Jedynie prawda jest ciekawa


Marek Lasota podpisał ważne dla Krakowa zobowiązanie

24.09.2014

Popierany przez Prawo i Sprawiedliwość kandydat prawicy na prezydenta Krakowa Marek Lasota podpisał deklarację samorządowca PiS. "To bardzo dobry dokument dla Krakowa" - mówił Lasota. Za najważniejsze w tym dokumencie uznał punkty dotyczące edukacji, zdrowia i pracy.

"Nie zlikwiduję żadnej krakowskiej szkoły. Nie sprywatyzuję żadnego krakowskiego szpitala. Stworzę dobrze płatne miejsca pracy dla absolwentów krakowskich uczelni, które zachęcą ich do pozostania w Krakowie" - zadeklarował Lasota.

Podkreślił, że jest kandydatem bezpartyjnym, popieranym przez PiS, Solidarną Polskę i Polskę Razem, a w kampanii zamierza akcentować sprawy istotne dla wszystkich krakowian oraz zasypywać "wszelkie podziały".

Pytany przez dziennikarzy, czy szkoły, których uczniowie osiągają najgorsze wyniki, nie powinny być likwidowane, Lasota powiedział, że nadzór merytoryczny nad szkołami sprawuje kuratorium, a likwidacja placówki nie jest jedynym rozwiązaniem - można np. łączyć szkoły.

Deklarację programową samorządowca PiS podpisali także radni tej partii z Rady Miasta i sejmiku województwa.

W dokumencie tym PiS deklaruje m.in. zatrzymanie procesu prywatyzacji szpitali i placówek ochrony zdrowia, walkę z korupcją i "ustawianiem" przetargów, przeciwdziałanie likwidacji lokalnych posterunków policji, szpitali, bibliotek czy placówek pocztowych. Partia opowiada się za wzmocnieniem pozycji organów uchwałodawczych i kontrolnych gmin oraz za ograniczeniem do dwóch kadencji nieprzerwanego czasu sprawowania tej samej funkcji przez wójta, burmistrza oraz prezydenta.

PiS zapowiada w deklaracji działania na rzecz tworzenia nowych miejsc pracy, lepsze wykorzystanie środków unijnych, wsparcie dla budownictwa mieszkaniowego, rozbudowę dróg i połączeń kolejowych, pomoc dla rodzin wielodzietnych, osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych.

Deklarację kończy nawiązanie do hasła wyborczego PiS "Czas na zmiany. Zacznijmy je od samorządu".

PAP, lz

[fot: ipn.gov.pl]

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook