Jedynie prawda jest ciekawa


Mazurek: Jacek A. od niemal miesiąca nie jest członkiem PiS

31.07.2018
mazurek09032018
Mazurek: Jacek A. od niemal miesiąca nie jest członkiem PiS

Jacek A., były już prezes Centrozłom Wrocław od niemal miesiąca nie jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości - poinformowała PAP we wtorek rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

We wtorek dziennik "Fakt" w artykule pt. "Po pijaku samochodem przez torowisko tramwajowe! Tak zabalował jeden z prezesów z PiS-u" podał, że w nocy z piątku na sobotę prezes Centrozłom Wrocław Jacek A. został zatrzymany za kierownicą służbowego auta, gdy wjechał nim na torowisko tramwajowe. "Miał 2 promile alkoholu we krwi, a teraz ma poważne zarzuty" - napisała gazeta.

Spółka Centrozłom Wrocław wchodzi w skład Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź SA.

We wtorek w rozmowie z PAP do sprawy odniosła się rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek, która poinformowała, że A. od niemal miesiąca nie jest już członkiem PiS. "9 lipca złożył rezygnację z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości" - powiedziała Mazurek.

Wtorkowy "Fakt" podał ponadto, że w poniedziałek rzecznik prasowy KGHM poinformował gazetę, iż Jacek A. złożył rezygnację z funkcji prezesa Centrozłomu.

Dyrektor departamentu komunikacji i CSR KGHM Jarosław Twardowski potwierdził we wtorek PAP, że A. złożył w poniedziałek dymisję z funkcji prezesa spółki Centrozłom Wrocław. "Dymisja została przyjęta" - powiedział Twardowski. Dopytywany o powody dymisji, powiedział, że "nie podał oficjalnej przyczyny". "Teraz musimy ogłosić nowy konkurs" – dodał.

(PAP)

Warto poczytać

 1. pawlowicz17082018 19.08.2018

  Krystyna Pawłowicz jak zwykle mocno na Twitterze „Cel opozycji – PiS wywieźć do Oświęcimia i zagazować”

  Wpisy prof. Krystyny Pawłowicz na Twitterze często wzbudzają skrajne emocje zarówno u jej zwolenników, jak i przeciwników. Posłanka nie boi się używać na portalu mocnych słów, dlatego też jej tweety wzbudzają zwykle sporo kontrowersji

 2. fregata-19082018 19.08.2018

  Zakup australijskich fregat jest opłacalny dla Polski?

  Ministerstwo Obrony Narodowej będzie analizowało, czy zakup australijskich fregat jest korzystny - mówił w niedzielę szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Jak podkreślił, w sprawie fregat "nigdy nie padały deklaracje", że sprawa zakupu jest przesądzona

 3. straz-graniczna-18082018 18.08.2018

  Służby mundurowe rozpoczęły kolejny etap strajku. Zaczynają się drobiazgowe kontrole

  Przedstawiciele związków zawodowych służb mundurowych zadecydowali o przejściu w fazę protestu włoskiego - poinformowała w sobotę PAP Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych. W związku z protestem zapowiadane są m.in. drobiazgowe kontrole na granicach

 4. 1270gwiazdawesterplatte 17.08.2018

  Andrzej Gwiazda: Adamowicz jest za słaby, aby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte

  "Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte".

 5. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook