Jedynie prawda jest ciekawa


Milion na promocję w ostatniej chwili

20.07.2012

„Rzeczpospolita” pisze o zaplanowaniu przez Marka Sawickiego kolejnej kampanii promującą samego siebie. Pretekstem miała być reklama rolnictwa ekologicznego. Jego resort, dwa dni temu, gdy minister podawał się do dymisji, podpisał umowę na akcję reklamową. Koszt – milion złotych.

Chodzi o przetarg na „przygotowanie kampanii i przeprowadzenie kampanii informacyjno-promocyjnej o zasięgu ogólnopolskim, która ma na celu wypromowanie logo rolnictwa ekologicznego". Rozstrzygnięto go w maju – jeszcze przed sprawą promocji w TVP Marka Sawickiego w czasie Euro 2012. Sawicki długo nie widział nic złego w takim lansowaniu własnej osoby. W końcu jednak przeprosił.

Kiedy jednak kajał się za spoty na piłkarskich mistrzostwach, jego resort miał już gotowa kolejną umowę i rozstrzygnięty przetarg na kolejną kampanię reklamową. Z umowy opisywanej przez „Rz” wynika, że chodziło przede wszystkim o promocję Sawickiego.

Kampania miała objąć akcje prasowe, dwa spoty, filmiki do Internetu, kampanię reklamową w gazetach ogólnopolskich (najdroższa powierzchnia reklamowa w czasopismach, które sprzedają co najmniej 70 tys. egzemplarzy) oraz sesję fotograficzną. Głównym bohaterem – zawsze Sawicki:

 „W konferencji będzie uczestniczył minister rolnictwa", „w ramach kampanii zostaną wyprodukowane dwa spoty reklamowe 15- i 8-sekundowe z udziałem ministra rolnictwa,", „w filmikach zostanie wykorzystany wizerunek ministra rolnictwa", „każda sesja zdjęciowa odbędzie się z udziałem ambasadorów i ministra rolnictwa", „wykonawca zorganizuje sesję zdjęciową z wykorzystaniem wizerunku Ministerstwa Rolnictwa" – tak brzmią zapisy umowy zamieszczonej na stronach resortu.

Wspomniany milion nie uwzględniał kosztów emisji spotów w telewizji, co mogło okazać się równie drogie.

Mimo dymisji Sawickiego Ministerstwo Rolnictwa z kampanii nie rezygnuje.

Więcej w „Rzeczpospolitej”

ruk, rp.pl

[Fot. PAP / Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. facebook18092018 18.09.2018

  Przeklnął na Facebooku. Nie spodziewał się reakcji straży miejskiej

  Na początku lipca jeden z użytkowników Facebooka miał użyć wulgarnego słowa. Poznańska straż miejska wzywa teraz internautę do siebie i prosi o wyjaśnienia.

 2. schmidt-20072018 18.09.2018

  Dramat Joanny Schmidt. Według posłanki zadania z matematyki dyskryminują kobiety

  Była posłanka Nowoczesnej, a obecnie koło Społeczno-liberalni Joanna Schmidt odnalazła niemały „problem”, którym podzieliła się na Twitterze. Otóż zdaniem polityk kobiety są dyskryminowane...przez anonimowe przedstawienie w zadaniach z matematyki

 3. grunwaldzka597 18.09.2018

  Poważne zarzuty prokuratorskie dla urzędniczki prezydenta Adamowicza. Kamienica „o wartościach kulturowych” oddana za bezcen

  Zakończyło się właśnie postępowanie prowadzone przez delegaturę CBA w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej, która zdecydowała o postawieniu zarzutów niedopełnienia obowiązków dla funkcjonariusza publicznego.

 4. jaki-18092018 18.09.2018

  Hit! Patryk Jaki wystąpił w teledysku raperskim „Stałem pod blokiem”

  Raper HCR, znany z programu „Must be the music”, opublikował swój najnowszy singiel promujący jego najnowszy album. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby utwór nie został poświęcony kandydatowi na prezydenta Warszawy Patrykowi Jakiemu, który sam w nim wystąpił

 5. gazeta25062018 18.09.2018

  „Wyborcza” się ugięła. Niedawno bezpodstawnie oskarżyła posła PiS, teraz zamieściła sprostowanie

  Wojciech Czuchnowski oraz Mariusz Gierszewski z Radia Zet kilka tygodni temu na łamach „Gazety Wyborczej” rozpisywali się o zjawisku nazywanym przez nich „układem radomskim” polityków PiS-u. Po interwencji jednego z nich na stronach „GW” pojawiło się sprostowanie

 6. firma17092018 17.09.2018

  93% firm w Polsce chce zatrudniać cudzoziemców. Przedsiębiorcy apelują o ułatwienie procedur

  93 proc. pracodawców jest zainteresowanych zatrudnianiem cudzoziemców na okres powyżej 9 miesięcy, ale 83 proc. zwraca uwagę na skomplikowane procedury ich zatrudniania - wynika z badań ankietowych przeprowadzonych przez Międzynarodową Organizację ds. Migracji (IOM).

 7. korwin17082018 17.09.2018

  Precedensowy wyrok w sprawie pedofilii w Kościele. Kontrowersyjny komentarz JKM

  Milion złoty odszkodowania oraz dożywotnia renta – taką karę orzekł poznański sąd w sprawie kobiety, która ponad dekadę temu została ofiarą molestowania ze strony księdza Romana B.

 8. komisjawer17092018 17.09.2018

  „Nieruchomości wydane na 150-letnie duchy”. Komisja Weryfikacyjna uchyla kolejne decyzje ws. reprywatyzacji

  Komisja weryfikacyjna uchyliła decyzję o zwrocie warszawskiej nieruchomości przy ul. Skolimowskiej 3 i uznała za nieważne - jako wydane z rażącym naruszeniem prawa - decyzje w sprawie ul. Smolnej 32. Zawiadomienia o nieprawidłowościach w tych sprawach trafią do prokuratury.

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook