Jedynie prawda jest ciekawa


Mazurek: Los Polek nie jest obojętny PiS

08.03.2017

"Możemy się różnić, ale możemy w różnych płaszczyznach zawierać porozumienia i kompromisy, które będą zadowalały nas wszystkich” - podkreśliła w środę rzeczniczka PiS Beata Mazurek odnosząc się do Międzynarodowego Strajku Kobiet.

"Demokracja ma to do siebie, że protesty są czymś naturalnym i dozwolonym" - podkreśliła Mazurek. "My tych protestów nie popieramy, ale nikomu ich nie odmawiamy" - dodała posłanka. Zaapelowała do kobiet o wspólną pracę nad "rzeczami, które są dla nas ważne". "Sądzę, że dobro rodziny, praca, zdrowie, bezpieczeństwo są to te płaszczyzny, które łączą nas z tymi paniami, które dziś protestują na ulicach" - oceniła rzeczniczka PiS. 

"Możemy się różnić, ale możemy w różnych płaszczyznach zawierać porozumienia i kompromisy, które będą zadowalały nas wszystkich" - tak Mazurek skomentowała postulat protestujących kobiet dotyczący legalnej aborcji. "Nie chciałabym koncentrować naszej współpracy tylko na jednym zagadnieniu" - dodała. 

Jak zauważyła, nie tylko premier Beata Szydło, ale i rząd PiS pochylał się wielokrotnie nad losem kobiet w Polsce. Mazurek zaznaczyła, że poprawie życia kobiet służą m.in. Program 500+, Mieszkanie Plus, czy obniżenie wieku emerytalnego. "To są argumenty, które świadczą, że los Polek nie jest obojętny ani pani premier, ani rządowi PiS" - oświadczyła rzeczniczka PiS. 

Pytana, czy kobiety protestujące w środę na ulicach mogą liczyć na dialog z rządem ws. swoich postulatów, odparła, że "ulica nie jest dobrym miejscem do rozmów". "Tematy (podnoszone przez protestujące kobiety) były przedmiotem rozmów w Sejmie i sądzę, że dalej będą" - zadeklarowała Mazurek. "Tak jak panie mają prawo do manifestowania swoich poglądów, tak i my mamy prawo do tego, aby przyjmować takie rozwiązania za słuszne" - dodała. 

Posłanka PiS Anna Krupka wskazała na konferencji prasowej, że obok rodziny i zdrowia, dla kobiet ważną wartością jest także praca i rozwój zawodowy. Posłanka oświadczyła, że PiS chce wspierać kobiety w realizacji swoich marzeń i celów zawodowych. Krupka przypomniała, że wg. raportu PwC, wśród krajów OECD (Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju) Polska jest jednym z czterech krajów z najniższymi nierównościami płacowymi między kobietami, a mężczyznami. "Ta luka płacowa wynosi u nas jedynie 7 proc. Chcemy by te nierówności jeszcze się zmniejszały" – oświadczyła posłanka. 

Posłanki PiS, które wzięły udział w konferencji prasowej w Dniu Kobiet wskazały, że bez względu na poglądy polityczne, kobietom należy się szacunek w rodzinie, pracy i społeczeństwie. "Chcemy sprawiedliwości i szacunku, o to będziemy walczyć" – podkreśliły. 

ak/PAP

[fot. Facebook/Prawo i Sprawiedliwość]

Warto poczytać

 1. Giertych-vs-biedron-14082018 14.08.2018

  Giertych atakuje Biedronia i media za skandal pedofilski „Jakby to chodziło o biskupa to byście od razu się tym zajęli”

  Robert Biedroń ostatnio nie cieszy się dobrą prasą. Na prezydencie Słupska ciąży sprawa ostatniej afery pedofilskiej, wobec której ratusz miasta nie zainterweniował. Przez taką postawę „oberwało” mu się od Romana Giertycha

 2. facebook-14082018 14.08.2018

  Ciężkie czas dla prawicy na Facebooku? Nowa szefowa polskiej sekcji portalu nie kryje się z poglądami

  Agnieszka Kosik została nowym szefem polskiego Facebooka. Niektórzy internauci ostrzegają przed „czarnymi miesiącami dla prawicy w polskim internecie”. Wszystko przez informacje odkryte na jej koncie facebookowym

 3. piotr-n-14082018 14.08.2018

  Szansa na sprawiedliwe orzeczenie? Wyrok w sprawie Piotra N. unieważniony

  Kara grzywny w wysokości 6 tys. zł, nawiązka 10 tys. nawiązki na rzecz poszkodowanej oraz koszty procesu – taki wyrok otrzymał Piotr N. za potrącenie 77-letniej kobiety

 4. wybory14082018 14.08.2018

  Znamy już termin wyborów samorządowych 2018. Do kiedy będzie trwała kampania?

  Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21 października Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach; niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

 5. komorowski14082018 14.08.2018

  Komorowski będzie startował w wyborach do PE? Były prezydent odpowiada

  Nie będę startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego - zapowiedział we wtorek b. prezydent Bronisław Komorowski. "Jeżeli pojawiłby się taki temat, to nie widzę żadnego powodu, żeby o nim nie informować, ale takiego tematu nie ma" - podkreślił.

 6. TuskFlickr 14.08.2018

  Były współpracownik Tuska o jego niechęci do PO „Jezu! Znowu muszę do tych matołów gdzieś tam jechać!”

  Na łamach tygodnika „Wprost” ukazał się wywiad z byłym politykiem PO Janem Rokitą. Opowiada w nim głównie o stosunku Donalda Tuska do Platformy oraz o jego ewentualnym powrocie do polskiej polityki

 7. 1270dudaaia 13.08.2018

  Takich zdjęć pary prezydenckiej jeszcze nie widzieliście! Niezwykły album na 3-lecie prezydentury

  Z okazji 3. rocznicy wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta powstał pamiątkowy album z fotografiami prezydenta oraz pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, przypominający najważniejsze momenty tego okresu - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta RP.

 8. 1270pragazw 13.08.2018

  „Śmierć jest naszym wybawieniem” - w dawnej katowni NKWD i UB powstanie placówka dydaktyczna IPN

  W dawnej katowni NKWD i UB na Pradze w Warszawie powstanie placówka dydaktyczna Instytutu Pamięci Narodowej. W poniedziałek IPN zamieścił ogłoszenie dot. przebudowy piwnic budynku przy ul. Strzeleckiej 8, gdzie mordowano żołnierzy podziemia antykomunistycznego.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook