Jedynie prawda jest ciekawa


Manifestacja poparcia dla rządu i prof. Szyszko

23.03.2017

Manifestacja, podczas której wyrażano poparcie dla rządu i ministra środowiska Jana Szyszki zorganizowana została w czwartek przed Sejmem przez kluby "Gazety Polskiej". Poparcie dla ministra środowiska wyrażali przed Sejmem także leśnicy i rolnicy z "Solidarności".

Manifestacja zorganizowana została w czasie, gdy Sejm zajął się wnioskiem PO o wotum nieufności wobec ministra Szyszki. Poparcie wniosku zapowiedziały Nowoczesna i PSL, natomiast PiS deklarowało, że będzie bronić ministra. 

Uczestnicy manifestacji przynieśli flagi Polski oraz flagi "Gazety Polskiej". Trzymali również transparenty: "Szyszko = równowaga w lesie i przyrodzie", "Popieramy ministra prof. Szyszko RDLP Lublin Lasy Państwowe", "Popieramy panią premier Beatę Szydło oraz pana prof. Szyszko", "Łowiectwo dziedzictwem narodowym", "Rząd Prawa i Sprawiedliwości to rząd obywateli, a nie rząd elit", "Z szyszki zawsze wyrośnie piękny i dostojny las". 

Manifestujący skandowali m.in. "Damy radę", "Dziękujemy", "Polska jest nasza". 

W trakcie manifestacji odczytano również uchwałę krajowej rady NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność", w której związek wyraża pełne poparcie dla przyjętej 16 grudnia nowelizacji ustawy o ochronie środowiska zgodnie z którą właściciel nieruchomości może bez zezwolenia wyciąć drzewo na swojej działce, jeśli nie jest to związane z działalnością gospodarczą. 

Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz podkreślił, że manifestacja przed Sejmem została zorganizowana, żeby bronić "prawa do wyboru", które próbuje się obecnie odebrać. "Też jest to manifestacja w obronie suwerennych decyzji Polski, bo okazuje się, że to, że Polska ma prawo do głosu w Europie, to coś złego, że nie możemy wybierać tak, jakbyśmy chcieli" - mówił. 

"Niemieckie koncerny medialne mówią nam, jak mamy kształtować politykę, jak mamy wybierać własny rząd, co powinniśmy pisać" - dodał. 

Podkreślił, że członkowie klubów "Gazety Polskiej" już po raz drugi spotykają się sprzeciwiając "próbie nielegalnego, siłowego obalania rządu". "Po jednej stronie stoi potężny niemiecki kapitał, który wykupił znaczną część polskiej prasy, a po drugiej wszyscy ci, którzy chcą mówić i myśleć niezależnie od tego, co mówi Berlin i Moskwa" - dodał Sakiewicz. 

Zaapelował również do uczestników manifestacji o uczczenie 10 kwietnia 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej. 

"Jeżeli oni się tak spieszą z obalaniem rządu, to wiedzą, że kończy się już ich czas, że są już w tej chwili ujawniane materiały, które są niebezpieczne dla tych, którzy są za to odpowiedzialni - dla Tuska, dla pomocników Putina, dla wszystkich, którzy się przyczynili do tej tragedii i którzy tę tragedię tuszowali" - mówił. 

W reakcji manifestujący skandowali m.in. "Targowica!" 

Wiceminister środowiska Mariusz Orion Jędrysek podziękował uczestnikom manifestacji za wsparcie. "To jest dla nas bardzo ważne, bo stoimy na straży polskiej racji stanu, interesu naszego gospodarczego, środowiskowego, gdzie staramy się, żeby nie była niszczona przyroda, żeby była racjonalnie gospodarowana" - powiedział. 

Orion Jędrysek podkreślił, że Polska posiada ogromne zasoby naturalne, którymi należy racjonalnie gospodarować. "Pan minister Szyszko jest naprawdę doskonałym, najlepszym z możliwych człowiekiem na tym stanowisku i mocno wierzę w to, że nam się naprawdę to uda" - dodał. 

Uczestnikom manifestacji dziękowała również w imieniu premier Beaty Szydło szefowa jej gabinetu Elżbieta Witek. "Pani premier bardzo prosiła, żeby wyjść do państwa i serdecznie z całego serca podziękować za to, że jesteście tutaj, że dajecie nam takie wsparcie" - mówiła. Szefowa gabinetu premier Szydło otrzymała od uczestników manifestacji kwiaty. 

W trakcie manifestacji ze znajdującego się nieopodal namiotu protestującego przez Sejmem stowarzyszenia Obywateli RP dobiegały dźwięki "Ody do radości". 

ak/PAP

[fot. PAP/Marcin Obara]

Warto poczytać

 1. 1270darlowkochlopiec 18.08.2018

  W morzu znaleziono ciało zaginionego chłopca

  Ciało chłopca znaleziono w sobotę w Darłówku (Zachodniopomorskie). To prawdopodobnie zaginiony, poszukiwany od wtorku 13-latek.

 2. bienkowska-18082018 18.08.2018

  Najnowszy spot Bieńkowskiej przeraził internautów „Chyba będę straszył dzieci jej oczami”

  Śląski klub Platformy Obywatelskiej na swoim koncie twitterowym opublikował krótki spot, w którą główną rolę odgrywa Elżbieta Bieńkowska. Europejska komisarz zachęca w nim Polaków do głosowania na Koalicję Obywatelską partii PO i Nowoczesnej

 3. straz-graniczna-18082018 18.08.2018

  Służby mundurowe rozpoczęły kolejny etap strajku. Zaczynają się drobiazgowe kontrole

  Przedstawiciele związków zawodowych służb mundurowych zadecydowali o przejściu w fazę protestu włoskiego - poinformowała w sobotę PAP Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych. W związku z protestem zapowiadane są m.in. drobiazgowe kontrole na granicach

 4. 1270gwiazdawesterplatte 17.08.2018

  Andrzej Gwiazda: Adamowicz jest za słaby, aby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte

  "Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte".

 5. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

 6. awionetka17082018 17.08.2018

  W Wielkopolsce rozbiła się awionetka. Nie żyje 44-letni pilot

  44-letni pilot zginał w wypadku awionetki w miejscowości Duszniki koło Szamotuł w Wielkopolsce, do którego doszło w piątek. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

 7. korwin17082018 17.08.2018

  Trzaskowski i Jaki będą mieli problemy? Janusz Korwin-Mikke szykuje pozew

  Lider partii "Wolność" Janusz Korwin-Mikke zapowiedział, że pozwie Patryka Jakiego i Rafała Trzaskowskiego i będzie domagał się od nich odszkodowania. Jak mówił, obaj kandydaci przedwcześnie rozpoczęli kampanię wyborczą, czego Korwin-Mikke - jak mówił - nie chciał zrobić, by nie łamać prawa.

 8. adamowicz17082018 17.08.2018

  Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  W Urzędzie Miejskim w Gdańsku w prezydent miasta Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska i MON w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook