Jedynie prawda jest ciekawa


Minister Macierewicz: Polska powstaje, jest nowa armia

24.12.2016

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz złożył życzenia świąteczne wszystkim żołnierzom.-Panowie generałowie, panie i panowie oficerowie, żołnierze. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, z okazji Narodzenia Pańskiego życzę wam dobrych, spokojnych, rodzinnych Świąt. W spokoju, w domu, a także wszędzie tam, gdzie jesteście na misjach, na służbie. Wszędzie, gdzie postawiła was Rzeczpospolita- powiedział Antoni Macierewicz.  

Minister podkreślił, że dla żołnierzy ważne pozostanie zawsze hasło, które towarzyszyło narodzinom państwa polskiego 1050 lat temu: Bóg, Honor i Ojczyzna.-Często to hasło bywa rozumiane dość stereotypowo, płasko, jako jedno z wielu sformułowań nic z sobą nie niosących. Ale dla tych wszystkich, którzy codziennie muszą zastanawiać się czy przeżyję  dzień dzisiejszy, czy sprostam tym wszystkim wymaganiom, które na siebie nałożyłem i które na mnie nałożyła ojczyzna konieczności walki zbrojnej, te hasła nie są banałem- zauważył szef MON.

-Gdy życzę wam dzisiaj dobrych, spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia to przywołuję całą wielką polską tradycję wojskową. Ale także to wszystko dobre, co się stało w ciągu ostatniego roku. Nowy kształt polskiej armii, nowe szanse, jakie stanęły przed każdym żołnierzem zawodowym, ale także przed żołnierzami obrony terytorialnej. Także przed tymi żołnierzami, którzy tworzą wojska cybernetyczne i także przed polskim przemysłem zbrojeniowym, który tak wiele wniósł nowego modernizując polską armię w tym roku- dodał Macierewicz.

Minister stwierdził, że nowa armia, nowi żołnierze, często także nowi dowódcy wlewają nową  w życie Polski. Dodał, że to właśnie żołnierze są nosicielami tej nadziei, dając gwarancję polskiej niepodległości. -Pamiętajcie o tym także wtedy, gdy będziecie witali naszych sojuszników na naszych granicach. Polska wstaje, jest nowa, armia jest nowa i nadzieja jest nowa. Pamiętajcie o tym, gdy będziecie dzielili się opłatkiem z najbliższymi. I ja to dzisiaj robię życząc wam wszystkiego najlepszego, błogosławionego Nowego Roku, dobrych, wesołych Świąt dla was i dla waszych rodzin- życzył minister obrony.

fot.[MON]pc/MON

Warto poczytać

 1. topr21082018 21.08.2018

  Wezwała TOPR bo była zmęczona. Ratownicy: Nie jesteśmy taksówką dla turystów

  Zdarza się, że turyści w Tatrach, nie mając sił na dalszą wędrówkę, dzwonią do ratowników górskich i żądają przewiezienia ich na dół. Ratownicy TOPR apelują o rozsądek i rozwagę przy wzywaniu pomocy, bo ktoś inny w tym czasie może naprawdę potrzebować pomocy.

 2. 1270SZPITALBYTOW 21.08.2018

  Pacjentka oskarżyła lekarza o makabryczny żart, teraz przeprasza

  Jakiś czas temu pisaliśmy o sytuacji, jaka miała mieć miejsce w szpitalu w Bytowie. Jeden z tamtejszych lekarzy miał, według słów pacjentki, niestosownie zażartować podczas badania. Szpital informuje, że sytuacja nie miała miejsca, a pacjentka już przeprosiła za swoje słowa.

 3. gajewskatrzaskowski21082018 21.08.2018

  Jest najpiękniejszą twarzą kampanii Trzaskowskiego. Do niedawna była podwładną Bartosza Kramka z „Otwartego Dialogu”

  „Na krok nie odstępuje Rafała Trzaskowskiego. Mówi się, że jest nieformalnym rzecznikiem jego kampanii” - informuje portal „natemat.pl”. Mowa o Aleksandrze Gajewskiej, wiceprzewodniczącej PO w Warszawie i być może byłej szefowej zespołu politycznego Fundacji Otwarty Dialog.

 4. plazyn20082018 20.08.2018

  „To musi być partnerstwo a nie fasada demokracji”. Kacper Płażyński o współpracy z radami dzielnic w Gdańsku

  Kacper Płażyński podczas konferencji prasowej podsumował akcję „Gdańsk jest dla wszystkich”. Przez okres lipca i sierpnia, kandydat PiS na prezydenta Gdańska odwiedzał gdańskie dzielnice, aby poznać problemy, z którymi muszą się mierzyć gdańszczanie.

 5. 1270skornikowane 20.08.2018

  Kto stoi za „polskimi ekologami”. Nazwiska zaskakują

  Przekop Mierzei Wiślanej i rozbudowa portu w Elblągu były jednymi z pierwszych strategicznych decyzji inwestycyjnych podjętych przez rząd PiS.

 6. 1270northstream2spokt 20.08.2018

  Czaputowicz: uważamy, że Nord Stream 2 jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę

  Uważamy, że gazociąg Nord Stream 2 ma wymiar geopolityczny, jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę - podkreślił w poniedziałek szef MSZ Jacek Czaputowicz.

 7. 1270dopalaczestop 20.08.2018

  Walka z dopalaczami będzie skuteczniejsza. Nowe przepisy od wtorku

  Od wtorku walka z dopalaczami ma być skuteczniejsza. Tego dnia zaczną obowiązywać przepisy mówiące, że za posiadanie znacznych ilości dopalaczy grozić będzie do trzech lat więzienia, a za handel nimi do 12 lat.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook