Jedynie prawda jest ciekawa


Mirosław G. znów przed sądem

12.02.2013

Dzisiaj odbędzie się kolejna rozprawa w procesie skazanego za korupcję dr. Mirosława G., byłego ordynatora szpitala MSWiA - przypomina Gazeta Polska Codziennie. Lekarz jest oskarżony o spowodowanie śmierci pacjenta, w którego sercu podczas operacji pozostawił gazę.

 Zeznania świadków jednoznacznie wskazują na winę kardiochirurga.

Jak przypomina dziennik Mirosław G. jest oskarżony o to, że operując w listopadzie 2006 r. pacjenta, zostawił w jamie serca rolgazę, która została wyjęta dopiero po tygodniu. U pacjenta doszło do poważnych komplikacji w wyniku których zmarł. Rodzina pacjenta jest przekonana, że pogorszenie jego stanu zdrowia było spowodowane błędami dr. G. Wg materiałów do których dotarła "Codzienna" lekarza jednoznacznie obciążają zeznania współpracowników i biegłych. Jak informuje dziennik około godziny po zakończeniu operacji pielęgniarka-instrumentariuszka Ewa C., która odpowiadała za przeliczanie narzędzi użytych przy zabiegu, zgłosiła brak jednej gazy. Poinformowała o tym lekarza dyżurnego, który zadzwonił z tą wiadomością do dr. G. Według zeznań lekarz odpowiedział, że podczas zabiegu nie używał rolgazy. W zeznanich, do których dotarła gazeta można przeczytać:

"Następnego dnia rano, podczas operacji któregoś z pacjentów, G. zapytał mnie, dlaczego niepokoję się o tę rolgazę? Odpowiedziałam, że jestem niespokojna, bo jestem przekonana, że ta rolgaza pozostała w aorcie pacjenta. G. odpowiedział, że nie powinnam się niepokoić, bo na pewno pomyliłam pacjenta".

Jak informuje gazeta, Mirosław G. zganił też anestezjologa, który zdecydował się na zrobienie badania echa serca i wyraźnie zakazał na przyszłość robienie badania echa bez jego wyraźnej zgody.

ansa/ GPC

[fot.PAP/T.Gzell]

Warto poczytać

 1. 1270dudaaia 13.08.2018

  Takich zdjęć pary prezydenckiej jeszcze nie widzieliście! Niezwykły album na 3-lecie prezydentury

  Z okazji 3. rocznicy wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta powstał pamiątkowy album z fotografiami prezydenta oraz pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, przypominający najważniejsze momenty tego okresu - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta RP.

 2. 1270pragazw 13.08.2018

  „Śmierć jest naszym wybawieniem” - w dawnej katowni NKWD i UB powstanie placówka dydaktyczna IPN

  W dawnej katowni NKWD i UB na Pradze w Warszawie powstanie placówka dydaktyczna Instytutu Pamięci Narodowej. W poniedziałek IPN zamieścił ogłoszenie dot. przebudowy piwnic budynku przy ul. Strzeleckiej 8, gdzie mordowano żołnierzy podziemia antykomunistycznego.

 3. 1270rozenekkk 13.08.2018

  "Odsiecz" Rozenka: moja obietnica wyborcza - Warszawa wolna od faszyzmu i nacjonalizmu

  Warszawa powinna być wolna od faszyzmu, sił skrajnie nacjonalistycznych i od chuliganerii, to jest moja pierwsza obietnica wyborcza - zadeklarował w poniedziałek kandydat SLD na prezydenta stolicy Andrzej Rozenek.

 4. 1270cenckiewiczokr 13.08.2018

  Wstrętny atak na historyka IPN. To „obrzydliwa kreatura i teczkowy onanista”

  Sławomir Cenckiewicz nie daje chwili wytchnienia lustracyjnym kłamcom, dawnym agentom i pracownikom siłowych resortów w czasach PRL. Od lat jest z tego powodu wściekle atakowany

 5. 1270majdaneki 13.08.2018

  Skandaliczne zachowanie izraelskiego nastolatka: tańczył nago w obozie śmierci

  Co roku dziesiątki tysięcy izraelskich uczniów odwiedzają miejsca pamięci Holokaustu w Polsce. Siłą rzeczy w tej liczbie znajdzie się kilku, którzy nie potrafią się zachować

 6. saperzy13082018 13.08.2018

  Dwie z trzech bomb z czasów II wojny światowej zostały wyciągnięte z Bałtyku

  Dwie z trzech bomb lotniczych z czasów II wojny światowej wyciągnęli z Bałtyku nurkowie z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Akcja odbywa się na plaży w kołobrzeskim Podczelu.

 7. ewakuacja13082018 13.08.2018

  Ewakuacja ludności z Podczela. Saperzy będą wyciągać bomby z Bałtyku

  Rozpoczęła się zaplanowana na godz. 7 przez sztab kryzysowy ewakuacja ludności z dzielnicy Podczele w Kołobrzegu. W ciągu dwóch godzin strefa zagrożenia ma opustoszeć. Wtedy do akcji wyciągnięcia trzech bomb z Bałtyku znalezionych przy plaży mają przystąpić saperzy.

 8. 1270jakisupermariaki 12.08.2018

  Ten film podbija internet. Tak Patryk Jaki walczy mafią reprywatyzacyjną

  Patryk Jaki raczej nie kreuje się na superbohatera, chociaż dla wielu ludzi, którzy dzięki niemu mają szansę odzyskać zagrabiony majątek właśnie nim jest

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook