Jedynie prawda jest ciekawa


Mazurek broni Piotrowicza

08.12.2016

Stanisław Piotrowicz jest aktywnym posłem, prowadzi ustawy dotyczące zmian w Trybunale Konstytucyjnym i to wiąże się z faktem, że jest nieustannie poddawany atakom - oceniła w czwartek na konferencji prasowej w Sejmie rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

TVN24 ujawnił akta IPN, z których wynika, że Piotrowicz (w latach 80. prokurator w Krośnie) podpisał się pod aktem oskarżenia przeciw Antoniemu Pikulowi - działaczowi Solidarności, który został oskarżony w stanie wojennym o rozprowadzanie ulotek. PO i Nowoczesna chcą odwołania Piotrowicza z funkcji szefa komisji sprawiedliwości; domagają się także, aby złożył mandat poselski. Sam Piotrowicz powiedział dziennikarzom, że nie widzi "żadnych powodów" do rezygnacji z mandatu poselskiego. "Nie mogę zawieść swoich wyborców" - argumentował. 

Rzeczniczka PiS pytana przez dziennikarzy w Sejmie, dlaczego ustawa "dezubekizacyjna" nie obejmuje prokuratorów odpowiedziała, że "projekt ustawy zawiera wiele nieścisłości i wątpliwości". "Na temat tego, dlaczego ona nie zawiera katalogu takich czy innych ludzi będzie odpowiadał minister podczas posiedzenia komisji albo na posiedzeniu Sejmu, poczekajmy na jego wyjaśnienia" - podkreśliła. "Wiemy o tym i praktyka sejmowa wskazuje, że wiele ustaw, które są składane w Sejmie, potem dokładane są do nich poprawki, więc być może w jakimś zakresie poprawki będą też w tej ustawie" - dodała posłanka. Pytana, czy projekt tej ustawy jest "pisany pod kątem posła Piotrowicza" odparła, że być może opozycja uchwalała ustawy pod kątem jednej osoby, ale PiS "z całą pewnością tego nie robi". "Świadczy o tym chociażby fakt, że wszyscy jesteśmy zgodni co tego, że ludzie odpowiedzialni za stan wojenny, czy uczestniczący aktywnie w utrzymaniu stanu wojennego powinni mieć obniżone emerytury" - mówiła Mazurek. 

"O szczegółach, o tym dlaczego ci, a nie inni, będziemy rozmawiać na komisji" - podkreśliła posłanka. Według Mazurek zarzut, że projekt ustawy jest pisany pod kątem posła Piotrowicza jest zupełnie nieuzasadniony i jest to zarzut polityczny. "Poseł Piotrowicz jest aktywnym posłem, prowadzi nasze ustawy dotyczące zmian w Trybunale Konstytucyjnym i to się wiąże z tym, że jest nieustannie poddawany atakom" - powiedziała rzeczniczka PiS. Jak podkreśliła PiS ma bezwzględną większość parlamentarną, a opozycja jest bezradna w stosunku do tego, co dzieje się w parlamencie i z tego bierze się krytyka opozycji. "O tym, że będą nas krytykować, że będą wyprowadzać ludzi na ulice, że będą na nas skarżyć w Brukseli mówili od początku, odkąd wygraliśmy wybory, cały czas ten scenariusz realizują" - zauważyła. "Dla mnie zdumiewające jest to, że stoją w jednym szeregu z SB-kami, z tymi przeciwko którym walczyli w uzyskaniu przez nasz kraj demokracji - to jest nie do przyjęcia, ja tego nie rozumiem, ja się z tym nie zgadzam i mówię do nich: ludzie opamiętajcie się" - dodała Mazurek. 

Rządowy projekt nowelizacji "ustawy dezubekizacyjnej" przewiduje, że emerytury i renty ponad 32 tys. byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL sięgną maksymalnie średniego świadczenia w ZUS. Przygotowana przez MSWiA nowela ma wejść w życie 1 stycznia 2017 r., a świadczenia emerytalne i rentowe w nowej wysokości będą wypłacane od 1 października 2017 r.

kk/PAP

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. trzaskowski17082018 17.08.2018

  Trzaskowski z wnioskiem do Ziobry. Chce delegalizacji ONR-u

  Kandydat na prezydenta Warszawy Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski zwraca się do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro z wnioskiem o rozwiązanie stowarzyszenia Obozu Narodowo-Radykalnego. Trzaskowski podkreślił w piątek, że w Warszawie i w całej Polsce nie ma miejsca na faszyzm.

 2. lekarz17082018 17.08.2018

  Ginekolog podejrzany o gwałt na czterech pacjentkach. Przyjmował w gabinetach w Zabrzu i w Gliwicach

  Zatrzymano ginekologa z Zabrza podejrzanego o zgwałcenie czterech pacjentek i zmuszenie trzech z nich do poddania się również innej czynności seksualnej - podała w piątek śląska policja. Do przestępstw miało dojść w prywatnym gabinecie lekarskim w latach 2016-2018.

 3. woda17082018 17.08.2018

  GIS ostrzega: w butelkowanej wodzie mineralnej znaleziono bakterie coli i paciorkowce

  Główny Inspektorat Sanitarny poinformował w czwartek o wycofaniu ze sprzedaży dwóch partii wód mineralnych Małopolanka i Malinowy Zdrój. W próbkach pobranych do kontroli stwierdzono bakterie z grupy coli oraz paciorkowców kałowych.

 4. adamowicz13072018 17.08.2018

  Prezydent Gdańska ustąpi? Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte

 5. ewa-gawor-12082018 16.08.2018

  „Nie żałuję swojej decyzji. Niech mówią o mnie co chcą”.Ewa Gawor o rozwiązaniu marszu 1 sierpnia oraz swojej przeszłości

  Dyrektor warszawskiego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Ewa Gawor była gościem #RZECZoPolityce

 6. duda16082018 16.08.2018

  Prezydent zawetował nowelizację wprowadzającą zmiany w ordynacji do PE

  Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację dot. zmian w ordynacji do PE. Jak oświadczył, zawarte w niej regulacje odbiegają od zasady proporcjonalności, duża część obywateli nie miałaby reprezentacji w PE, zainteresowanie eurowyborami jeszcze by spadło i frekwencja w nich byłaby jeszcze niższa.

 7. mateusz-socha-16082018 16.08.2018

  „Polityka historyczna wymaga ogromnego nakładu pracy i strategicznego myślenia”. Wywiad z Mateuszem Sochą, kandydatem na burmistrza Rumi

  Mieliśmy okazję uczestniczyć w pikniku patriotycznym "Rumia dla Niepodłej - cześć i chwała bohaterom" organizowanym przez kandydata PiS na burmistrza Rumi Mateuszem Sochą

 8. korwin16082018 16.08.2018

  „Co cię nie zabije, to cię wzmocni”. Oburzające słowa Korwina-Mikke w sprawie molestowania Kory

  Od tego wpisu odcinają się nawet osoby mocno związane z politykiem partii „Wolność”. Janusz Korwin-Mikke postanowił skomentować sprawę molestowania Kory Jackowskiej przez księdza.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook