Jedynie prawda jest ciekawa


Mocne słowa Szydło: Trzeba skończyć z republikami kolesiów

08.09.2018
1270jawszydloi
Mocne słowa Szydło: Trzeba skończyć z republikami kolesiów

Nadszedł czas, żeby skończyć z republikami kolesi w samorządach - powiedziała w sobotę w Koszalinie wicepremier Beata Szydło. W Koszalinie i Kołobrzegu zaprezentowano kandydatów PiS na prezydentów i radnych.

Wicepremier i była szefowa Rady Ministrów Beata Szydło podczas sobotniej wizyty na Pomorzu Zachodnim i prezentacji kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych podkreślała, że w samorządach potrzebni są ludzie, którzy będą słuchać mieszkańców, ale także tacy, którzy będą współpracować z rządem.

"Ta oferta rządowa dla samorządów jest bardzo szeroka. My tylko w tym roku dwukrotnie ogłosiliśmy nowe projekty, które nie były przecież wcześniej planowane () a pojawiły się () specjalnie dedykowane dla samorządów" - powiedziała podczas konferencji prasowej w Kołobrzegu wicepremier. Dodała, że jest to spowodowane "dobrą", "stabilną" sytuacją budżetu państwa i jest możliwość "realizacji kolejnych projektów".

"I te kolejne projekty chcemy realizować z samorządami i dla samorządów" - powiedziała wicepremier.

Prezentując kandydata na prezydenta Kołobrzegu Macieja Bejnarowicza Beata Szydło podkreśliła, że jest to człowiek, do którego mieszkańcy będą "zawsze mogli przyjść".

Przed budynkiem jednego z kołobrzeskich sanatoriów, w którym odbywała się konferencja prasowa zebrało się kilkanaście osób, które krzyczały m.in. "Konstytucja" i "Beata do domu".

Podczas spotkania z wyborcami i prezentacji kandydatów PiS w Koszalinie Beata Szydło podkreślała konieczność zmian w samorządach.

"Po wielu latach funkcjonowania nowej struktury samorządowej, tych zmian, które zostały wprowadzone w latach 90. trzeba w tej chwili po prostu samorząd odświeżyć. Trzeba nowej energii, nowych pomysłów, nowych ludzi, którzy spojrzą inaczej na ten samorząd - przez pryzmat interesów mieszkańców miejsc, którymi chcą zarządzać" - mówiła Szydło.

Dodała, że po spotkaniach w regionie z kandydatami na różne szczeble samorządowe, zauważyła, że "idzie młodość". "Że idzie energia, że idą nowi ludzie, z pomysłami, dobrze przygotowani, dobrze wykształceni" - zaznaczyła. Podkreśliła też, że trzeba "wyplenić" z samorządów "zgniłe układy, sieci powiązań, które przez wiele, wiele lat w wielu miejscach narosły" - zaznaczyła wicepremier.

"Nadszedł czas, żeby skończyć z republikami kolesi w samorządach" - powiedziała Szydło. Jak dodała, deklaracje składane podczas wyborów samorządowych zostaną wypełnione "tak jak wypełniliśmy nasze zobowiązania zakładane w kampanii wyborczej w 2015 r., dotyczące polityki rządu".

Jak powiedziała wicepremier, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Koszalina Andrzej Jakubowski ma szansę, by "skończyć z chorym układem, który trawi to miasto" i który da miastu "wolność demokratycznego wyboru w dyskusji nad przyszłością".

"Koszalin jest miastem z ogromnym potencjałem, przede wszystkim z ogromnym potencjałem swoich mieszkańców" - dodała Szydło.

W sobotę zaprezentowano jedynki na listach do rad miasta zarówno w Koszalinie, jak i w Kołobrzegu. Liderami list Prawa i Sprawiedliwości w pięciu okręgach w Koszalinie zostali Andrzej Jakubowski oraz obecni radni: Oliwia Skórka, Miłosz Janczewski, Anna Mętlewicz i Artur Wiśniewski. W Kołobrzegu na czele list do rady miasta znajdą się Renata Brączyk, Krzysztof Plewko, Maciej Bejnarowicz i Jacek Kalinowski.(PAP)

autorka: Elżbieta Bielecka


Warto poczytać

 1. jaki-vs-trzaskowski 25.09.2018

  Jaki nie będzie rozmawiał z Trzaskowskim? „To śmianie się w twarz ofiarom reprywatyzacji”

  Wiceszef komisji ds. reprywatyzacji w Warszawie Sebastian Kaleta oświadczył za pośrednictwem Twittera, iż sztab Patryka Jakiego nie będzie rozmawiał z Rafałem Trzaskowskim oraz jego ludźmi

 2. 1270mateuszrozwoj 24.09.2018

  Premier: wejście Polski do grona krajów rozwiniętych to symboliczna data

  Wejście Polski do krajów rozwiniętych to symboliczna data, to zasługa naszych przedsiębiorców - podkreślił premier Mateusz Morawiecki komentując decyzję agencji FTSE Russell, która przekwalifikowała Polskę z grupy rynków rozwijających się do rozwiniętych.

 3. 1270zaufanie 24.09.2018

  Andrzej Duda liderem rankingu zaufania; Grzegorz Schetyna z 45 proc. nieufności

  Największym zaufaniem Polacy darzą prezydenta Andrzeja Dudę (68 proc. badanych) - wynika z wrześniowego sondażu CBOS. Najmniejszym zaufaniem Polacy darzą lidera PO Grzegorza Schetynę (45 proc.).

 4. joanna-jaskowiak-24092018 24.09.2018

  Zaskakujący wyrok w sprawie żony prezydenta Poznania. Sędzia uzasadnił orzeczenie… obecną sytuacją w Polsce

  Poznański Sąd Okręgowy uchylił wyrok sądu I instancji, który uznał żonę prezydenta Poznania, Joannę Jaśkowiak jako winną popełnienia wykroczenia używania wulgaryzmów w miejscu publicznym

 5. HGWPOFlickr 24.09.2018

  Wymazali ze zdjęcia prezydent Warszawy? Internauci sugerują manipulację

  Rafał Trzaskowski na swoim Twitterze opublikował wpis, gdzie pochwalił się wzięciem udziału w corocznym nabożeństwie upamiętniającym patrona Warszawy bł. Władysława z Gielniowa. Do tweeta zostały załączone zdjęcia z całej uroczystości

 6. unrug24092018 24.09.2018

  Wybrał Polskę za swoją ojczyznę. „Jestem polskim oficerem i wyrzuciłem z pamięci język niemiecki 1 września 1939 roku”

  Wiceadmirał Józef Unrug Polskę wybrał za swoją ojczyznę i pozostał w swym wyborze konsekwentny.

 7. Kaczynskiwiki 24.09.2018

  Mocne słowa Jarosława Kaczyńskiego „Czas rosyjskiego dyktatu w Polsce zakończył się”

  Jarosław Kaczyński był gościem Polskiego Radia Olsztyn, gdzie odniósł się do inwestycji przekopu Mierzei Wiślanej, wobec której swój sprzeciw wyraziła Rosja.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook