podwładną Bartosza Kramka z „Otwartego Dialogu”

  „Na krok nie odstępuje Rafała Trzaskowskiego. Mówi się, że jest nieformalnym rzecznikiem jego kampanii” - informuje portal „natemat.pl”. Mowa o Aleksandrze Gajewskiej, wiceprzewodniczącej PO w Warszawie i być może byłej szefowej zespołu politycznego Fundacji Otwarty Dialog.

 5. plazyn20082018 20.08.2018

  „To musi być partnerstwo a nie fasada demokracji”. Kacper Płażyński o współpracy z radami dzielnic w Gdańsku

  Kacper Płażyński podczas konferencji prasowej podsumował akcję „Gdańsk jest dla wszystkich”. Przez okres lipca i sierpnia, kandydat PiS na prezydenta Gdańska odwiedzał gdańskie dzielnice, aby poznać problemy, z którymi muszą się mierzyć gdańszczanie.

 6. 1270skornikowane 20.08.2018

  Kto stoi za „polskimi ekologami”. Nazwiska zaskakują

  Przekop Mierzei Wiślanej i rozbudowa portu w Elblągu były jednymi z pierwszych strategicznych decyzji inwestycyjnych podjętych przez rząd PiS.

 7. 1270northstream2spokt 20.08.2018

  Czaputowicz: uważamy, że Nord Stream 2 jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę

  Uważamy, że gazociąg Nord Stream 2 ma wymiar geopolityczny, jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę - podkreślił w poniedziałek szef MSZ Jacek Czaputowicz.

 8. 1270dopalaczestop 20.08.2018

  Walka z dopalaczami będzie skuteczniejsza. Nowe przepisy od wtorku

  Od wtorku walka z dopalaczami ma być skuteczniejsza. Tego dnia zaczną obowiązywać przepisy mówiące, że za posiadanie znacznych ilości dopalaczy grozić będzie do trzech lat więzienia, a za handel nimi do 12 lat.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook