Jedynie prawda jest ciekawa


Michał Karnowski krytycznie o niemieckich mediach

07.02.2017

"Niemieckie media są wolne w nakreślonej wcześniej linii, która reprezentuje interes niemiecki"

"Gdy Polska próbuje się oczyścić z przeszłości, z brudnych układów, uniemożliwiających funkcjonowania państwa, niemieckie media opisują to jako polowanie na czarownice" - powiedział na Antenie Radia Maryja Michał Karnowski, redaktor tygodnika „wSieci”.


Michał Karnowski jest zdanie, że przełom w relacjach polsko-niemieckich powinien nastąpić na innej sferze niż dyplomatyczna.

"Przełom mógłby polegać na czymś innym. Trzeba jasno podkreślić, że w stosunkach polsko -niemieckich nie zdarzyły się dramatyczne wydarzenia w sferze dyplomatycznej. Chodzi tu o tzw. „soft power” czyli wpływy, które Niemcy stosowały wobec Polski. Mieliśmy w mediach w ostatnich czasach do czynienia z działaniami niedemokratycznymi, zachęcającymi do obalenia rządu w Polsce" - zaznaczył dziennikarz.


Redaktor przekonuje, że niemieckie media próbowały podważyć demokratyczny wybór Polaków.

"To nie była walka z PiS, tylko generalnie o prawa Polaków, do tego jak chcą żyć. Była to walka cywilizacyjna. Niemieckie media, które o tym pisały walczą również z Kościołem. Niemcy uruchomili ten mechanizm szybko i mocno. Nie ma mowy o partnerstwie, jeżeli mówimy o takim stanie. Dla Niemców jedynym akceptowalnym wyborem jest Donald Tusk. Polacy się na to zgodzić nie mogą.Polacy to odrzucili, bo stwierdzili, że coś jest nie tak z patriotyzmem poprzedniej ekipy. Kanclerz Merkel powinna zmienić dużo w tej kwestii, a ma moc żeby to zrobić" - podkreślił.


Publicysta „wSieci” jest zdania, że niemieckie media są mocno uzależnione od polityki układu rządzącego w kraju.

"Niemieckie media są wolne w nakreślonej wcześniej linii, która reprezentuje interes niemiecki"

Karnowski wskazał hipokryzję w jaką popadły niemieckie media wraz klasą rządzącą.

W niemieckich życiu publicznych ktoś kto był komunistycznym donosicielem albo agentem bezpieki, nie może pełnić funkcji publicznych. Gdy Polska próbuje się oczyścić z przeszłości, z brudnych układów, uniemożliwiających funkcjonowania państwa, oni opisują to jako polowanie na czarownice. Polski rząd nie robi niczego innego, co Niemcy robią od dekad(…) poszukuje momentów gdzie można ruszyć do przodu. Gdy my próbujemy robić porządki, szydzi się, że to jest komunizm. To jest ukryta agresja. Nagonka na Polskę zapoczątkowywana przez PO, została podchwycona przez rząd niemiecki. To wszystko się nie udało. Nie udał się pucz w połowie grudnia. Była to poważna próba przewrotu, była to próba krwawego majdanu.
— ocenił redaktor.

[foto.wpolityce.pl]


MW/radiomaryja.pl

Warto poczytać

 1. skandal21082018 21.08.2018

  Lalka z sex shopu z maską Jarosława Kaczyńskiego. Wokalista poderżnął jej gardło

  Do czego prowadzą lewicowy fanatyzm i ateizm? Oto najlepszy przykład zaślepienia przez chorą ideologię

 2. topr21082018 21.08.2018

  Wezwała TOPR bo była zmęczona. Ratownicy: Nie jesteśmy taksówką dla turystów

  Zdarza się, że turyści w Tatrach, nie mając sił na dalszą wędrówkę, dzwonią do ratowników górskich i żądają przewiezienia ich na dół. Ratownicy TOPR apelują o rozsądek i rozwagę przy wzywaniu pomocy, bo ktoś inny w tym czasie może naprawdę potrzebować pomocy.

 3. 1270SZPITALBYTOW 21.08.2018

  Pacjentka oskarżyła lekarza o makabryczny żart, teraz przeprasza

  Jakiś czas temu pisaliśmy o sytuacji, jaka miała mieć miejsce w szpitalu w Bytowie. Jeden z tamtejszych lekarzy miał, według słów pacjentki, niestosownie zażartować podczas badania. Szpital informuje, że sytuacja nie miała miejsca, a pacjentka już przeprosiła za swoje słowa.

 4. gajewskatrzaskowski21082018 21.08.2018

  Jest najpiękniejszą twarzą kampanii Trzaskowskiego. Do niedawna była podwładną Bartosza Kramka z „Otwartego Dialogu”

  „Na krok nie odstępuje Rafała Trzaskowskiego. Mówi się, że jest nieformalnym rzecznikiem jego kampanii” - informuje portal „natemat.pl”. Mowa o Aleksandrze Gajewskiej, wiceprzewodniczącej PO w Warszawie i być może byłej szefowej zespołu politycznego Fundacji Otwarty Dialog.

 5. plazyn20082018 20.08.2018

  „To musi być partnerstwo a nie fasada demokracji”. Kacper Płażyński o współpracy z radami dzielnic w Gdańsku

  Kacper Płażyński podczas konferencji prasowej podsumował akcję „Gdańsk jest dla wszystkich”. Przez okres lipca i sierpnia, kandydat PiS na prezydenta Gdańska odwiedzał gdańskie dzielnice, aby poznać problemy, z którymi muszą się mierzyć gdańszczanie.

 6. 1270skornikowane 20.08.2018

  Kto stoi za „polskimi ekologami”. Nazwiska zaskakują

  Przekop Mierzei Wiślanej i rozbudowa portu w Elblągu były jednymi z pierwszych strategicznych decyzji inwestycyjnych podjętych przez rząd PiS.

 7. 1270dopalaczestop 20.08.2018

  Walka z dopalaczami będzie skuteczniejsza. Nowe przepisy od wtorku

  Od wtorku walka z dopalaczami ma być skuteczniejsza. Tego dnia zaczną obowiązywać przepisy mówiące, że za posiadanie znacznych ilości dopalaczy grozić będzie do trzech lat więzienia, a za handel nimi do 12 lat.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook