Jedynie prawda jest ciekawa


Max Kolonko na wojnie z Facebookiem

29.10.2016

Mariusz Max Kolonko wypowiedział wojnę Facebookowi. Żąda odwołania Sylwii de Weydenthal ze stanowiska szefowej FB w Polsce. Chodzi o „znikające lajki”.

Na swoim profilu na Facebooku dziennikarz zamieścił post, w którym opisuje pewien proces, który zaobserwował na portalu społecznościowym. Wystosował już w tej sprawie dwie petycje do szefa Facebooka, Marka Zuckerberga.
„Facebook Polska od kwietnia MASOWO usuwa wasze lajki tego fanpage w tempie 3000 miesięcznie. Przykładowo post programu MaxTV o liberalnej wściekliźnie w wyborach w USA z 13 październia. dodał fanpage-owi 349 lajków. Tego samego dnia FB skasował ten dodatni wynik równowartością 309 unlajków. De facto KAŻDY nasz post od miesięcy ma 100% kasację nowych lajków” (zachowano oryginalna pisownię – red.) -- pisze na Facebooku Kolonko.
Dziennikarz opisuje, że liczba lajkujących jego stronę o miesięcy nie zmienia się i zatrzymała się na liczbie ok. 782 tys. Kolonko powiedział „jak jest” i zaczął działać.
„Jest to praktyka nikczemna, wątpliwa prawnie i sprzeczna z ideą FB. W związku z tym:
Proszę o sprawdzenie, czy wasze lajki profilów na FB zostały odlajkowane wbrew waszej woli i zgłoszenie tego w komentarzach.
Proszę Dyr. FB Polska o przywrócenie skasowanych lajków profilowi MaxTV na FB. (pisownia oryginalna – red.)”
Ponadto Kolonko poinformował o skierowaniu do Marka Zuckerberga dwóch petycji. Pierwsza dotyczy zatrzymania procedury usuwania lajków z jego fan page'a oraz ujawnienia stosunku „lajków do unlajków swojego profilu na FB oraz profili liberalnych na FB w Polsce”. Druga wiąże się z odwołaniem Sylwii de Weydenthal ze stanowiska dyrektora Facebooka w Polsce „za jej udział w politycznych antyrządowych manifestacjach na terenie Polski i procesowi odlajkowywania i usuwania profili konserwatywnych i narodowych z FB w Polsce”.

ansa/TV Republika

[fot. You Tube]


Warto poczytać

 1. 1270mateuszrozwoj 24.09.2018

  Premier: wejście Polski do grona krajów rozwiniętych to symboliczna data

  Wejście Polski do krajów rozwiniętych to symboliczna data, to zasługa naszych przedsiębiorców - podkreślił premier Mateusz Morawiecki komentując decyzję agencji FTSE Russell, która przekwalifikowała Polskę z grupy rynków rozwijających się do rozwiniętych.

 2. 1270zaufanie 24.09.2018

  Andrzej Duda liderem rankingu zaufania; Grzegorz Schetyna z 45 proc. nieufności

  Największym zaufaniem Polacy darzą prezydenta Andrzeja Dudę (68 proc. badanych) - wynika z wrześniowego sondażu CBOS. Najmniejszym zaufaniem Polacy darzą lidera PO Grzegorza Schetynę (45 proc.).

 3. joanna-jaskowiak-24092018 24.09.2018

  Zaskakujący wyrok w sprawie żony prezydenta Poznania. Sędzia uzasadnił orzeczenie… obecną sytuacją w Polsce

  Poznański Sąd Okręgowy uchylił wyrok sądu I instancji, który uznał żonę prezydenta Poznania, Joannę Jaśkowiak jako winną popełnienia wykroczenia używania wulgaryzmów w miejscu publicznym

 4. HGWPOFlickr 24.09.2018

  Wymazali ze zdjęcia prezydent Warszawy? Internauci sugerują manipulację

  Rafał Trzaskowski na swoim Twitterze opublikował wpis, gdzie pochwalił się wzięciem udziału w corocznym nabożeństwie upamiętniającym patrona Warszawy bł. Władysława z Gielniowa. Do tweeta zostały załączone zdjęcia z całej uroczystości

 5. unrug24092018 24.09.2018

  Wybrał Polskę za swoją ojczyznę. „Jestem polskim oficerem i wyrzuciłem z pamięci język niemiecki 1 września 1939 roku”

  Wiceadmirał Józef Unrug Polskę wybrał za swoją ojczyznę i pozostał w swym wyborze konsekwentny.

 6. morawiecki12032018 23.09.2018

  Kolejny atak na premiera Morawieckiego. wPolityce.pl ujawnia szczegóły

  Dziennikarze ujawniają kulisy ataku, do którego przyłączyć ma się "niemiecko-szwajcarski koncern medialny".

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook